Skocz do zawartości

Beyerdynamic który model wybrać? Szukam słuchawek z mocnym basem.


Recommended Posts

Witam który model beyerdynamics ma dobry,mocny bass? interesują mnie nauszne słuchawki od 500 do 1 tyś zł.

jestem zainteresowany ogólnie tym modelem ale czy on ma dobry bass? DT 770 PRO 32 Ohm

jeśli ktoś posiada ten model to jak mocny jest bass w sklali od 1 do 10 ? 

nie muszą to być słuchawki całkiem studyjne bardziej chodzi mi do słuchania muzyki elektronicznej. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, adivxv napisał:

Tutaj widzę zamiast DT770 -DT150. Ocena basu jest subiektywną sprawą ale gdyby tak moc basu porównać z pozostałymi słuchawkami na rynku to pod tym względem mocy może wyjdzie 3 na 10 może 4.

Dziękuje za komentarz... to więc jakie słuchawki powinnienem kupić które mają dobry,mocny bass? 

 

3,4/10 to słabo,ale widocznie studyjne słuchawki takie są. 

 

PS> a wiesz może czym różni się np 80Ohm od 32Ohm lub 250? 

Edytowane przez Dragoz123
Link to post
Share on other sites

Różnice nie są duże, największa to będzie różnica w głośności.

Czy basu jest na 4/10? Nie wiem co to ma oznaczać, ale może zupełnie zbić z tropu. Beyery DT770 czy DT990Pro to dość basowe słuchawki, ale ciężko stwierdzić o jakie ilości basu chodzi autorowi tematu? Do elektroniki będą bardzo dobre, ale jeśli o to chodzi to już HD9999 dadzą radę, a basu mają jeszcze więcej.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Dragoz123 napisał:

Dziękuje za komentarz... to więc jakie słuchawki powinnienem kupić które mają dobry,mocny bass? 

DT150 ale tutaj przy odpowiednim układzie dźwiękowym.

3 godziny temu, Dragoz123 napisał:

3,4/10 to słabo,ale widocznie studyjne słuchawki takie są. 

Może nie tyle co słabe ale ich bas nie nadaje bardziej odczuwalnego charakteru brzmienia pod tym względem .Nie ma go tam za dużo ale tez ułamkami pod tym względem nie są. Są jednak słuchawki ,które mają go znacznie więcej ,więc jeśli ktoś szukasz porządnego łupnięcia, to według mnie są lepsze wybory jak DT770.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, adivxv napisał:

DT150 ale tutaj przy odpowiednim układzie dźwiękowym.

Może nie tyle co słabe ale ich bas nie nadaje bardziej odczuwalnego charakteru brzmienia pod tym względem .Nie ma go tam za dużo ale tez ułamkami pod tym względem nie są. Są jednak słuchawki ,które mają go znacznie więcej ,więc jeśli ktoś szukasz porządnego łupnięcia, to według mnie są lepsze wybory jak DT770.

Okej Dzięki! a jaka wersja tych Dt770 pro Ohm?

Link to post
Share on other sites

250 ,80 co prawda ma ich więcej ale dalej nie to poziom jakości DT150. Jeśli upatrzyłeś sobie te DT770 to ja nie mam zamiaru na siłę zmieniać wyboru tylko podpowiadam, że  w tych słuchawkach nie ma dużo basu. Proponuję oba modele zamówić i posłuchać.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.06.2022 o 21:30, FeX napisał:


Czy basu jest na 4/10? Nie wiem co to ma oznaczać, ale może zupełnie zbić z tropu. Beyery DT770 czy DT990Pro to dość basowe słuchawki, ale ciężko stwierdzić o jakie ilości basu chodzi autorowi tematu? 

 

Obiektywnie basu mają dużo. Z punktu widzenia bassheada - nie bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mnie ciekawi powód zmniejszenia zakresu poszukiwań bassowych słuchawek do marki Beyerdynamic  bo tak jak @adivxv napisał ogólnie ta marka nie robi słuchawek dla bassolubów. Coś poszło nie tak we wtępnych poszukiwaniach autora wątku. @adivxv mógłbyś podać jakieś inne modele słuchawek w cenie troszke ponad 500zł dla bassolubów?

Link to post
Share on other sites

Już pisałem o HD9999.
Poza tym określenie basshead jest tak rozmyte, że nie masz pewności czy chodzi komuś o podbity bas, czy o jakieś subwooferowe walenie, jak u sebixa z tuby w BMW.

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, FeX napisał:

Już pisałem o HD9999.
Poza tym określenie basshead jest tak rozmyte, że nie masz pewności czy chodzi komuś o podbity bas, czy o jakieś subwooferowe walenie, jak u sebixa z tuby w BMW.

