Skocz do zawartości

Komputer Wyłącza sie podczas grania


Recommended Posts

Witam mam problem otóż mój komputer wyłącza się sam bez powiadomienia w grze EFT na najwyższych ustawieniach. Komputer sam składałem. Pierwszy raz gdy tak się robiło zmniejszyłem pobór karty na 50 w Afterburner i działalo chwilę . Proszę o pomoc gdyż naprawdę nie wiem czego to może być teraz wina.

Podespoły kompa :

-AMD Ryzen 7 3700X

-MSI MEG X570 ACE (MS-7C35)

-GIGABYTE AORUS RTX 3080 Ti MASTER (GV-N308TAORUS M-12GD)

-G.Skill F4-3600C16-8GTZNC

-Samsung SSD 970 EVO 500GB NVMe (PCIe 4x 8.0 GT/s)
-WDC  WDS200T2B0A-00SM50

-Aerocool P7-850W Platinum

 

Link do logów HWiNFO64: https://megawrzuta.pl/download/3709b2a786305e2b8d0894ffb26b3847.html

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Robiłeś testy obciążenia programami testującymi?

Wyłącza się tylko w jednej grze?

Czasem przy restartach winny może być ram jak ma błędy, jak masz 2 kości zrób testy na jednej w różnych gniazdach potem na drugiej.

Wszystkie kable zasilające GPU oraz CPU podpięte?

Aby wyeliminować zasilacz trzeba by podpiąć inny.

Link to post
Share on other sites

FurMark GPU Stress Test niemal od razu odcina zasilanie, ram testowałem Memtest86 wszystko ok, ramu mam 4 kości. Wszystkie kable na swoim miejscu, nie mam innego zasilacza żeby to sprawdzić. Jakieś inne pomysły bo ja już nie wiem co robić.

Link to post
Share on other sites

Możliwe ze skoki poboru odpalają zabezpieczenia w zasilaczu, chociaż to niezły zasilacz z jedną mocną linią zasilana, ale nawet sesonic miał problemy z rtx 3080/3090

Masz podpiętą kare osobnymi przewodami z zasilacza?

file-wmxIZfFmMF.png

Link to post
Share on other sites

Karta podpięta na trzech osobnych liniach, a co do chłodzenia to mam custom wodne i tep. są ok. i zapomniałem dodać nie tylko w EFT tak sie działo ten sam objaw był w Stalker 3 i Chernobylite w Diablo 3 było wszystko ok w inne gry nie gram.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Malofos napisał:

ramu mam 4 kości

Tak z ciekawości przetestuj na dwóch w trybie dual channel, nie zaszkodzi a może pomoże... choć wydaje mi się że bez testów na elektrowni 1000W się nie obejdzie. Mało humanitarnym sposobem jest kupno takiego zasilacza przez internet z normalnego sklepu z mozliwością zwrotu 14dni i poskładanie tego na pająka aby nie wkręcać śrubek i sprawdzić. Ewentualnie jak masz słabą instalację elektryczną w bloku/domu to z tego co się orientuje to na kuchnie i łazienkę idą mocniejsze linie i bezpieczniki to odpal pc w kuchni ale to raczej nie tu jest problem.

Link to post
Share on other sites

Błędy sprawdzone przed wyłączeniem się kompa nie ma błędów. Z tym zasilaczem 1000w+ to chyba będzie jedyna opcja, chyba że oddam na serwis i oni sprawdzą co tam nie styka. Dzięki wielkie za waszą pomoc i jak coś będę wiedział to dam znać a co do ramu to przetestuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...