Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam aktualnie

2 kości Corsair Vengeance LPX 4GB 3000MHz CL15 lub CL16

i mam też 2 puste gniazda, zamierzałem dokupić 2 takie same kości ale niestety nie ma ich nigdzie do kupienia.
Powinienem więc sprzedać te co mam i kupić 2x8, czy dorzucić jakieś inne 2x4 do tych co mam?

Jeśli tak to jakie.
Budżet to 250-350zł

Edytowane przez simonbale37
Link to post
Share on other sites
  • Procesor:
    I5 8600k
  • Karta graficzna:
    RX 6600
  • Płyta główna:
    ASROCK Z370 EXTREME4
  • RAM:
    2 x 4 GB RAM CL 15 LUB 16 3000mhz
  • Dyski:
    A DATA SSD NVME 512 GB
  • Zasilacz:
    Corsair CX 450M

    Ewentualnie mogę z OLXa ogarnąć takie jakie mam. Czy kupno używek to nietrafiony pomysł?
Link to post
Share on other sites

Ja miałem ten sam problem - znalazłem identyczne pamięci na olx.

 

Pierwsza próba kupna nieudana - zapłaciłem - gość wciągu dwóch dni nie dał znaku życia - olx zwrócił pieniądze.

 

Wymiana uprzejmości ze sprzedającym wyglądała mniej więcej tak że zapytałem dlaczego nie odpowiedział na ofertę kupna - ten zamiast przeprosić to wypomniał mi że nie jestem najważniejszy dla niego i że nie będzie się tłumaczył... :)

Olałem typa - znalazłem inną ofertę - zapytałem czy mozna coś utargować - gościu obniżył cenę - zapłaciłem - pamięci w domu po dwóch dniach.

Wsadziłem - działają bez problemu.

 

Tak więc kupno używek to loteria - może być wszystko ok ale mogą być też kłopoty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.05.2022 o 19:31, simonbale37 napisał:

Witam posiadam aktualnie

2 kości Corsair Vengeance LPX 4GB 3000MHz CL15 lub CL16

i mam też 2 puste gniazda, zamierzałem dokupić 2 takie same kości ale niestety nie ma ich nigdzie do kupienia.
Powinienem więc sprzedać te co mam i kupić 2x8, czy dorzucić jakieś inne 2x4 do tych co mam?

Jeśli tak to jakie.
Budżet to 250-350zł

Moje zapytanie również zostało rozwiązane. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Gdy kupisz inne pamięci o tym samym taktowaniu nie będzie żadnego problemu, marka i CL nie ma znaczenia. To że '4 kości = problem' to mit!

Gdyby 4 kości miało by stanowić kłopot to producenci płyt głównych nie umieszczali by tam 4 slotów.

 

Jeśli jest możliwość dołożenia RAMu to nie sprzedawaj swoich obecnych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...