Skocz do zawartości

Podłączenie HDMI z kompa do TV i nie niała... a działało.


Recommended Posts

Witajcie,

 

jak chcę mieć podgląd z komputera na telewizor to przełączam HDMI z dekodera tv na kompa i obraz jest na telewizorze.

 

Jednak ostatnio telewizor nie widzi kompa. Podłączenie nie działa. Sprawdzałem inne port HDMI w telewizorze, ale żaden nie łapie.

 

Czy mogłem przełączyć coś w Windowsie, że nagle HDMI przestał funkcjonować? Lub inna przyczyna?

 

 

Link to post
Share on other sites

 

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Podmieniałeś kabel na inny?

Uważałem, że nie ma potrzeby ponieważ ten sam kabel jest używany przez dekoder tv i wszystko działa.
Podłączyłem nowy kabel również brak sygnału.

 

Wygląda na to, że problem jest na poziomie operacyjnym lub gniazda.

 

 

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, videocs6 napisał:

 

W moim monitorze nie ma HDMI.

 

Trudno. Sprawdź panel sterowania karty graficznej - powinno tam pokazywać, czy wykryło telewizor. Jeśli wykrywa, a nie ma obrazu, to trzeba sprawdzić ustawienia - w ostateczności reset fabryczny telewizora i ustawień karty. Jeśli jednak nie wykrywa tv (na żadnym gnieździe) i kabel jest na pewno dobry, to prawdopodobnie poszło gniazdo hdmi w komputerze.

 

13 minut temu, videocs6 napisał:

PC, stacjonarny. Dobra maszyna.

Jeśli jej hdmi padło, to nie taka dobra. Napisz przynajmniej jak karta.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Driveby napisał:

 

Trudno. Sprawdź panel sterowania karty graficznej - powinno tam pokazywać, czy wykryło telewizor. Jeśli wykrywa, a nie ma obrazu, to trzeba sprawdzić ustawienia - w ostateczności reset fabryczny telewizora i ustawień karty. Jeśli jednak nie wykrywa tv (na żadnym gnieździe) i kabel jest na pewno dobry, to prawdopodobnie poszło gniazdo hdmi w komputerze.

 

Jeśli jej hdmi padło, to nie taka dobra. Napisz przynajmniej jak karta.

 

Sprawdzając kartę graficzną zwróciłem uwagę na ustawienia duplikowania ekranu z klawiszy funkcyjny plus P i przepraszam za zamieszanie.
Miałem ustawione pokazywanie w opcjach tylko projektora, a nie duplikowanie obrazu.

 

PS
Posiadam:

Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC)
MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA2011 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)
Dotychczas normalnie starczało, ale przy montażu 4K trzeba będzie zmodyfikować.
 

@BlackCoffe @Driveby dziękuję za zaangażowanie.


 

 

Edytowane przez videocs6
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...