Skocz do zawartości

Nowa stacja robocza PS/LR/SV/AF


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Nadeszła pora na wymianę obecnego sprzętu. Budżet jakim dysponuję to okolice 6-7 tyś złotych, maksymalnie 7,5-8 tyś.

Założenia:
Procesor - i7-12700F ~ 1700ZŁ
Zasilacz - Seasonic G12 750W 80 Plus Gold - 350zł (Promka na XKOM)
Chłodzenie - SilentiumPC Spartan 5 - 70zł 
Buda - be quiet! Pure Base 500 Black - 300zł (Promka na XKOM)
Dyski (zostają poprzednie SSD/M2
Grafika - 3070/3070Ti (Jakiś konkretny model polecany ?) ~3500zł na grafikę np - Inno3D GeForce RTX 3070 Ti X3 LHR 8GB GDDR6X 3600zł
Płyta główna - ASUS PRIME B660-PLUS 600zł (Promka na XKOM)
RAM - Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 - 300zł (Promka na XKOM)

Proszę o pomoc w temacie, Najchętniej jeszcze dzisiaj zamówił bym kilka rzeczy na tej promce z XKomu.

Edytowane przez master25051992
Link to post
Share on other sites

Płytę weź B660 Gaming X od Gigabyte z lepszą sekcją

Zasilacz https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-850w-80-gold-corereactor850g-bkceu-p1394470

 

KIedy masz 3070 w okolicach 3200 zł, zakup 3070 Ti za ponad 3500 jest raczej mało opłacalny. 

 

Przy pełnym obciążeniu i dłuższym obciążeniu CPU, Spartan 5 dla i7 może być problemem. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cię straszyć, ale właśnie włączyłem LR i PS - 19 GB zajęte licząc z systemem. Coś mi się wydaje, że pewien wpływ może mieć rozmiar mojego katalogu lub ostatnie aktualizacje (kiedyś LR zajmował mniej), ale nawet z gołym LR 16 GB będzie na styk.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
17 godzin temu, master25051992 napisał:

W takim wypadku jakie inne chłodzenie będzie odpowiednie dla i7ki bazując chwilowo na klasycznym powietrznym ? 

Najbardziej opłacalny mimo wszystko będzie tutaj Navis F240 którego mógłbyś dać sobie na top w obudowie. 

Z powietrznych poniżej Fortisa 5 bym nie schodził

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...