Załóżmy że chodzi o subwooferowe walenie jak u sebixa bo dla mnie np. HD9999 nie są jakoś mocno basowe. Znajdzie sie coś co wali, ale w separacyjny sposób? 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, cooger napisał:

Śmierdzi prowokacją. 

Haha ok łupankowy bass i selektywności nie idą w parze, więc skupmy się na bassowej łupance. Ktoś zna jakieś dobre słuchawki z większym bassem, niż hd9999 za ponad 500zł?

Link to post
Share on other sites

Sivga Robin. Baś w nich jest bardziej przestrzenny, dłużej wybrzmiewa, bardziej się rozchodzi.

 

Tutaj idealo by były Edifier H880. Te słuchawki miały naprawdę świetny bas który schodził naprawdę nisko. Miały bardzo ciekawą prezentację która przypominała system kolumnowy 2.1. Problem w tym że nie są produkowane, ale jakby ci się udało znaleźć jakieś dobre używki to byś był zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, FreeQ napisał:

Sivga Robin. Baś w nich jest bardziej przestrzenny, dłużej wybrzmiewa, bardziej się rozchodzi.

 

Tutaj idealo by były Edifier H880. Te słuchawki miały naprawdę świetny bas który schodził naprawdę nisko. Miały bardzo ciekawą prezentację która przypominała system kolumnowy 2.1. Problem w tym że nie są produkowane, ale jakby ci się udało znaleźć jakieś dobre używki to byś był zadowolony.

No i to rozumiem. Ta Sivga nawet wizualnie wygląda na jedne z najładniejszych słuchawek jakie widziałem. 

Link to post
Share on other sites

Warto tylko wspomnieć, że Sivga poza nieco przesadzonym basem mają też mocno wysuniętą górę, która może być drażniąca dla niektórych.

Z tego co miałem to Meze 99 Classic również w basie były przesadzone i nie tak ostre jak Sivga.

Typowe basotłuki to była seria Sony MDR-XB500, 700, 1000, a obecnie takie granie to oferuje np. Razer Blackshark V2 X do kupienia za 250zł.


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, FeX napisał:

Typowe basotłuki to była seria Sony MDR-XB500, 700, 1000, a obecnie takie granie to oferuje np. Razer Blackshark V2 do kupienia za 250zł.

Faktycznie te Sony MDRy to najbardziej bassowo sebixowe modele, widać że wiesz o czym piszesz. Jeśli autor wątku chciałby zejść trochę z kwoty poniżej 500zł i chce słyszeć tylko bass to tego typu słuchawki będą dla niego idealne.

 

Btw. @FeX jesteś pewny że ten Razer Blackshark V2 też jest przebassowany? Słuchawki dla graczy powinny być bardziej suche i monitorowe, żeby łatwiej lokalizować przeciwników, więc bass raczej powinien tu być zniwelowany jak grasz w jakiegoś CS'a. 

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Przecież to Razer, synonim basu od dawna.

Większość producentów sprzętu dla graczy wciska tandetę, a w swoim marketingowym bełkocie częściej przeczytasz o lepszych efektach w trakcie wybuchów, czy coś w tym stylu. Na rynku jest niewielka ilość słuchawek dla graczy, które rzeczywiście grają tak jak powinny.

Poza tym, mi nie musisz wierzyć, ale wykresy mówią same za siebie.

2a0833f6cac99b27489fbe0bdff1f858.jpg

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, FeX napisał:

Warto tylko wspomnieć, że Sivga poza nieco przesadzonym basem mają też mocno wysuniętą górę, która może być drażniąca dla niektórych.

Z tego co miałem to Meze 99 Classic również w basie były przesadzone i nie tak ostre jak Sivga.

Typowe basotłuki to była seria Sony MDR-XB500, 700, 1000, a obecnie takie granie to oferuje np. Razer Blackshark V2 X do kupienia za 250zł.

 

To prawda że Robiny trochę szaleją z góra. Ogólnie dziwne to słuchawki. Dlatego też wspomniałem o alternatywie w postaci Edifier H880. Te strojenie miały naprawdę przyjemne no i bas w nich był naprawdę dobry. Świetnie wyważone między ilością a jakością. Słuchawki potrafiły zawibrowac a jednocześnie nie zalewały reszty pasma. Oczywiście w kontekście przedziału cenowego. Dodatkowo dobrze spełniały się mobilnie bo był mikrofon i były całkiem wygodne. No i nie potrzebowały elektrowni do napędzenia ich.

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.07.2022 o 20:03, plebs napisał:

mógłbyś podać jakieś inne modele słuchawek w cenie troszke ponad 500zł dla bassolubów?

Ultrasone 780HFi (czasami jest w promocji) albo 580HFi ale proponowałbym inne pady kupić .Te oryginalne są twarde, a same słuchawki mocno przylegają do małżowin.

 

Ewentualnie Audio-Technica ATH-M50X.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...