Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do Renderingu (Wizualizacje pomieszczeń)


Recommended Posts

Cześć, składam sprzęt głównie pod prace przy renderach (Program PRO100 z silnikiem KRAY) i w wolnym czasie żeby w coś zagrać (Jakieś sea of thieves, rdr2 czy inne tytuły na jakie nie mogłem sobie pozwolić wcześniej z racji na sprzęt). Budżet jaki będzie na sprzęt i resztę wyposażenia to 26 000 zł. Niżej dalej listę tego co udało mi się sklecić, przy lekkim rozeznaniu co tam teraz jest na topie. Chciałbym was, znacznie lepiej się znających na budowie komputerów niż ja zapytać, czy zmienili byście coś w konfiguracji kompa?  Czy widzicie coś w tej specyfikacji, niepotrzebnego/zbędnego/nie kompatybilnego? Czy użytkujecie któreś z tych wymienionych rzeczy, i jaką macie opinie na ich temat?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrówki.

 

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic Gaming OC 16GB GDDR6 6 572,97 zł
Procesor AMD Ryzen 9 5950X, 3.4 GHz, 64 MB, BOX 2 799,00 zł
Płyta główna Asus ProArt X570-CREATOR WIFI 2 189,00 zł
Pamięć Kingston Fury Renegade RGB, DDR4, 64 GB, 3600MHz, CL16 1 906,89 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 1000W 849,00 zł
Obudowa Fractal Design Torrent RGB TG Light Tint Czarny 1 397,84 zł
Dysk SSD Seagate FireCuda 530 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe 1 788,19 zł
Chłodzenie CPU Noctua (NH-D15 CH.BK) 549,00 zł
Monitor Acer Nitro VG272UPbmiipx (UM.HV2EE.P01) 1 499,00 zł
Monitor Acer Nitro VG220Qbmiix 599,00 zł
Art Uchwyt biurkowy na 2 monitory 10" - 32" L-18GD 349,00 zł
Klawiatura Logitech G915 RGB Clicky 899,00 zł
Mysz Logitech G502 Lightspeed 399,00 zł
Słuchawki Logitech G435 Czarne 249,00 zł
Podkładka Krux Space XXL Carpet 79,00 zł
Biurko Ultradesk Cruiser Czarne 160 cmx70 cm 944,00 zł
Fotel Yumisu 2050 (Y-2050-GB-M) 1 399,00 zł
System operacyjny Microsoft Windows 11 Pro PL 64 bit OEM 659,00 zł
Microsoft Office Home & Business 2021 PL 1 099,00 zł
Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3251 (C11CJ67406) 921,99 zł
Z rabatem wyjdzie 26 000 zł 27 147,88 zł

 

 

Edytowane przez Bobiqq
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie pakowałbym się w GPU od AMD do pracy. Kray co prawda siedzi na CPU, ale mimo wszystko, tutaj zdecydowanie lepiej będzie dać chociażby RTX 3080, który w zasadzie pod ten soft i tak będzie zdecydowanie za mocny. Ogólnie to można dać tutaj zdecydowanie słabszą kartę graficzną, i nie odczujesz spadku wydajności. 

 

Czy 5950X czy i9 12900K. Hmm. Z tego co piszą, to najlepiej na wydajność przekładają się wyniki z Cinebench, a tam jednak i9 wypada lepiej choć różnice nie są wielkie. Ale, ale nie pakowałbym się i tak w 5950X z prostej przyczyny. Na LGA 1700 wyjdą jeszcze nowe procesory z jeszcze większą ilością rdzeni i wątków przy tym samym TDP co obecnie więc jest sensowna opcja na rozwój platformy o jeszcze lepszy CPU. W przypadku AM4 będzie to już raczej kupa. 

 

Fotel żaden Gaming, tylko weź sobie coś od noblechair w tkaninie.

Biurko, zamów coś z IKEA czy gdzieś w sklepie, normalny stół z blatem z prowadnicami na kable. 

