Skocz do zawartości

Netflix i cda.pl na telewizorze z 2006 roku


Recommended Posts

Witam,
mam stary telewizor, w którym mam port hdmi. Port jest sprawny - mogę do niego podłączać dekoder Vectry i komputer stacjonarny, wszystko działa, nawet w wysokich rozdzielczościach. Chciałem oglądać filmy z internetu - mogę podłączać komputer w tym celu, ale jest to średnio komfortowe (szum wentylatorów z komputera plus jak się domyślam zwiększony pobór prądu, gdy chodzi jednocześnie komputer i telewizor). Chciałem więc podłączyć telefon do telewizora. Jest to nowoczesny smartfon - Samsung Galaxy S9+. Telewizor to LG 42LC2RR. No i za żadne skarby nie udaje mi się tego zrobić. Najpierw kupiłem taki kabel:
https://allegro.pl/oferta/samsung-dex-kabel-usb-c-3-1-typ-c-do-hdmi-4k-mhl-9300216508?snapshot=MjAyMS0wMi0yMVQyMjowMjoyMy4wNzRaO2J1eWVyOzUyNDdjOTcwMjc5ZTJiZmJlZDU4NWFmOGY1NDlkY2M3NjVkZTY5ZGNhYjQxNDQxZDgwNjYxMzY2Yzk1YWIyMmU%3D
Oczywiście - nie działa. Telefon go wykrywa i przechodzi w tryb Dex, ale na telewizorze - brak sygnału. Potem kupiłem więc Chromecasta z tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-1-smart-tv-stream-wi-fi-hdmi-10606536881?snapshot=MjAyMS0wNy0xN1QxNDoxNjo1Mi4wNTlaO2J1eWVyOzVlOTU5ZTQ3YjI3MTFkNDA3YzZkOTJhYTFmYzcyNjkwNmE3MGMwZmUyNDg5ZDYyMjY4ZDI5YjRlZWJjMmY0ZGI%3D
Powinien łączyć się bezprzewodowo z telefonem. I ponownie - nic z tego. Po podłączeniu Chromecasta do hdmi przez chwilę na ekranie telewizora widzę biały napis "Chomecast...", który za chwilę znika i znowu widzę "Brak sygnału". Jeszcze przed podłączeniem do niego telefonu.
Zarówno kabel jak i Chromecast są sprawne - wiem, bo mam też port hdmi w monitorze od komputera i tam oba urządzenia działają bez zarzutu. Tak więc telewizor jest sprawny, urządzenia są sprawne, ale za nic nie chcą się ze sobą połączyć. Co mogę zrobić? Telewizor raczej nie jest za słaby, bo tak jak pisałem - komputer podłączony tym samym portem hdmi, nawet w bardzo wysokich rozdzielczościach, działa na telewizorze bez najmniejszego problemu.

Chromecasta już odesłałem, kabel też. Przydałaby się jakaś alternatywa, która pozwoli mi rozwiązać ten problem - czyli albo umożliwienie podłączenia telefonu do telewizora (ale coraz bardziej przekonuję się, że w tym modelu jest to niemożliwe, choć nie rozumiem dlaczego), albo w ostateczności jakiś dekoder na hdmi, coś w stylu smart tv box. Tego jednak najchętniej bym uniknął, bo i tak mam już niezłą plątaninę kabli plus dekoder Vectry. Poza tym często oglądam też filmy z cda.pl (darmowego, nie mam konta premium), a z tego co czytam te smart boxy obsługują tylko Cda Premium. Dodatkowo potrzebuję jakiegoś rozdzielacza hdmi, ponieważ w telewizorze mam tylko jedno hdmi, zajęte przez dekoder Vectry, więc podłączenie drugiego urządzenia wymaga dokupienia takiego rozdzielacza. Prośba więc o poradę najlepszego rozwiązania, możliwie jak najtańszego. 

