Skocz do zawartości

Słuchawki otwarte do ~800zł (używane/nowe)


Recommended Posts

Cześć.

Uznałem, że pora na poszukiwanie nowego, lepszego brzmienia. Do pobicia są wysłużone słuchawki somic v2. Nabyte za jeszcze niską cenę kilka lat temu. Służą dzielnie, i naprawdę grają świetnie jak na swoją pozycję rynkową, więc nowe słuchawki będę musiały je pobić. Mam je od kilku dobrych lat. Niestety muszle odpadły od pałąka i trzymają się na trytytkach.

Proszę o radę i ewentualne propozycje.

 

Budżet : najlepiej do 800zł, ale kto nie dołożyłby do świetnych słuchawek

 

Czego szukam? : Słuchawki wokółuszne, otwarte. (używki lub nowe)

 

Przeznaczenie : muzyka różnego rodzaju, użytkowanie stacjonarne

 

Tor/Źródło : SMSL Sanskrit 10th mkII + Xduoo MT-602 / komputer i aplikacja pokroju spotify, czasami yt
 

Oczekiwania : Słuchawki otwarte. Muszą być wygodne (wokółuszne z welurowymi lub hybrydowymi padami). Najlepiej z małą wagą, ale nie wykluczam planarów

Bas - Nie musi dudnić i kruszyć murów, ale miło jak zaznaczy swoją obecność. Im lepszy jakościowo tym lepiej.

Średnica - Średnica przybliżona, bez odchudzenia .  Nie chcę mocno analitycznych słuchawek które są oschłe. Cenie sobie żywe i naturalne usposobienie. Muszą być świetne wokale, które błyszczą w somikach i jestem już do nich przyzwyczajony.

Góra - naturalna, zbalansowana, wyraźna bez przytłumienia. (w sumie to nie wiem co więcej napisać :))

Scena - zrównoważona. Nie musi przytłaczać swoim ogromem, ale ważne żeby była na odpowiednim poziomie. Nie chcę super sceny i przestrzeni kosztem, np. muzykalności.

Brzmienie ogólne - Spójny obraz raczej zbalansowanych słuchawek z własnym charakterem i cechami specjalnymi. Nastawione na przyjemność i dostarczanie rozrywki.

Marzą mi się słuchawki somicki v2+, rozwinięcie tego brzemienia na wyższą klasę. Są rzeczy które robią  fenomenalnie i potencjalny kandydat nie będzie miał łatwo .

 

Propozycje :Audio-Technica AIR ATH-AD900X, Takstar HF-580, Sennheiser 600/650

 

Uwagi: Testowałem już Hifiman 400i 2020 i AKG K7XX. Hifiman to jaśniesze brzmienie, dokładne i szczegółowe. Niestety brakuje im trochę takiego muzykalnego charakteru i treści. Trochę pozbawione są emocji w stosunku do mojego headsetu. AKG K7XX zaś są bliżej moich preferencji, lecz tutaj scena jest bardzo przestrzenna co wpływa na muzykalność i mam wrażenie takiego oddalenia oraz przepuszczenie muzyki przez jakiś filtr przestrzenny. Nie wiem czy to ta słynna austriacka szkoła . Nie jest to natomiast granie ze studni, ale coś bardziej subtelnego, lecz dobrze słyszalnego. Czystość dźwięku i szczegóły oraz wyważenie i "cała reszta" jest na dobrym poziomie. Jak posłucham ich dłużej to może coś więcej wyłapie. Pobawię się też lampami i zobaczymy jak mi siądą. Dodam że są lekkie w miarę wygodne. Wykonanie jest akceptowalne.

Edytowane przez twisster storm
Dodanie propozycji słuchawek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualnie mam u siebie Hifiman 400i 2020, lecz całościowo nie wybijają się jakoś specjalnie nad somiki. Grają inaczej, co zrozumiałe i mają cechy za które można je polubić, ale raczej szukam coś w stylu somików +. W pewnych utworach lepiej sobie radzą ze względu na swoją przewagę wynikający chyba z technologi planarnej, lub stylu strojenia. Są bardziej przejrzyste w szybki złożonych kawałkach, kiedy dużo instrumentów gra jednocześnie. No, ale v2 mają tego asa w rękawie, że jak przesiadam z powrotem na somiki to stawka wędruje wysoko. Chyba nie zatrzymam się na tych hifimanach.

