Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć mam problem z nowym sprzętem. Kupiłem nową obudowę płytę glonów B550 i procesor ryzen 5600x. Zmontowałem to ze starą kartą graficzną i dyskiem SSD. Odpalam komputer mam możliwość wejścia tylko w BIOS, bios zaktualizowałem przez pendrive. Ale nadal nie mogę odpalić systemu. Co trzeba jeszcze zmienić w Biosie?

Link to post
Share on other sites

próbowałem różne porty i różne dyski. Wyjąłem jeszcze baterie z płytu i po ponownym uruchomieniu był komunikat: "enete setup to recover BIOS settings. When RAID configuration was built, ensure to ser SATA Configuration to RAID mode"

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc próbowałem zrobić tak jak jest tu opisane: https://www.asus.com/support/FAQ/1045089/ z tą różnicą, że w momencie jak jest "select raid level" w opisie jest Raid 0 ja mam tylko opcję "RAIDABLE" i dalej jest to samo komputer uruchamia się od razu do BIOSU. Żeby wogóle ustawić RAID musiałem usunąć ARAI i teraz ani pierszy ani drugi SSD już nie chą się włączyć na innych komputerach, z tą różnicą, że na starym kompie przechodzą przez etap BIOSU.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie wiem, różna jest taka. Że nie próbowałem teraz uruchomić komputera z z 2 dyskami  na raz (HDD+ SSD). Jak to teraz ustawić, bo podejrzewam, że zmieniłem już wszystko? 

Zmieniłem w BIOSie SATA Mode z RAID na AHCI i teraz przechodzi dalej ale jest komunikat: "reboot and select proper boot device"

W biose teraz mam informacje, że system nie może znaleść żadnego bootable devices mimo że widzi SSD

Kolejny edit: HDD z windowsem się odpala SSD dalej informacja: reboot and select proper boot device", jak są wszystkie 3 dyski podłączone to widzi dyski ale opcja BOOT jest tylko do HDD

Edytowane przez Arivia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...