Skocz do zawartości

Pamięć ram ddr4 3200MHz


Recommended Posts

Piszę całkowicie nowy temat i proszę o wyrozumiałość

Posiadam taki komputer:

procesor: Ryzen 7 3700X

płyta główna: Asus TUF Gaming B450-PLUS II

karta graficzna: Palit GTX1060 SuperJet Stream 6GB

dysk twardy: SSD 512GB ADATA

zasilacz: Chieftec ECO 500W

Nie podałem pamięci ram.

Do tej pory miałem pamięć ram 16GB(2x8GB) ddr4 3200MHz HyperX Predator.Niestety pojawił się problem z pamięcią ram:restart komputera,blue screeny i  czasem pikanie przy uruchamianiu komputera świadczące o problemach z pamięcią ram.Z pomocą botowalnego pendrive  wykonałem test pamięci w memtest i pokazało na czerwono błędy pamięci ram,chyba error było 12.

Włożyłem do komputera starą pamięć ram ddr4 8GB 2666MHz i komputer działa.

Zastanawiam się czy nie kupić pamięci ram ddr4 3200MHz o pojemności 16GB tylko i wyłącznie w jednej kości(nie chcę już dwóch kości 2x8GB)

Jakiej firmy pamięć ram ddr4 16GB tylko i wyłącznie w jednej kości kupić by działała z posiadaną płytą główną,a może zostawić pamięć 8GB 2666MHz,ale nie wiem czy takie taktowanie to nie za mało do pogrania w Forza Horizon 5 lub inne nowe gry?

Liczę na forumowiczów

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Boję się kupować pamięć ram w dwóch kościach po tym co spotkało mnie z posiadaną do tej pory pamięcią i nie chciałabym by problem z pamięcią ram nie powtórzył się mając dwie kości ram.

Mam teraz w komputerze pamięć 8GB ddr4 2666MHz(jedna kość) i nie mam problemu z graniem w gry np:Forza Horizon 5,mimo,ze pamięć jest w jednej kości i ma takie taktowanie.

Potrzebuje ram najlepiej 3200MHz w jednej kości 16GB jeśli to możliwe w cenie do 350zł i by pamięć była zgodna z płytą główną Asus TUF Gaming B450-PLUS II ?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Walnieta jest prawdopodobnie jedna pamiec -  do sprawdzenia, uzyj stara pamiec plus jedna z tych 3200 i sprawdz czy problem dalej wystepuje jezeli tak to sprawdz druga.

Takie polaczenie powinno dzialac z predkoscia wolniejszej pamieci.

Warto na pewno je reklamowac, zdiagnozuj ktora padla.

Zapewne lepiej bedzie dzialac polaczenie dual ramu 2666 niz jedna pamiec 3200

Link to post
Share on other sites

Pamięci ram testowałem każdą osobno w Memtest i obie pamięci są wadliwe,pokazują się błędy przy każdej z kości pamięci,test zatrzymuje się przy 50%  i dalej już nie idzie,bo  dla każdej z kości pamięci testowanej osobno mam error.

Na razie chyba zostawię tę pamięć którą mam: 8GB ddr4 2666MHz,komputer z tą pamięcią działa,pamięć przechodzi w Memtest cały test bez problemu,nawet mogę z ta pamięcią w komputerze grać w nowe gry bez problemu np: Forza Horizon 5

 

Nie mogę edytować ostatniego posta

Pamięci ram testowałem każdą osobno w Memtest i obie pamięci są wadliwe Podczas testu jednej kości komputer samoczynnie się zrestartował,a podczas testu drugiej kości pokazało na czerwono error.

Na razie chyba zostawię tę pamięć którą mam: 8GB ddr4 2666MHz,komputer z tą pamięcią działa,pamięć przechodzi w Memtest cały test bez problemu,nawet mogę z ta pamięcią w komputerze grać w nowe gry bez problemu np: Forza Horizon 5.ale nie wiem jak bezie z działaniem innych nowych gier na pamięci ram o taki taktowaniu.

Na koniec zapytam: Czy pamięć ram ddr4  G.Skill Ripjaws V Black 16GB(2x8GB) 3200MHz to dobry wybór odnośnie ewentualnego zakupu pamięci ram?

 

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie nie kupuję 16GB (2x8GB) ddr4 3200MHz,tylko do posiadanej kości ddr4 8GB 2666MHz HyperX Fury Black postanowiłem dokupić kość ddr4 8GB 2666MHz i wybrałem: Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2666MHz CL16,bo w razie jak  padnie pamięć lepiej na gwarancje wysłać jedną kość niż zestaw 2 kości.

Nie wiem czy pamięć jaką wybrałem do dokupienia jest dobra i czy 16GB(2x8GB) 2666MHz to nie będzie za mało do pogrania w gry nawet te nowe.

Link to post
Share on other sites

No to już wyczerpująco mamy wyjaśnione że obie kości predatora są padnięte. Ale wciąż nie wiem/y dlaczego nie możesz poczekać (?) na tej jednaj kości a w międzyczasie wysłać predatory do Kingstona? No ale mniejsza... :-)

Natomiast odnośnie nowego ramu - minimum to nowe 2x8 3200 cl16 i nie kombinować z dobieraniem do starocia bo szkoda kasy. Nowe, gwarancja, papiery i takie tam korzyści...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi

Ostatecznie do pamięci ddr4 8GB 2666MHz Hyperx Fury Black postanowiłem dokupić taką pamięć: GoodRam IRDM X IR-X2666D464L16S/8G (DDR4 DIMM; 1 x 8 GB; 2666 MHz; CL16)

Mam nadzieję,że pamięć ram jaką dokupię zadziała bez problemu z posiadaną pamięcią oraz posiadaną płytą główną i zestaw 16GB(2x8GB) ddr4 2666MHz CL16 nie będzie to za mało do grania w gry np: Forza Horizon 5 i nawet najnowsze gry.

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...