Skocz do zawartości

Wentylaytory kilka info


Recommended Posts

Witam
Jestem głupi i chciałbym się douczyć a nie mogę nigdzie wystarczająco łopatologicznie tego znaleźć xD
Potrzebuję 2 wentylatorów do grandisa bo oryginalne wpadają w rezonans ogólnie są głośne. Padło chyba na noctue nf-a12

Z tego co wyczytałem to mogę tam podpiąć 12V , i tu moje jedno pytanie jaka jest różnica między 5v a 12v ? 5v ma 1900 obr/min 12V ma 2000obr/min to aż taka różnica? które wybrać lepiej? (PWM ofc)(tzn kumam że mocniejszy będzie się szybciej kręcił ale to 1000obr/min robi taką różnicę?)
Jakie napięcie daj płyta główna na gniazdo wentylatorów? Dobierze sobie odpowiednie jak podepnę 2x12V ? I nie będzie miała problemu z 2x5V ?

 

Link to post
Share on other sites

Czyli głośne wentylatory chcesz zastąpić dwoma NF-A12x25 kręcącymi na full? Ja lubię Noctue za jej wentylatory ale A12 na 100% nie są takie ciche jak Ci się wydaje. Pytanie tylko czy jest sens do grandisa dodawać wentylatory za 260 zł jak można opchnąć grandisa i dodać to co za niego dostaniesz do tych 260 zł i będzie ciekawy budżet na coś nowego.

5v wersja jest przeznaczona do 5v instalacji (jak je podepniesz pod 12v to je uszkodzisz), do komputera wybieraj 12v PWM. W przypadku A12 5v ma większe natężenie a przy 12v mniejsze (praw nie oszukasz) i dzięki temu ich moc jest bardzo podobna a prędkością i tak steruje PWM.

Link to post
Share on other sites

Kup wentylatory Arctic P12 PWM, podłącz je na PWM a w biosie płyty ustaw krzywą wentylatora. Koszt całkowity jakieś 70pln, wentylator jest niedużo gorszy od NF-A12 wydajnościowo, generujący podobny hałas. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mi Artic P12 wydawały się nawet cichsze od A12x25 a był cztery razy tańsze tylko miały problem z wysokim tonem powyżej 1000 obrotów.

Widze, że masz p12/14 na łożyskach, masz w nich też ten problem powyżej 1000 czy łożyska to poprawiły?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No ta dodało mi się jedno 0 xD

Czy na full to nie wiem miałem nadzieję że schłodzą na tyle że będą na 50% chodziły xD
Kto teraz kupi taki stary cooler, ganianie się z ludźmi trochę głąbów szkoda mojego czasu i nerwów wolę kupić 2 wentyle i je wymienić.Z chłodzenia ogólnie jestem zadowolony


Może faktycznie tak zrobię i kupie te 2 Arctici


Dziękuję za odp

 

Link to post
Share on other sites

Również polecę arctic p12 świetne śmigła ustawione na 800-900 obrotów niesłyszalne a dmuchają bardzo fajnie.
Faktycznie w okolicach 950-1100 obrotów dziwnie buczą , ale powyżej 1100 już przestają a słuchać ich pracę że tak się wyrwze .

Ale za te pieniądze p12 rewelacja mam ich 5 szt w budzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...