 

Aktualizacja toru, budżetu i opisu. Coś czuje, że muszę wyłożyć więcej aby mieć coś lepszego ^^

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
  • twisster storm zmienił tytuł na Słuchawki otwarte do ~800zł (używane/nowe)

Najlepiej by iść w Sundary. 

 

HD600 to świetne słuchawki, ale scena w nich jest bardzo bezpośrednia co mnie osobiście odrzuciło. Która jeszcze zmieniesza się razem z uklepywaniem padów.

 

K7XX czy K712 pro też bardzo ciekawe słuchawki. Ale tu natomiast trzeba brać poprawkę na to że grają same z siebie z lekkiego dystansu. Średnica nie jest w nich odsunięta, ale z racji konstrukcji po prostu pierwszy plan ma lekko dystans do nas. 

 

Takstary to bardzo fajne słuchawki, ale bardziej rozrywkowe niż naturalne, chociaż mogą się podobać. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

O Panie, ja mam SOMiCi V2 od 6 lat i to jedyne słuchawki, które wytrzymały ze mną tyle czasu i nie zamierzam się ich pozbywać. Nowe nausznice, nowe obicie pałąka, nowy kabel i dalej jak nowe

Jedyne słuchawki otwarte, których sprzedaży żałuję to ATH-R70x, tam było wszystko czego potrzebowałem. Szukałem czegoś lepszego, ale w tym budżecie nic lepszego dla mnie po prostu nie było, zbyt wiele trzeba było dołożyć do czegoś słyszalnie lepszego.


  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, FreeQ napisał:

Najlepiej by iść w Sundary. 

Tutaj mam zagwozdkę, bo H400i 2020 są podobno jak gorsze sundary i przegrywają z somikami. Teraz podchodze bardziej sceptycznie do hifimenów sundara

 

Fidelo X2HR nie znam, dlatego muszę się  dowiedzieć czegoś więcej o nich. Chociaż mam przeczucie, że lepsze od somików nie będą.

 

Fex, chodzi mi to po głowie, żeby tchnąć w nie drugie życie ^^. Można gdzieś zobaczyć te mody na somikach? I tak się ich nie pozbędę, bo w takim stanie w jakim są aktualnie musiałbym dać cenę chyba poniżej 100zł, a to nie warto.

 

ATH-R70x są ciekawe, ale nie wiem czy ich studyjny charakter jest przystępny. Od neutralno-analitycznych słuchawek studyjnych, Austrianów hi-x65 się odbiłem.

 

Kupiłem AKG K7xx, aby usłyszeć i porównać jak grają. Podobno są dobre i grają bliższą średnicą od swoich europejskich odpowiedników.

Link to post
Share on other sites

R70x nie są neutralno-analityczne, są dużo bardziej muzykalne niż K7XX, K701/702.

Akurat mnie nie ma w chacie, ale co do modów to tam nic specjalnego nie ma w moich SOMiCach. Nausznice welur od HM5, kabel Van Damme mikrofonowy posrebrzany (kosztował 8zł/mb) do tego oplot jasnoniebieski od linki paracord za grosze. Pałąk ma nałożone jakieś nakładki na pasy bezpieczeństwa z Biedry, bo pasowało to idealnie i jest materiałowe, a koszt 15zł, zapina się to na rzep.

PS. Coś znalazłem na fonie.
59e01d8ee56735c2f1489b0bdff10570.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, twisster storm napisał:

Tutaj mam zagwozdkę, bo H400i 2020 są podobno jak gorsze sundary i przegrywają z somikami. Teraz podchodze bardziej sceptycznie do hifimenów sundara

 

 

Bardziej jak Hifiman Deva niż Sundara. Sundara to techniczne brzmienie, ale mają dozę muzykalności, ogólnie ich plusem jest to że naprawdę pasują do każdego rodzaju muzyki. Nie są tak jasne jak H400i. Jak słuchałeś Austrian Audio to Sundary idą w ten charakter ale nie są tak chude i tak na maxa analityczne jak one. Jest to głównie zasługa basu planarow. 

 

Ale szkoda że zrezygnowałeś z Austrian Audio, bo nabierają świetnej naturalności i muzykalności z ifi Zen Dac z podbiciem basu. Słuchałem tego w takim połączeniu i naprawdę było dobrze.