 

No i pytanie, czy musisz wydawać tutaj cały budżet, bo opłacalność spada z każdą złotówką dołożoną do itneresu. 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 8gwiazdek napisał:

Dzięki za odpowiedź. Trochę mi się tyłek trzęsie przed wodnymi chłodzeniem, stąd wybór padł na noctue i obudowe przewiewną. Fotele Ergohunan wygladają sztos, widać że wyższa półka, ale braknie tego tysiaka na dołożenie do fotela jeszcze, a ten Yumisu wydaje się dużym fotelem na czym mi zależy, i opinie też ma całkiem niezłe, niestety tyłka nigdy na takim nie posadziłem. A Pamięć ram dzięki, postaram się coś wykombinować żeby podmienić je na 3800 przynajmniej, może zrezygnuje z wygładu rgb na rzecz wydajności :D

 

29 minut temu, kajtek. napisał:

Po pierwsze nie pakowałbym się w GPU od AMD do pracy. Kray co prawda siedzi na CPU, ale mimo wszystko, tutaj zdecydowanie lepiej będzie dać chociażby RTX 3080, który w zasadzie pod ten soft i tak będzie zdecydowanie za mocny. Ogólnie to można dać tutaj zdecydowanie słabszą kartę graficzną, i nie odczujesz spadku wydajności. 

 

Czy 5950X czy i9 12900K. Hmm. Z tego co piszą, to najlepiej na wydajność przekładają się wyniki z Cinebench, a tam jednak i9 wypada lepiej choć różnice nie są wielkie. Ale, ale nie pakowałbym się i tak w 5950X z prostej przyczyny. Na LGA 1700 wyjdą jeszcze nowe procesory z jeszcze większą ilością rdzeni i wątków przy tym samym TDP co obecnie więc jest sensowna opcja na rozwój platformy o jeszcze lepszy CPU. W przypadku AM4 będzie to już raczej kupa. 

 

Fotel żaden Gaming, tylko weź sobie coś od noblechair w tkaninie.

Biurko, zamów coś z IKEA czy gdzieś w sklepie, normalny stół z blatem z prowadnicami na kable. 

 

No i pytanie, czy musisz wydawać tutaj cały budżet, bo opłacalność spada z każdą złotówką dołożoną do itneresu. 

 

 

Z tym że karta do samego kraya i pro100 to jestem w pełni świadom, tu raczej wybór padł na tą półkę z racji na to żeby sobie pograć od czasu do czasu komfortowo, nie wymagam od sprzętu piardyliarda klatek w 4k bo aż takim freekiem nie jestem i nawet takich monitorów nie brałem, dlatego sądziłem że ten 6900xt "wystarczy". Dziękuje za podpowiedź z tym procesorem, faktycznie czerwoni z am4 już skończyli i 5xxx będą ostatnie na tym chipie a 1700 niebieskich jeszcze będzie wykorzystywana. Budżet musi być wykorzystany z racji że to dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczej, ogólny budżet to 35 964 zł, tylko licencja pro100 wyniesie 10 025zł.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bobiqq napisał:

Dzięki za odpowiedź. Trochę mi się tyłek trzęsie przed wodnymi chłodzeniem, stąd wybór padł na noctue i obudowe przewiewną. Fotele Ergohunan wygladają sztos, widać że wyższa półka, ale braknie tego tysiaka na dołożenie do fotela jeszcze, a ten Yumisu wydaje się dużym fotelem na czym mi zależy, i opinie też ma całkiem niezłe, niestety tyłka nigdy na takim nie posadziłem. A Pamięć ram dzięki, postaram się coś wykombinować żeby podmienić je na 3800 przynajmniej, może zrezygnuje z wygładu rgb na rzecz wydajności :D

Mam fotel  tej firmy nabrałem się na marketing. Za mną już 3 reklamacje, powinna być kolejna ale już nie mam na to siły.
Wymieniałem już kółeczka na takiej lepszej jakości, zmieniałem mechanizm tilt na lepszy, wyciągałem gąbki z poduszek....
Każdy robi co uważa, w pracy mam fotel z Ikea
https://allegro.pl/oferta/ikea-markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemoszary-12156148778?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_meble-dzieciece_pla_ss&ev_adgr=meble-dzieciece&ev_campaign_id=14418486182&gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQJMWl2sGtrd0ZZ33QAFhY6NVxl7m9O89bK3XtFJeiapKgjl8BwtDKQaAkbEEALw_wcB
 

