Skocz do zawartości

Dell G5 5090 wyłącza się podczas gier i benchmarków po wymianie pasty i dodaniu wentylatora


Recommended Posts

Cześć, piszę z prośbą o wsparcie z tym komputerem: https://www.amazon.com/Dell-Desktop-i7-9700-GeForce-i5090-7166GRY-PUS/dp/B07X6BR5W3 

 

Po 2 latach użytkowania zauważyłem, że komputer zaczyna bardzo głośno pracować, więc:

- wyczyściłem go z kurzu 

- wymieniłem pastę w karcie graficznej i procesorze 

- zamontowałem dodatkowy wentylator Noctua NF A9 92mm PWM

- stary wentylator przepiąłem na front po odpięciu HDD, wszystko zgodnie z instrukcją na YT: https://www.youtube.com/watch?v=QI7QZRkDe2w 

 

Komputer uruchamia się poprawnie i działa bez zarzutów przy pracy biurowej, ale w momencie odpalania różnych gier bądź benchmarków potrafi się wyłączyć bez ostrzeżenia. Włącza się ponownie dopiero, kiedy odepnę wszystkie kable i przytrzymam power button przez minimum 30 sekund. 

 

Sprawdziłem wszystkie wtyki, wydają się prawidłowo podpięte do płyty głównej. Nowy wentylator zżera tyle samo co stary, czyli 12V. Nie mam pojęcia jak dociec do źródła problemu oprócz oddania komputera do serwisu. Może macie jakiś pomysł? Z góry dzięki za pomoc! 

 

 

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny problem - okazało się, że źle zamontowałem chłodzenie procesora, przez co zwyczajnie się przegrzewał i wyłączał. Sprawdź czy jest dobrze zamontowane i jakie osiąga temperatury, nim się wyłączy

Edytowane przez DjStar
Link to post
Share on other sites

Tak, polecam sprawdzenie temperatur programem HWINFO, jeżeli na pulpicie masz np 60 st, to mogłeś coś źle zmontować. To co sprawdziłbym w pierwszej kolejności, czy aby na pewno poprawnie zamontowałeś kołki od coolera intel. Te plastikowe zatrzaski bez backplate bywają zdradliwe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...