Cytat

 

Edytowane przez FreeQ
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie zrozumiem chęci nadrobienia jakiś braków, czy charakteru słuchawek źródłem. Jeśli słuchawki nam nie odpowiadają to zazwyczaj tylko jakieś EQ pomoże lub właśnie tryby w źródle, jak podbicie basu. Jednak nie kupuje się słuchawek po to żeby trzeba było korzystać z takich trybów. Co innego jak ma się dziesięć par i wtedy niektóre można poprawiać, ale jeśli ma się jedną to musi być uniwersalna i dlatego rozumiem posiadanie SOMiCów. One w tym są genialne w swojej cenie, a te 6 lat temu 45$ kosztowały. Do dziś to mój najlepszy zakup



  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy mi osobiście bardziej podobały się Austrian Audio w tym wydaniu niż domyślnie :). Domyslnie to one masakrują muzykę, nie oszczędzają niczego. Fajne do masteringu, ale do czerpania przyjemności... Cóż, lubię detalicznosc ale nie aż tak skrajną :). Chyba że muzyka jest naprawdę dobrze nagrana, wtedy są bardzo przyjemne. A słuchałem ich akurat podpięte do tego źródła :). 

Edytowane przez FreeQ
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.08.2022 o 10:22, adivxv napisał:

Fidelio X2HR jeśli będą gdzie dostępne

Ciekawe są te phlipsy i jakby k7xx nie będą w moim typie to są następne w kolejce obok audio techniki ath-ad900x. Lekkie i wygodne słuchawki to coś co lubię.

Czy wersja x2HR/00 to jest ot samo co zwykłe x2hr, czy jednak się różnią?

 

W dniu 13.08.2022 o 17:48, FeX napisał:

R70x nie są neutralno-analityczne, są dużo bardziej muzykalne niż K7XX, K701/702.

A wszędzie piszą o r70x, że są do studia, brzmienie referencyjne do pracy itp.

Link to post
Share on other sites

Testowałem już Hifiman 400i 2020 i AKG K7XX. Hifiman to jaśniesze brzmienie, dokładne i szczegółowe. Niestety brakuje im trochę takiego muzykalnego charakteru i treści. Trochę pozbawione są emocji w stosunku do mojego headsetu. AKG K7XX zaś są bliżej moich preferencji, lecz tutaj scena jest bardzo przestrzenna co wpływa na muzykalność i mam wrażenie takiego oddalenia oraz przepuszczenie muzyki przez jakiś filtr przestrzenny. Nie wiem czy to ta słynna austriacka szkoła . Nie jest to natomiast granie ze studni, ale coś bardziej subtelnego, lecz dobrze słyszalnego. Czystość dźwięku i szczegóły oraz wyważenie i "cała reszta" jest na dobrym poziomie. Jak posłucham ich dłużej to może coś więcej wyłapie. Pobawię się też lampami i zobaczymy jak mi siądą. Dodam że są lekkie w miarę wygodne. Wykonanie jest akceptowalne.

 

Chyba zastosuje manewr zakupu fidelio x2hr z amazonu do porównania. Bardzo mnie ciekawią, a opinie mają zachęcające. Podobno mają rozrywkowe usposobienie.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

X2hr miałem ale nieco mnie rozczarowały . Są bardzo duże, średnio wygodne, a dźwięk jest tylko ok. Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale sygnatura dźwięku była dla mnie  trochę dziwna. Brzmienie ath 500x według mnie jest lepsze. Najlepiej zamów oba i porównaj.

 

Aktualnie mam u siebie Audiotechniki ATH-AD500x i bardzo mi się podobają. Od początku jak pierwszy raz założyłem na uszy model 900x to wiedziałem, że to coś blisko moich preferencji. Pierwsze wrażenie jest dla mnie ważne to też zdecydowałem się zaufać audiotechnice. Może kiedyś będę celował w 1000x lub 2000x jako rozwinięcie tej linii.

