Skocz do zawartości

Jak uruchomić osobno sieć WIFI 2.4Ghz i 5Ghz?


Recommended Posts

Witajcie.

Zamontowałem w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe z regulatorem varmtec xts wifi. Aby połączyć się z siecią WIFI w domu potrzebny jest router 2.4GHz. Ja posiadam router Netgear Orbi WiFi System Wall Plug (2200Mb/s a/b/g/n/ac)

dokładnie ten:

https://www.x-kom.pl/p/363942-system-mesh-wi-fi-netgear-orbi-wifi-system-wall-plug-2200mb-s-a-b-g-n-ac.html

 

Działa w 2.4GHz i 5 GHz ale nie potrafię rozdzielić aby móc wybrać ręcznie częstotliwość. Wchodzę w ustawienia i mam dwie częstotliwości gdzie mogę wybrać kanał ale nazwa jest wspólna i przy wyszukiwaniu widzi tylko jedną nazwę. Chciałbym by było tak Myszunia 2.4GHz i Myszunia 5GHz może ktoś podpowiedzieć?

 Dziękuję.

 

sieć router.JPG

 

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Jeżeli w zakładce zaawansowane nie ma takiej opcji to znaczy, że Orbi nadal nie obsługują osobnych SSID dla 2,4 i 5. Tylko pytanie po co Myszuni rozdzielać SSID skoro orbi podłączy urządzenie do obsługiwanej częstotliwości.

Edytowane przez LordAnpu
Link to post
Share on other sites

U mnie na Archer AX55 mam opcję Smart Connect, włączona powoduje, że obie częstotliwości są pod jedną nazwą i urządzenie lub router sam przełącza 2,4 i 5 GHz w zależności od zasięgu. Po wyłączeniu opcji można ustawić oddzielne nazwy dla różnych częstotliwości. Poszukaj, może masz podobne rozwiązanie w ustawieniach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Niektóre urządzenia (szczególnie te bardziej podstawowe IoT) mają problem ze wsparciem takiej sieci.

 

Jeżeli Twój sprzęcik nie obsługuje takiej funkcjonalności to może warto roważyć kupno najtańszego AP z obsługa 2.4g i postawienie oddzielnego SSID 2.4 dla IoT?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...