Skocz do zawartości

GTX 980Ti - brak obrazu, wentylatory się nie krecą


Recommended Posts

Cześć, ostatnio w wątku "co ostatnio kupiłeś" wspomniałem o zakupie karty GTX 980Ti Super Jetstream od Palita.

Reklama

 

Karta zakupiona na allegro + 3 miesiące gwarancji sprzedającego.

Dzisiaj mi rano przyszła i chciałem ją sprawdzić.

 

Karta nie daje obrazu, wentylatory się nie kręcą, żadne diody (o ile jakieś ma) na karcie się nie świecą - karta jakby w ogóle nie dostawała zasilania. Sprawdzałem ją na 3 komputerach, 1) platforma am4 (b450 + 5600x / zasilacz 600W), 2) platforma lga 1200 (b560 + 10400f / zasilacz 700W), 3) platforma lga 1155 (h61 + i5-2320 / zasilacz 520W). U siebie w kompie tym na am4 zmieniałem jeszcze ustawienie uefi na csm, ale karta martwa. Na płycie świeci się dioda VGA.

 

Reklama

Coś jeszcze da się wykombinować czy karta definitywnie martwa i ją zwracać jak najszybciej? RTX 3060ti działa bez problemu na wszystkich komputerach.

 

 

Edytowane przez nexy95
Link to post
Share on other sites
  • nexy95 zmienił tytuł na GTX 980Ti - brak obrazu, wentylatory się nie krecą

Zasilacze

1) SilentiumPC Vero M2 600w

2) SilentiumPC Vero M3 700W 

3) Starszy pół modularny CoolerMaster 520W, chyba zwykłe 80+ (napięcia wzorowe, od nowości zasilał phenoma ii X4 + hd4890, ostatnie dwa lata spędził w zestawie z i5 2gen + 750ti, więc był wystarczający)

 

Docelowo karta miała trafić do kompa na platformie lga 1200, gdzie właśnie siedzi Vero M3 700W, więc tam na początku podpiąłem kartę. Oczywiście całość jest sprawna i względnie nowa, bo zestaw zakupiony w sierpniu 2021 i do lutego 2022 pracował bez problemu z rtx'em 3060ti. Jeszcze dzisiaj go odpalałem po zmianie tego gtx'a 980ti na 3060ti.

 

Oczywiście wtyczki zasilające podpięte prawidłowo. :P

 

Karta z fabrycznymi plombami, czysta, aczkolwiek zobaczę czy nie jest zalepiony może któryś pin we wtyczce jakimś kurzem czy coś.

 

O 22 kończę pracę, jak wrócę to spróbuję jeszcze ją podpiąć i odpalić na integrze aby zobaczyć czy jest w ogóle widoczna w systemie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Karta kupiona na allegro, chyba z jakiegoś a'la lombardu. 14 dni na zwrot + 3 miesiące gwarancji sprzedawcy. Pisałem z nim i podobno u niego działała jeszcze w dniu wysyłki na jakimś zasilaczu 600W, ale napisał że oczywiście jak nie będzie u mnie działała to mam odesłać kartę i zwróci pieniądze jak najszybciej.

 

Karta nie śmierdzi spalenizną, a kompletny brak reakcji w formie chociażby się kręcących wentylatorów jest dziwny. Mam nadzieję, że może coś faktycznie się dostało do wtyczki zasilania w karcie i nie styka pinu, przez to się nie włącza, bo karta jak na dzisiejsze czasy kupiona z spoko cenie i do innej karty o tej wydajności musiałbym z 2-3 stówki lekko dołożyć.  

 

No i ciężko abym drugą kartę ogarnął do niedzieli zanim mi zwrócą pieniądze, bo wtedy jest komunia po której chciałem już całego kompa młodemu sprezentować. Po to kupiłem tą kartę tylko i wyłącznie tak na prawdę. Dołożyć już więcej nie dołożę, bo mam inne wydatki a jestem krótko przed wypłatą. xD

Link to post
Share on other sites

Karta leci na zwrot, fajnie że mogę ją oddać stacjonarnie bo mają punkt u mnie w mieście. Najprawdopodobniej wezmę nowego rx'a 6600, przynajmniej będzie spokój z gwarancją i wydajnością na jakiś czas. Jeszcze mogę się zastanowić nad używką, więc jeśli ktoś coś ma za 800~zł to zapraszam na priv. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, nexy95 napisał:

 więc jeśli ktoś coś ma za 800~zł to zapraszam na priv. 

Ja będę miał do oddania RTX 3050, za ciut więcej niż 800, ale też taniej niż aktualnie chodzą RX 6600  ;) 

A karta to był w zasadzie pewny zgon, skoro na kilku kompach nie startowała  ;) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...