 

Konstrukcja serii ath ad air jest bardzo otwarta. Przetwornik ma swobodę w dwóch kierunkach i przestrzeń do pracy. Bardzo napowietrzony dźwięk oraz duża scena z dobrym pozycjonowaniem. Nie ma tu przesady i muzyka jest spójna oraz żywa, bez pogłosu. Od początku czułem się komfortowo i nie doświadczyłem grania ze studni lub z nieprzyjemnym echem. Wzorowa ergonomia. Może trochę luźno spoczywają na głowie, ale taki ich styl, bo gdyby mocniej naciskały to dyskomfort byłby większy. Słuchałem 900x i jednak wybrałem 500x. W wyżej wersji było mi zbyt tłoczno z dźwiękami i szczegółami, które nie raz drażniły uszy. Podobno 700x są najbardziej ostre i analityczne, 500x są bardziej wygładzone i muzykalne, a 900x to coś pomiędzy.

 

Ogólnie polecam te audio techniki na codzienne słuchawki. Ja jestem zadowolony i na razie porzucam  sprawdzanie innych modeli. Po prostu cieszę się muzyką.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, twisster storm napisał:

X2hr miałem ale nieco mnie rozczarowały . Są bardzo duże, średnio wygodne, a dźwięk jest tylko ok. Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale sygnatura dźwięku była dla mnie  trochę dziwna. Brzmienie ath 500x według mnie jest lepsze. Najlepiej zamów oba i porównaj.

 

Aktualnie mam u siebie Audiotechniki ATH-AD500x i bardzo mi się podobają. Od początku jak pierwszy raz założyłem na uszy model 900x to wiedziałem, że to coś blisko moich preferencji. Pierwsze wrażenie jest dla mnie ważne to też zdecydowałem się zaufać audiotechnice. Może kiedyś będę celował w 1000x lub 2000x jako rozwinięcie tej linii.

 

Konstrukcja serii ath ad air jest bardzo otwarta. Przetwornik ma swobodę w dwóch kierunkach i przestrzeń do pracy. Bardzo napowietrzony dźwięk oraz duża scena z dobrym pozycjonowaniem. Nie ma tu przesady i muzyka jest spójna oraz żywa, bez pogłosu. Od początku czułem się komfortowo i nie doświadczyłem grania ze studni lub z nieprzyjemnym echem. Wzorowa ergonomia. Może trochę luźno spoczywają na głowie, ale taki ich styl, bo gdyby mocniej naciskały to dyskomfort byłby większy. Słuchałem 900x i jednak wybrałem 500x. W wyżej wersji było mi zbyt tłoczno z dźwiękami i szczegółami, które nie raz drażniły uszy. Podobno 700x są najbardziej ostre i analityczne, 500x są bardziej wygładzone i muzykalne, a 900x to coś pomiędzy.

 

Ogólnie polecam te audio techniki na codzienne słuchawki. Ja jestem zadowolony i na razie porzucam  sprawdzanie innych modeli. Po prostu cieszę się muzyką.

 

Ja mam SHP8900 i gra teraz x DAC-X6, jest dobrze bo akurat te słuchawki mają fajną scenę i są muzykalne, nie męczą górą i grają też ładnie średnicą. Szukam jakiegoś zastępstwa dla nich i właśnie wstępnie patrzyłem na X2HR czy starsze SHP9500. Dzięki że mi podpowiedziałeś że nie warto się pchać w X2HR, a nie wiem jak się to ma do 9500.

Jest jeszcze jedna sprawa, słuchając muzyki na dokach  sony EX085 podoba mi się ta dynamika której nie ma w SHP8900, jest czysto, jest muzykalnie i jest przede wszystkim komfortowo bo nie męczą głowy i uszu i można je mieć na głowie kilka godzin ale brakuje właśnie tego kopa. Zastanawiam się więc nad tym czy nie spróbować zamkniętych tylko czy da się to wszystko pogodzić? Czy jest taki model?

Link to post
Share on other sites

Wystarczy sobie przyłożyć ręce do uszu i wyobrazić sobie, że w takich warunkach będą grać słuchawki. Zamknięte konstrukcje mają swoje rzesze fanów, więc to zależy co komu będzie pasowało. Ja za wiele styczności z tymi konstrukcjami nie miałem, ponieważ wole otwarty dźwięk.

