Skocz do zawartości

GTX 970 i zasilacz Chiftec 550 W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dave000,

Recommended Posts

Witam

Wiem że było dużo  podobnych tematów,ale chciałem się zapytać czy zasilacz Chiftec CSN-550C 550 W da radę da radę sobie z GTX 970. Aktualnie mam GTX 1050 TI i o ile w grach typu GTA 5,Fifa 22 itp. daje radę to w RDR2 mam już pokaz slajdów .Konfiguracja mojego pc to :

Procesor i5 10400

Płyta główna Gigabyte B460M D3H Micro ATX

Ram 2x 8 GB Hyper X

Zasilacz Chiftec  CSN-550C 550 W

Dyski M2 Sandisk 128 GB, 4 TB Seagate, 1 TB WD

Dodatkowo w jednym slocie  PCI-e mam włożony kontroler usb 3.2 z usb c z obsługą PD 30 W zasilany jest z 6 pinowego złącza,natomiast drugim również mam kontroler usb 3.0 ( do podłączenia czytnika kart pamięci w zatoce 5,25", płyta ma tylko jedno złącze usb 3.0) ,a zasilany jest z Sata. Mam także napęd DVD slim. Stąd też zastanawiam się czy te 550 W nie będzie za mało przy takiej konfiguracji

 

Link to post
Share on other sites

Budżet na karte jest nie znany, a tu propozycje każda lepsza to ja zaproponuje GTX3080, a bo słabsze nie ma co bo po co? %-)

Jak mały fundusz mierz śmiało tego gtx970, miałem go x czasu z dużo bardziej prądożernym prockiem i  gpu jak i cpu po OC na... 450W bez żadnego "ale". Także jak dobry ten twój psu i faktycznie oferuje 550w to nie myśl nawet o tym czy "wystarczy" bo ma zapasu od "pieruna".

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
W dniu 24.07.2022 o 16:13, Overclock666G napisał:

Budżet na karte jest nie znany, a tu propozycje każda lepsza to ja zaproponuje GTX3080, a bo słabsze nie ma co bo po co? %-)

Jak mały fundusz mierz śmiało tego gtx970, miałem go x czasu z dużo bardziej prądożernym prockiem i  gpu jak i cpu po OC na... 450W bez żadnego "ale". Także jak dobry ten twój psu i faktycznie oferuje 550w to nie myśl nawet o tym czy "wystarczy" bo ma zapasu od "pieruna".

 

No fakt nie podałem budżetu :D, więc wszystko co jest wydajniejsze od 1050 Ti będzie lepsze :D

 

Ale ogólnie dzięki panowie za info, jednak zdecydowałem się na GTX 970 ,ale zastanawia mnie czy obecności 2x HDD, DVD i tego kontrolera USB 3.2 z obsługą Power Delivery (korzysta ze złącza PCI-E 6 pin ) mocy 30 W nie ograniczy mi zbytnio mocy,bo ogólnie tak czy tak będę musiał go zasilić z Molexa. Natomiast dla GTX 970 zostawię dedykowane złącza zasilania. A co do zasilacza to mam dokładnie ten model https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/chieftec-compact-csn-550c-test.html

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,tak jak już pisałem wcześniej zdecydowałem się na GTX 970 w moim przypadku od MSI i nawet nie ma co porównywać do tego ochłapa 1050 TI... Na detalach średnich w full hd mam około 40 kl/s,a z kolei w 1050 TI to ile bym nie ustawił to było jakieś może 20 kl/s maksymalnie. Jedynie co to musiałem wymienić pastę w tym GTX  970 ,bo ktoś chyba od nowości nie wymieniał...

Temperatury w spoczynku dochodziły nawet do 50 stopnia przy obciążeniu nawet do 82 ,a teraz w spoczynku mam około 33 stopnie a przy obciążeniou maksymalnie 65 stopni,a w dodatku obudowa  jest blaszana z jednym wentylatorem z tyłu. Także  jeszcze dzięki panowie za info ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie do Ciebie tylko przy innych generacji to była podajże 6, albo 7 ale też właśnie z końcówką "50ti", wsiadłem na starszy model ale z końcówką "70". Z tego co pamiętam nic nie dopłacałem, a może z wymiany wyszedłem lekko na +, a wydajność jak niebo i ziemia.

Trzymać kciuki żeby pochodziła chociaż z 2 lata i miodzio. ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja za swojego GTX 970 dałem około 500 zł,ale warto było,  bo a w RDR2 mam  około 40 kl/s w Full HD i na detalach średnich a na 1050Ti w zasadzie było niegrywalne. Przy czynnościach jak zauważyłem i5 10400 nudzi się:D. Fakt jak jeszcze dwa lata podziała ta karta to byłoby fajnie a jak padnie to w przyszłości może jakiś RTX2060 :D

 

PS: Jak jeszcze uporządkuję przewody w obudowie,to zamontuje z przodu dodatkowy wentylator,przy okazji Jakby ktoś chciał wiedzieć jaka to obudowa, to jest to fabryczna (trochę przerobiona) obudowa od komputera HP Elite Desk 800 G1, bardzo praktyczna jeśli komuś brakuje np. napędu DVD , jest też dodatkowa zatoka 5,25" oraz 3,5 "

A jeszcze co do karty graficznej to plusem też jest DVI-I , jakby mnie kiedyś naszło to prosta przejściówka DVI-I na VGA i mogę podłączyć jakiś monitor CRT jakbym się chciał pobawić w Retro:D

Edytowane przez dave000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...