Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej kupiłem ten telewizor https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-50-samsung-ue50tu7022k-4k-uhd-smart-12083658363 ten 4k jakoś nie widzę różnicy obrazu od zwykłego full HD który miałem wczesniej.

Wiem wiem materiał musi być w formacie 4k, i no odpalam filmy czy seriale na Netflix które są oznaczone jako 4k HDR.

I jakoś różnicy nie widzę telewizor też ma opcję hdr

Link to post
Share on other sites

"Potężna jakość obrazu" -skoro tak piszą, to tak musi być. Myślę, że nie ma lepszego TV na rynku:menda:

 

Potężna jakość HDR w tym TV charakteryzuje się jasnością szczytową 286 nitów, a zwykła zmierzona jasność miała 215. Jednym słowem bez okularów słonecznych lepiej materiałów HDR nie oglądać, a najlepiej wyłączyć w opcjach. Ludzie mówią, że HDR dobrze widać od 500 wzwyż, ale to już maskę spawalniczą chyba trza użyć.

 

Ktoś tu stosuje zasadę: najpierw tanio kupię, a potem poczytam na internetach co to za sprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kupowałem tego tv i tak pod kątem funkcji 4k

Po prostu wziąłem bo poprzedni tv padł.

A że ten niby miał napisane w ogłoszeniu 4k to wziąłem 4k

 

Teraz już wiem żeby mieć 4k to trza chyba lepiej zaplacic

Edytowane przez Krispin
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krispin napisał:

Teraz już wiem żeby mieć 4k to trza chyba lepiej zaplacic

 

No ale twój tv ma przecież 4k? A to że jest jaki jest to zasługa matrycy, która w 80% odpowiada za jakość. 4K to nie wyznacznik jakości tak samo jak megapixele w telefonie. Iphone ma tylko 12 MP a robi jedne z najlepszych zdjęci. 

Link to post
Share on other sites

Masz standardowe konto Netflix czy Premium ?

 

https://hdtvpolska.com/netflix-4k-jak-ustawic-sprawdzic-wymagania-czy-warto/

 

Na youtube materiały w 4k też tak słabo wyglądają ?

 

Sam mam budżetowe tv Philipsa 58'' i różnica w jakości FHD vs 4K jest widoczna gołym okiem.

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuj zbyt wiele od budżetowego sprzętu. W skrócie matryca jest do bani i nic pan nie poradzisz. Przyzwyczaj się albo go oddaj (o ile będzie można) i kup coś sensownego. Osobiście byłem w bardzo podobnej sytuacji - jakieś 2-3 lata temu rodzice kupili taniego 40-calowego samsunga "na hura" po tym, jak stary Philips się spalił. Kierowali się ceną (wybrali jeden z tańszych modeli), marką i specyfikacją (4K, smart tv, hdr itp.). Na drugi dzień pojechałem oddać ten telewizor, bo na to po prostu patrzeć się nie dało. Obraz tego tv w porównaniu do 10-letniego Sharpa, którego mamy w salonie to jak Fiat przy Ferrari.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...