 

Trochę źle mnie zrozumiałeś. Ja nie odradzam x2hr, tylko zrecenzowałem je w pryzmacie własnych wymagań. Jako, że słuchałeś długo philipsa możesz mieć inne wrażenia z odsłuchu słuchawek tego producenta. Moim zdanie po pierwsze odsłuch, bo to da ci  najwięcej informacji jeśli jeszcze nie masz konkretnie sprecyzowanych oczekiwań. O SHP9500 nic nie wiem, ale podobno zbierają pochlebne oceny.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, veed napisał:

Dzięki że mi podpowiedziałeś że nie warto się pchać w X2HR, a nie wiem jak się to ma do 9500.

 

Miło się czyta, jak ludzie się dzielą opiniami, ale warto dodać, że to pojedyncza opinia.

 

3 godziny temu, twisster storm napisał:

O SHP9500 nic nie wiem, ale podobno zbierają pochlebne oceny.

 

Miałem Fidelio X2, miałem dwa razy Fidelio X2HR, miałem SHP9500. Jeżeli ktoś szuka uniwersalnego brzmienia to nie będzie to pod żadnym pozorem SHP9500. To jasne, dość analityczne i bezbasowe brzmienie. Nic bardziej rozrywkowego się na tym słuchać nie da, bo brakuje zwyczajnie stopy basowej. Klasyczna, jazz? Może ewentualnie to :D Ja byłem nimi osobiście zawiedziony, a kupowałem w cenie ok. 300zł jakoś niedługo po premierze. Wykonanie fajne, komfort też spoko, ale słuchać się nie dało z przyjemnością.

 

Nie brałbym tak dosadnie opinii, że X2HR nie są godne uwagi, bo jest wręcz odwrotnie. Można je dorwać w promocji (nowe!) często w okolicy 400zł. To wykonanie i ta jakość dźwięku w tej cenie to rzadkość. Dlaczego X2HR mogły się nie spodobać? Uwaga, gust. Tak, jak nie lubię się zbytnio tym argumentem posługiwać, tak tym razem może on być trafny. Nie lubię, jak ktoś gustem argumentuje wybór ogólnie słabych jakościowo słuchawek, co innego, gdy spośród tych lepszych trzeba jednak coś wybrać. Kolega miał HiFiMANy HE400i, K7XX, czy AD500X, więc w sumie równie ciekawe słuchawki, które są alternatywami dla X2HR i rzeczywiście dla kogoś mogą być ciekawsze. Żałuję, że nigdy nie było mi dane AD500X posłuchać, bo wykres mają specyficzny, mocno wycięta średnica i góra, ale za to fajnie dociążone, jak na otwarte.

 

Z ATH miałem AD900X i A900X, M50X oraz R70x. Bez dwóch zdań najlepsze były dla mnie R70x. AD900X kupowałem prosto z Japonii, więc cenowo było to jakieś 600zł. W tej cenie są warte uwagi, choć już tylko z pamięci mogę przywołać ich odbiór. Wtedy akurat nie lubiłem dużo basu, więc AD900X grały dla mnie ciekawie, szczególnie ich sceniczność i przestrzenność mi się podobała. AD900X mają dziwny system skrzydełek na pałąku, który ja osobiście musiałem nieco zmodyfikować zwykłą recepturką, bo słabo mi się na głowie trzymały.

 

Jak popatrzeć na poniższy wykres porównujący R70x i AD900X to się sobie nie dziwię, że R70x był dla mnie sporo lepsze i te zostały ze mną na długo w przeciwieństwie do AD900X. Dodaję jeszcze SHP9500, żeby uwiarygodnić brak basu i jasną górę.

 

 

graph (12).png

 

graph (13).png

graph (14).png

 

Tak to niestety jest ze słuchawkami. Nawet te najczęściej polecane i warte uwagi mogą się nam nie spodobać, tak samo, jak słuchawki polecone przez kogoś, kto w samych superlatywach słuchawki opisuje mogą okazać się złym wyborem. Sam z doświadczenia na własnej skórze to przeżyłem nie raz. Jednak te najczęściej polecane powinny spodobać się większej ilości ludzi, statystycznie na to patrząc.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Audio-Technica nigdy nie była jakość szczególnie popularna u nas wśród tych wyższych modeli, pewnie przez drogą dystrybucję i pośredników. Ceny u nas to była jakaś patologia. Z tego względu dostępność jest zwyczajnie słaba. W Q21 mają AD1000X za 3k PLN XD https://www.q21.pl/audio-technica-ath-ad1000x.html to przesada i to dość gruba nawet po tej śmiesznej przecenie.