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites
  • kamiledi15 zmienił tytuł na Netflix i cda.pl na telewizorze z 2006 roku

miałem podobny dylemat i zakupiłem  Xiaomi MI Box S za ok. 250zł, łączy się przez wi-fi domowe i odbiera netflix i cda darmowe, ponadto odtwarza zdjęcia i filmy z pena - jakoś bez problemowo na razie działa. Jest mały, praktycznie nie widoczny, a.. dochodzi kolejny pilot.

nie wiem czy połączy się z telefonem, ogólnie to powinien.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, brzmi nieźle. Koszt całkiem spory, choć znalazłem trochę taniej:

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-box-s-8-gb-11643082014

Nie rozumiem tylko, czemu telefon nie chciał się połączyć przez urządzenia, które kupiłem wcześniej? Czy ten na pewno będzie działał? Moja teoria jest taka, że tamte były zasilane bezpośrednio z portu hdmi i może miał zbyt małe napięcie, żeby je zasilić? Z tego co widzę ten jest zasilany z gniazdka, więc teoretycznie powinno być dobrze, ale nie wiem czy mam rację. 

Pisałem też o rozdzielaczu hdmi, bo tak jak pisałem mam tylko jedno gniazdo w telewizorze, zajęte przez dekoder Vectry, więc żeby podłączyć drugie urządzenie muszę dokupić coś co mi zaoferuje dwa gniazda hdmi. W tej chwili podłączając komputer muszę po prostu żonglować kablami, wyjmując jeden i wsadzając drugi. Jaki rozdzielacz byście polecali? Bez przesadnie wysokiej ceny, żeby nie wydać na cały zestaw jakiejś kosmicznej sumy.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Ja wiem że z mi box s często są różne problemy. Nie będzie to może odpowiedź na pytanie ale czy nie lepiej kupić nowy tv już 4k, z androidem taki 43 poniżej 1300zł się kupi większe stówkę drożej, a jednak filmy i inne treści w 4k o niebo lepiej.

Jak dobrze patrze to tam jest matryca  1366 x 768, nawet nie 1080p, lepszy masz ekran w telefonie:)

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie lepiej, ale mam sentyment do tego telewizora, poza tym lubię starsze sprzęty :) Dopóki działa to szkoda się go pozbywać. Z komputerem da się go używać (komputer stoi tuż obok), ale przez tylko jedno gniazdo hdmi i szum wentylatorów z komputera jest to mało komfortowe. Dlatego ideałem byłoby coś, co pozwoli podłączyć telefon do telewizora - nie potrzebuję mieć boxa z wbudowanym Netflixem, bo Netflixa mogę puścić z telefonu. Dlatego szukam czegoś prostego, bez masy zaawansowanych funkcji.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, kamiledi15 napisał:

szum wentylatorów z komputera jest to mało komfortowe

Co to znowu za komp co szumi przy odtwarzaniu wideo, pewnie jakiś retro pc?

 

Może lepiej wymień chłodzenie/ wentylatory na pc:), taniej wyjdzie niż 250zł za mi boxa:)

 

Link to post
Share on other sites

A to Cię zaskoczę, bo do tego telewizora podłączam dwa komputery - jeden retro dosowy (przez wejście RGB w telewizorze), a drugi nowoczesny przez hdmi. Oczywiście chodzi o ten nowoczesny - nie szumi bardzo głośno, ale jednak jest to słyszalne i przez dwie godziny oglądania filmu trochę rzuca się w uszy. Chyba każdy pecet trochę szumi, więc nie jest to żadna wada. Nie szumi tylko przy odtwarzaniu, tylko jednostajnie cały czas, jak chyba każdy pecet. W lato jest nieco gorzej, bo przy wyższych temperaturach na zewnątrz wentylatory chodzą nieco głośniej. Wiadomo, że lepiej się ogląda film przy braku szumu obok, dlatego szukam alternatywnego rozwiązania. No i do tego sam pobór prądu, średnia wygoda korzystania itd. Dlatego najlepsze byłoby coś, co po prostu przerzuca obraz i dźwięk z telefonu na telewizor - pstryk i mogę oglądać wygodnie i w ciszy. Ale jak pisałem wcześniej, próby takiego rozwiązania się nie powiodły.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Pobór prądu jak policzyć to za 2h w prądzie 12groszy, nie ma co patrzeć:) Ale wygoda już średnia, racja, wypróbuj tego mi boxa chyba nie ma lepszej opcji, w tak starym monitorze to hdmi może się nie wybudzać albo coś jak chromecast nie działał, wtedy z mi box też mogą być problemy

