Skocz do zawartości

Drukarka po sieci - działał na W10, nie działa na w11


Recommended Posts

Cześć, mam drukarkę Epson XP 342 i mam ją wpiętą trochę w skomplikowany i nie do końca jasny dla mnie sposób (montowałem ją kilka lat temu, troche chyba fuksem się udało).

 

Drukarka jest bezprzewodowo (po wifi) połączona z moim routerem od upc CONNECT BOX CH7465LG-LC 

mój pc podpięty jest i był do ww. routera za pomocą rj45 ale za pośrednictwem repeatera takiego PLC czy jakoś tak (poprzez sieć elektryczną w ścianie) i na windows 10 jakoś tak porobione miałem ,że mogłem drukować - z tego co rozumiem plika szedł tak PC-repeater-router-poprzez wifi do drukarki. Nie wiem jak ale działało zupełnie normalnie jakbym miał drukarką po usb podpiętą.

Windows 11 (wcześniej na PC miałem w10) robi jakieś problemy i się nie da i wyskakuje komunikat "Klikając przycisk [Spr. połączenia], można sprawdzić połączenie z drukarką. Nastąpi automatyczna próba ponownego nawiązania połączenia.
Upewnij się, że drukarka jest włączona, a następnie kliknij przycisk [Spr. połączenia]."

apka epsona jest, drivery nie dały się zainstalować bo podczas ich instalacji musi widzieć drukarkę a jej nie widzi.

Ogólnie w plik - drukuj itd. jest ten epson ze znaczkiem,że po sieci ale podczas drukowania wyskakuje komunikat jak powyżej.

 

PS. Oczywiście wszystko inne poza pseudo inteligentym W11 normalnie działa i idzie drukować - staruszek z w7, lapek z w10, telefon z androidem , ten sam PC tylko jak miał w10 też dawał radę.

 

Jak to poustawiać ,żeby było dobrze?

Link to post
Share on other sites

Skoro na innych urządzeniach nie ma problemu z drukowaniem to oznacza, że drukarka działa poprawnie i jest dostępna w sieci a problem jest po stronie tego lapka z W11. Zwykle w takich przypadkach, po upgrade z W10 na W11 pomagało usunięcie drukarki i ponowne jej dodanie (poprzez Dodaj drukarkę czy Dodaj urządzenie, ostatecznie instalując ponownie z użyciem sterowników ze strony producenta). Faktycznie, dobrze by było sprawdzić widoczność drukarki z tego W11 - sprawdzić IP Epsona (logując się na routerze, czy np. via Inspekcja sieci z antywira Eset Nod32) i sprawdzić czy odpowiada na ping. Warto by też zainstalować wszystkie aktualizacje Windows, jeśli nie są dostępne, nawet te opcjonalne. Zmiana/wyłączenie/dezinstalacja antywirusa na czas testów też może pomóc. Podłączenie bezpośrednie tego W11 do routera kablem ethernet też może dać przydatne wyniki.

Link to post
Share on other sites

sprawdz tak : 

https://www.epson.pl/support/sc/epson-expression-home-xp-342/s/s1487

sterownik instalujesz bez podłączonego kabla USB, jak sterownik zapyta o kabel, wybierasz instalacja ręczna. i wybierasz drukarka podłączona do sieci jak znajdziesz wybierasz jej IP, jak nie dodajesz ręcznie i wybierasz lpt1 następnie: ( musisz znać ip drukarki mozesz użyć aplikacji IP scan lub np sprawdzić w routerze z jakiego adresu korzysta drukarka)

wchodzi panel sterowania -> urządzenia i drukarki -> na drukarce PPM i właściwości drukarki -> dodaj port -> standard tcpip -> nowy port ->wklepujesz ip np xxx.xxx.xxx.xxx i powinno latać.

 

w razie problemów z wieczorka wal PW

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...