 

Już na Ebayu nawet po opłatach celnych wyjdzie prawie 1k PLN taniej https://www.ebay.pl/itm/303052952957

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, FeX napisał:

 

Miło się czyta, jak ludzie się dzielą opiniami, ale warto dodać, że to pojedyncza opinia.

 

 

Miałem Fidelio X2, miałem dwa razy Fidelio X2HR, miałem SHP9500. Jeżeli ktoś szuka uniwersalnego brzmienia to nie będzie to pod żadnym pozorem SHP9500. To jasne, dość analityczne i bezbasowe brzmienie. Nic bardziej rozrywkowego się na tym słuchać nie da, bo brakuje zwyczajnie stopy basowej. Klasyczna, jazz? Może ewentualnie to :D Ja byłem nimi osobiście zawiedziony, a kupowałem w cenie ok. 300zł jakoś niedługo po premierze. Wykonanie fajne, komfort też spoko, ale słuchać się nie dało z przyjemnością.

 

Nie brałbym tak dosadnie opinii, że X2HR nie są godne uwagi, bo jest wręcz odwrotnie. Można je dorwać w promocji (nowe!) często w okolicy 400zł. To wykonanie i ta jakość dźwięku w tej cenie to rzadkość. Dlaczego X2HR mogły się nie spodobać? Uwaga, gust. Tak, jak nie lubię się zbytnio tym argumentem posługiwać, tak tym razem może on być trafny. Nie lubię, jak ktoś gustem argumentuje wybór ogólnie słabych jakościowo słuchawek, co innego, gdy spośród tych lepszych trzeba jednak coś wybrać. Kolega miał HiFiMANy HE400i, K7XX, czy AD500X, więc w sumie równie ciekawe słuchawki, które są alternatywami dla X2HR i rzeczywiście dla kogoś mogą być ciekawsze. Żałuję, że nigdy nie było mi dane AD500X posłuchać, bo wykres mają specyficzny, mocno wycięta średnica i góra, ale za to fajnie dociążone, jak na otwarte.

 


Nie wiem jaki jest wykres SHP8900 które to grają bardziej średnicą, dół też jest średnicowy - może dlatego nie ma dynamiki jak doki.

Słucham muzyki klubowej, popu zagranicznego, polskiego, rocka i bardziej spokojnych, wokalnych utworów. Lubię koncerty.

Dużo zależy od realizacji a z tego co zauważyłem DAC-X6 ma deczko bardziej więcej dołu od karty creative, ale to można zniwelować korektorem.

Nie znam się wiele na słuchawkach bo mam ich kilka, nie wiem też w co iść, czy zamknięte czy dalej otwarte. Czy np DT770 czy coś z AKG. Czy X2HR? Czy po wykresie jest szansa na lepszą dynamikę w porównaniu do SHP8900?

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/

SHP8900 mają komfort i można je mieć długo na głowie, przy zamkniętych może być z tym problem.

 

Edytowane przez veed
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, FeX napisał:

Nie wiem jak grają SHP8900, ani nie znajduje ich wykresu, więc porównania nie potrafię uskutecznić właściwie żadnego.

Właśnie ja też szukałem i nic. Dziś poszły w super stanie 9500, odpuściłem licytację i tak sobie myślę czy dobrze.

Na razie szukam testów, opinii i informacji, zainstalowałem APO i paece, dołożyłem delikatnie na dole i na 4-8Khz - ale też nie w każdym utworze trzeba, bo na moje ucho to DAC-X6 jakby podbija dolne pasmo i zrobiło się super. Odpowiada mi takie granie i ciekaw jestem czy znajdę coś w ten deseń.

Zastanawiam się nad X2HR albo K612 ale nie ma gdzie sprawdzić czy będzie podobne brzmienie.

 

 

Edytowane przez veed
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, veed napisał:

Zastanawiam się nad X2HR albo K612 ale nie ma gdzie sprawdzić czy będzie podobne brzmienie.

Dawno nie miałem K612 ale wydaje mi się, że w Fidelio było cieplejsze brzmienie ,więcej basu ,więcej góry i lepsza przestrzeń i przez to zapamiętam je osobiscie jako lepsze słuchawki od AKG.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...