Link to post
Share on other sites

Właśnie najbardziej mnie dziwi, że komputer zasuwa na tym telewizorze bez najmniejszych zakłóceń (na rozdzielczości 1920x1080), a z telefonem są takie problemy, na tym samym wejściu hdmi. Spróbuję tego Mi Boxa jak uzbieram kasę, dzięki za porady.

A, no i nadal pozostaje kwestia tego rozdzielacza hdmi. Macie jakieś konkretne propozycje w tym zakresie?

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Ok, na innym forum znalazłem, że faktycznie jest tam możliwość ustawienia rozdzielczości w tym boxie, więc spróbuję.

Tylko już chyba czwarty raz ponawiam pytanie o rozdzielacz hdmi :D Bo nawet jak ten box się nie sprawdzi i będę skazany na podłączanie komputera, to potrzebuję drugiego gniazda hdmi, żeby nie żonglować ciągle kablami.

Co prawda dekoder Vectry (który w tej chwili zajmuje mi jedyne gniazdo hdmi w telewizorze) pozwala też na podłączenie przez wejście Component, ale wtedy nie dość, że jakość obrazu jest dużo gorsza, to jeszcze niektóre funkcje nie działają.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja, żeby zwolnić gniazdo hdmi - dekoder Vectry ma wyjście antenowe. Czy ktoś próbował podłączyć go w ten sposób? Nie mam kabla antenowego żeby to sprawdzić, ale jeśli jakość jest taka sama jak przez hdmi i funkcje, to wtedy bym go tak podłączył i bym miał wolne gniazdo.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Dobra, jestem już po kupnie Xiaomi Mi Box S. Na całe szczęście dogadał się z moim telewizorem i działa. Kupiłem też dość tani przełącznik portu HDMI i on też działa. Na urządzeniu wgrałem aplikację CDA.PL i wygląda na to, że odtwarzanie darmowych filmów też działa. Jest jednak problem - nie jestem w stanie połączyć się telefonem z tym urządzeniem. Tak jak pisałem, mam Samsung Galaxy S9+. Na telefonie wybieram usługę Smart View, do wyboru wyskakuje mi Mi Box, wciskam łączenie - i łączy się z minutę, a potem rozłącza. Na telewizorze w tym czasie nic się nie dzieje - cały czas widzę główny ekran urządzenia. Próbowałem też wejść do Youtube i tam wybrać rzutowanie ekranu - wówczas na telewizorze ekran na parę sekund robi się czarny, a potem z powrotem wraca na ekran główny. Pytanie, dlaczego? Próbowałem też wgrać jakieś aplikacje rzutujące ekran, ale efekt jest ten sam.

Ponieważ znalazłem aplikacje, które umożliwiają mi obsługę urządzenia bez telefonu, to brakuje mi już tylko opcji przeglądania nagrań z telefonu. Próbowałem go podłączyć przez usb, ale wtedy telefon tylko się ładuje, a urządzenie go nie widzi. Co mogę zrobić?

Dobra, nieaktualne - znalazłem idealną aplikację do rzutowania ekranu, która działa (gdyby ktoś potrzebował, jest to Apower Mirror). Temat do zamknięcia, dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...