Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dorzuć sobie stówkę i weź coś 144 Hz 

Ogólnie jeżeli to ma służyć do jakiś bardziej wymagjacych gier, to mimo wszystko uciekałbym od RX 6500 XT bo wydajność tego układu po prostu jest kiepska.

Dozbierać dodatkowe 200 - 400 zł i wziąc na RTX 3050 czy RX 6600 

https://proline.pl/koszyk/982e0fec

 

Do tego też https://proline.pl/monitor-acer-eg240ypbipx-23-8-cali-ips-fhd-165hz-2ms-p8113888 i można mówić o zestawie do gier. 

 

Dopłata wcale nie taka duża, przyrost wydajności kilkudziesięciu procentowy 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jestem za dopłatą do monitora bo to element zestawu, który najrzadziej się wymienia. 75Hz  a 144/165 Hz to ogromna różnica, nawet jeśli sprzęt nie wygeneruje tylu FPS w grach

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Różnica między tymi monitorami co zaproponowałeś jest zasadnicza, rodzaj matrycy. Wybór zależny od zastosowania. Polecam poznać wady i zalety. Co barzdziej przeszkadza a co miej denerwuje.

Potrzebujesz używać w jasnym pomieszczeniu to IPS, w ciemnym VA. Z dwóch brałbym LG. Moja opinia i pewnie wielu się nie zgodzi.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pisze z innego konta bo na tamto nie moge się zalogować. Komputer i monitor zamówione.

 

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia (to już poza tematem). Mianowicie znalazłem takiego gotowca na allegro:

 

GAMINGOWY_Intel i5 11400F_16GB_RX 6500XT _SSD - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Porównuje go do:

 

Procesor:  Intel Core i3-10100F 
Chłodzenie: BOX
Płyta główna:   MSI B560M PRO DDR4 
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 
Pamięci:  Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17
Dysk SSD: Adata SSD SWORDFISH 500GB M.2 PCIe NVMe Gen3
Zasilacz: Seasonic S12III Bronze 500W

 

Według opinii moich znajomych lepszy jest ten z i3 na pokładzie, czy mają rację?

 

Patrząc z mojej perspektywy czyli laika mamy tam słabszy procesor który zbije taktowanie RAM do 2666. Poprosiłbym o zdanie na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...