Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim. 

Chciałbym zapytać czy dobrze kombinuję ?

Mam u siebie tylko ofertę internetu 5G z kartą SIM. 

Jako , że najmocniejszy sygnał mam na zewnątrz chcę kupić router zewnętrzny i wejść kablem do mieszkania po czym połączyć go z routerem wewnętrznym i z niego udostępnić internet przez Wifi a np. telewizor podłączyć kablem ? 

 

Moje pytanie czy ja w ogóle dobrze kombinuję?

Jest to dziedzina mi obca. 

 

O ile ma to sens to jakie urządzenia muszę kupić? 

Proszę o wyrozumiałość, jest mój pierwszy post na forum. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, Arnold napisał:

Jakiego operatora komórkowego masz najsilniejszy sygnał w ogóle?

Dzięki za zainteresowanie.

 

Mieszkam w Niemczech. 

Operator to jest o2.

Router który oni chcą dać z umową to 

Askey RTL6310VW-D112

 

Sprawdzałem prędkość telefonem w mieszkaniu i jest ona marna w porównaniu z prędkością na balkonie stąd pomysł z routerem zewnętrznym.

 

Tak naprawdę nie bardzo wiem jak to rozwiązać.

Dzwoniłem do dwóch czołowych sklepów internetowych polskich i na infolini nic tak naprawdę nie doradzili. 

Kompetencje marne. 

 

 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Mariusz797979 napisał:

Dzwoniłem do dwóch czołowych sklepów internetowych polskich i na infolini nic tak naprawdę nie doradzili.

W niemczech na infolinii profesjonaliści są??  :P

 

Pokaz zrzuty z tych pomiarów predkosci w budynku i na zewnątrz tak z ciekawości :)

 

 

Poszukaj takiego routerka z 5G:

 

Poszukaj na allegro takie coś, powinno w niemczech działać:

 

https://allegro.pl/oferta/t-mobile-5g-box-odu-idu-router-mobile-home-office-12441749396

Trzeba sie dowiedzieć czy nie ma SiM Locka.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo. 

Czy ten model występuje pod inną nazwą ?

Kto to produkuje żebym mógł znaleźć w sklepie internetowym u siebie ? 

 

Co do specjalistów na infolinii jest pewnie wszędzie podobny poziom ;)

 

Co do zrzutów to nie jestem w domu ale mam wcześniej zrobiony na balkonie. 

W budynku jest jedną trzecia tego 

Spoiler

 

 

Screenshot_2022-07-21-18-14-05-68_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

Link to post
Share on other sites

U mnie może być podobnie gdyż rozmawiałem na infolinii  ;) o sile sygnału w mojej okolicy. 

To tyle co powiedzieli że LTE jest super s 5G na trzy kreski cokolwiek to znaczy :)

 

Czy mógłbyś podać jakaś alternatywę dla tego T Mobile jakaś ogólnie bez problemowo dostępną?

Edytowane przez Mariusz797979
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Mariusz797979 napisał:

Kupić jakiś zewnętrzny router na kartę i kablem w domu do niego podpiąć wewnętrzny żeby udostępnić wifi czy też po kablu się do niego podłączyć. 

Nie ma tak dobrze. Nikt takich rzeczy nie wymyślił jeszcze. Jak w LTE chodzi szybciej niż w 5G i w budynku w LTE nie ma jakiejś wiekszej róznicy niż na zewnątrz to kupić router Huawei Pro 3 jak dobrze pamiętam, jego ustawić w tryb mostka i do tego jakis router z lepszym wifi i jazda :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Arnold napisał:

Nie ma tak dobrze. Nikt takich rzeczy nie wymyślił jeszcze. 

No ja tak sobie wymyśliłem, że takie coś potrzebuję :)

 

Widzisz tylko tego Huawei 5g pro 3 też nie ma za bardzo gdzie kupić albo ja źle szukam.

 

Takie cudo jest za to bardziej dostępne. Co sądzisz?

Screenshot_2022-08-02-19-24-59-20_79630ed4e52e7e7c130b5af9edf154ce.jpg

Edytowane przez Mariusz797979
Link to post
Share on other sites

O ten mi chodziło najlepiej by było bo agreguje wszystkie pasma:

 

https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/modemy-i-routery-domowe/lista/produkty/urzadzenie/huawei-4grouter-3-prime?tariffId=PostpaidDataSub_FMS30_offe&agreementId=agreement24&bp=acquisition&variantId=hw_Hua4GR3P_white_offe&deviceCategoryName=&instalmentId=0&installmentValue=0&deviceList=popular+device+section

 

Sam go miałem jeszcze rok temu bo od roku światełko :)

 

Natomiast powiem ci tak ja bym kupił tego ZTE z 5G jak już inwestować i wiesz, ze szansa na światełko nikła u ciebie bo jak na razie LTE lepiej lata to wymusisz mu na sztywno w ustawieniach LTE i będzie to samo, a jeszcze szansa, że jak w Polsce wdrożą 5G Advenced to i u Niemców :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

wywalenie routera na zewnątrz to świetny pomysł (sam tak robię) kupujesz puszkę wodoszczelną w nią pakujesz router, podpinasz skrętkę na zasadzie PoE czyli parą pomarańczową i zieloną dajesz sieć lan 100Mbit a brązową i niebieską zasilanie. 