Jak dla mnie jest to zdecydowanie solidniejsza konstrukcja oraz jakość wykonania jest lepsza.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Sądzicie że korzystniejsza będzie zamiana ramu z pierwszego posta na któryś z tych? https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-64-gb-4000mhz-cl18-f4-4000c18d-64gvk-7290503/ lub https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-64-gb-4000mhz-cl18-f4-4000c18d-64gtzr-7290505/. I jest jakieś znaczenie czy dana ilość ramu, w tym przypadku te 64gb, będzie w dwóćh lub czterech koścach?

 

 

32 minuty temu, 8gwiazdek napisał:

Mam fotel  tej firmy nabrałem się na marketing. Za mną już 3 reklamacje, powinna być kolejna ale już nie mam na to siły.
Wymieniałem już kółeczka na takiej lepszej jakości, zmieniałem mechanizm tilt na lepszy, wyciągałem gąbki z poduszek....
Każdy robi co uważa, w pracy mam fotel z Ikea
https://allegro.pl/oferta/ikea-markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemoszary-12156148778?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_meble-dzieciece_pla_ss&ev_adgr=meble-dzieciece&ev_campaign_id=14418486182&gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQJMWl2sGtrd0ZZ33QAFhY6NVxl7m9O89bK3XtFJeiapKgjl8BwtDKQaAkbEEALw_wcB
 

Jak dla mnie jest to zdecydowanie solidniejsza konstrukcja oraz jakość wykonania jest lepsza.

Wielkie dzięki za tą informacje. Zmieniłem już plan z biurkiem i krzesłem. Wezmę z IKEA biurko, fotel i dodatkowo kontenerek na dokumenty w cenie ~1300 zamiast wcześniej ~2300.

Edytowane przez Bobiqq
Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Bobiqq napisał:

Sądzicie że korzystniejsza będzie zamiana ramu z pierwszego posta na któryś z tych? https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-64-gb-4000mhz-cl18-f4-4000c18d-64gvk-7290503/ lub https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-64-gb-4000mhz-cl18-f4-4000c18d-64gtzr-7290505/. I jest jakieś znaczenie czy dana ilość ramu, w tym przypadku te 64gb, będzie w dwóćh lub czterech koścach?

Nie i jeszcze raz nie, co z tego że walniesz 4000 MHz jak to pójdzie w Gear2, a żeby zejśc w Gear1 to musisz i tak zejśc od 3600 MHz i jedyna korzyść to taka ile ugrasz na timingach o ile w ogóle coś ugrasz jak nie weźmiesz kostek na B-Die. 

 

Dobra, do biurek, do foteli to trochę nie ten dział, choć poleca, noblechair bo sam korzystam

 

Powiedz ile masz na kompa + ekran + peryferia. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kajtek. napisał:

Nie i jeszcze raz nie, co z tego że walniesz 4000 MHz jak to pójdzie w Gear2, a żeby zejśc w Gear1 to musisz i tak zejśc od 3600 MHz i jedyna korzyść to taka ile ugrasz na timingach o ile w ogóle coś ugrasz jak nie weźmiesz kostek na B-Die. 

 

Dobra, do biurek, do foteli to trochę nie ten dział, choć poleca, noblechair bo sam korzystam

 

Powiedz ile masz na kompa + ekran + peryferia. 

19k (do 20k można podciągnąć bo rabat będzie gdzieś koło tysiaka) na GPU, CPU, Płytę główną, RAM'y, Dysk, Zasilacz, Obudowę, Chłodzenie do CPU. Ekrany już wezmę takie jakie wybrałem, wystarczą mi na 100%. Monitory z uchwytem wyszły 2450 zł, więc ew, budżet to 21500 (+1000) 

Edytowane przez Bobiqq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...