Skocz do zawartości

Apple iMessege problem z aktywacją numeru telefonu w iMessege


Recommended Posts

Od 2-3 tygodni mam problem z aktywacją mojego nr telefonu w iMessege Apple. Nr telefonu jest w T-Mobile na abonament.

 

Ponizej zrzuty co wyskakuje. Wina operatora bo iMessege chce zagranice wysłać sms aktywacyjny do Apple i nie moze czy wina ekosystemu Apple i mojego konta iCloud?

 

Posiadam eSIM od T-Mobile już i jest to iPhone SE 3 generacji z iOS 15.5.

IMG_0115.thumb.PNG.6451179f45ec5a1c22faac1b89422772.PNGIMG_0116.thumb.PNG.24b712af25477f44e543d4f1eec97e64.PNG

 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

iPhone po prostu wysyła ten SMS aktywacyjny na numer techniczny Apple. Nie będziesz go widział w historii wiadomości ani w żadnym innym miejscu. Zobaczysz natomiast 31gr na rachunku, jeśli Twój operator telefonii nie traktuje tego numeru w jakiś specjalny sposób. 

 

Jeśli masz błąd aktywacji, to możliwe, że masz u operatora zablokowane wysyłanie SMSów za granicę. W ustawieniach iMessage musisz podać swój numer wraz z kierunkowym do kraju.

Link to post
Share on other sites

Po wizycie w iSpot pan zrobił Reset ustawień sieciowych i po jakiejs godzinie, dwie aktywowało się i działa dobrze jak powinno. Moze przez to, ze po zmianie z SIM na eSim cos mu sie porypały ustawienia sieciowienia sieciowe, a konfiguracja SMS, MMS tez pod widocznie w iPhone podchodzą.

W dniu 21.06.2022 o 01:49, Karister napisał:

Jeśli masz błąd aktywacji, to możliwe, że masz u operatora zablokowane wysyłanie SMSów za granicę. W ustawieniach iMessage musisz podać swój numer wraz z kierunkowym do kraju.

Nie słyszałem, żeby jakis operator blokował wysyłanie SMS za granice poza SMS Premium wszelkie czyli dodatkowo płatne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...