Czyli prowadzisz jeden kabel na zewnątrz (minus bez przejściówek PoE zrobisz sieć 100Mbit a nie 1Gbit na dwóch parach w skrętce) 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, elvismt napisał:

wywalenie routera na zewnątrz to świetny pomysł (sam tak robię) kupujesz puszkę wodoszczelną w nią pakujesz router, podpinasz skrętkę na zasadzie PoE czyli parą pomarańczową i zieloną dajesz sieć lan 100Mbit a brązową i niebieską zasilanie. 

Czyli prowadzisz jeden kabel na zewnątrz (minus bez przejściówek PoE zrobisz sieć 100Mbit a nie 1Gbit na dwóch parach w skrętce) 

Czy nie wystarczy jak będzie na balkonie a do domu wejdę kablem ethernet i podebnę ten kabel do drugiego routera w mieszkaniu ?

Wtedy wifi by było z tego routera w mieszkaniu który kablem by dostawał sygnał z zewnątrz. 

 

Może to zabawne o co pytam ale jak pisałem nie moja branża. 

Kto pyta nie błądzi :)

Link to post
Share on other sites

Router ZTE 5G co dałeś link jest OK. Puszkę na zewnatrz dla routera kup bo od wilgoci jak uszkodzisz router żadna gwarancja nie podejdzie. Z tym PoE czytam i też zabardzo nie rozumiem. Kupić kabel ethernet cat.6 bo cena miedzy 5e, a 6 nie wielka przynajmiej kawalek taki, zeby z puskzi i routera w niej wyszedł kabel tzw żelowy bo od mrozu czy deszczu zwykly sie skruszy po jednej zimie -5 czy -10 stopni i do tego złączkę ethernet, ktyórą podpinasz kabel zelowy z dworu w kabel ethernet zwykly w domu. Kupując złączke sprawdzić, żeby obsługiwała 1Gb/s. Zabawa w PoE i 100Mb/s jest bez sensu jezeli na telefonie na zewnątrz ma wiecej niż 100Mb/s w LTE bo straci na tym.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Netgear RAX40v2 kup do wewnątrz i bedzie git :) Jak dla mnie najlepszy router jaki miałem, Smart Connect dla WiFi działa fenomenalnie. Miałęm już trochę TP-Linków, Asusów czy Xiaomi router i żaden nie dorasta Netgearowi. Ewentualnie model z 4 antenami kupić tylko na Broadcomie :)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kabel to znalazłem taki sklep choć ich asortyment jest też na Amazon. 

Co sądzisz o tym kablu i wtykach w nim ? 

Sądząc po opisie powinien być ok. 

 

https://aixontec.com/PRO-900M-PUR-S-FTP-RJ45-10-GbE-Industrial-Patchcord-LEONI-MegaLine-F6-90-AWG27-7-Yellow-12m

 

Co do puszki to kupić taką zwykłą jak na zdjęciu , plastikową ? 

Oczywiście o odpowiednich wymiarach. 

Może w niej od spodu jakieś dziurki wywiercić jakby się zaczęło skraplać ? 

Czy może jakaś niezwykłą kupić ? :)

Screenshot_2022-08-03-22-55-55-73_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg

 

Doczytałem na temat Netgear z czterema antenami. 

Są to modele Rax-43 i Rax-50.

Przy okazji dowiedziałem się, że ten Broadcom to chipset i tutaj moje pytanie. 

Mogę kupić RAX-50 za 170 euro cena wydaje się dobrą. 

 

Tylko czy wszystkir te RSX-50 miały chipset Broadcom czy nie wszystkie?

 

Pytam dlatego , że w niektórych ofertach idzie to wyczytać a w niektórych ani słowa , że tam jest Broadcom.

 

Jeszcze mogę kupić za 300

RAXE500 kupiony w czerwcu bezpośrednio u producenta. 

Komuś nie przypasował mówi, że się przesiadł na Orbi Quad.

 

Połowa ceny zawsze kusi ale czy to dobry wybór ?

 

 

 

Edytowane przez Mariusz797979
Link to post
Share on other sites

Kabel powinien być dobry. Ja wolę płaski bo mozna pod dywan połozyć i prawie nie przeszkadza, chyba, że ktoś ma nadprzyrodzone czucie w nodze :P

 

Co do puszki to niech sie wypowie ten tutaj od puszek :P

 

Wiesz ja też nie wiedziałem, że RAXv2 w ogóle jest bo na stronie Netgeara polskiej bynajmiej jest tylko opisana wersja na Intelu czyli v1 

 

Jak wpisze w google RAX40v2 znajduje na globalnej stronie supportu.

 

Kupił bym od tych co zwracaja na to uwagę i nie kombinował bo hytrość to jednak też choroba psychiczna jakby nie patrzeć. Chyba, że ten ktoś za pół ceny potwierdzi ci, że na Brodacomie na stówę to wtedy ok, ale jak to mówią ufaj najbardziej sobie :) Oczywiscie, żeby nie było czy dwie czy cztery anteny wcale nie ma gwarancji, że 4 obejma cały dom czy mieszkanie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...