Skocz do zawartości

nawigacja w nowoczesnych smartfonach


Recommended Posts

Witam

 

Tak się zastanawiam czy za nawigacje znaczy za używanie nawigacji w telefonie trzeba płacić w dalszym ciągu ? ?

Samo włączenie programu i wybrania drogi aby tylko ją zobaczyć jest bezpłatne bo to tylko program działa ale jeśli włączymy aby zlokalizowało naszą pozycje i ją śledziło to chyba ciągnie kase bo łączymy się z internetem .

 

W galaxy SII tak to wlasnie dziala? tzn pobiera oplate za wysylane dane w celu zlokalizowania pozcyji ? tylko nie piszcie że wi-fi bezpłatne bo jak gdzieś sie zgubimy rzadko mamy w tym miejscu < polska > dostep do darmowej sieci.

 

 

Jesli w dalszym ciągu trzeba płacić dlaczego nie zrobią tak jak jest w gps do samochodów? tam tylko płacimy na kupno nawigacji i koniec z oplatami za jej uzytkownie.

Link to post
Share on other sites

Za przeslane dane sie placi, aczkolwiek mozna sciagnac dany obszar do uzytkowania w trybie offline i dane pobiera tylko przy wyszukiwaniu drog.

Z reszta w czasach pakietow internetowych w abonamencie kto sie martwi o kilka kB w ta czy w tamta strone :)

Link to post
Share on other sites

dziwne pytanie :D

mają wgrane mapy, odbierają sygnał gps i umiejscawiają cie na tej mapie. To chyba proste :D

a to że na komórki tego narazie nie ma ( w sensie ze raz płacisz i masz) to myśle kwestia czasu, niedługo wchodzi automapa konkurencja się wzmocni i myśle ze bedzie korzystniej. Choć moim zdaniem obecne ceny też są ok. Jakby nie patrzeć gps to baaardzo pomocna rzecz więc 100 zł na rok ( za nawigacje z aktualnymi mapami Polski do tego informacje o korkach i fotoradarach) lub 150 ( za mapą całej europy na 2 lata) to moim zdaniem nie jest wcale cena wygórowana.

Link to post
Share on other sites

Google ostatnio uruchomilo navi po Google Maps, darmowo oczywiscie.

 

Można wiele powiedzieć o tym programie ale na pewno nie nazwałbym tego nawigacją (a na pewno już nie samochodową).

niedługo wchodzi automapa konkurencja się wzmocni i myśle ze bedzie korzystniej.

 

Na polskim rynku na pewno. Ja jednak wolałbym TomToma (jeżeli chodzi o EU).
Link to post
Share on other sites

Można wiele powiedzieć o tym programie ale na pewno nie nazwałbym tego nawigacją (a na pewno już nie samochodową).

 

Czemu?

Normalnie przeciez prowadzi po drodze, z komunikatami, skretami, itd.

Link to post
Share on other sites

Można wiele powiedzieć o tym programie ale na pewno nie nazwałbym tego nawigacją (a na pewno już nie samochodową).

 

Na polskim rynku na pewno. Ja jednak wolałbym TomToma (jeżeli chodzi o EU).

 

 

Jasne, ale przynajmniej w Kaliszu nie widzi dróg jednokierunkowych. Do auta wolę dalej PNA z WinCE.

 

 

bez fochów ale to że w Twojej wiosce nie widzi jednokierunkowych nie upowaznia Cie do skreślania jej, a juz na pewno nie do pisania takich rzeczy na forum ( stwierdzenie że to nie nawi jest niedorzeczne)

 

Tak jest, nie ma lepszej nawigacji niz AutoMapa na moment obecny

 

podpisuję się co do AM, świetny soft, bezkonkurencyjny i to jak dla mnie nie tylko jesli chodzi o nasz kraj

Edytowane przez Szejk Jasim
Link to post
Share on other sites

dobrze rozumiem ze masz samsunga?

to powiem tak:ja mam wave 723 i mam wgrane dwie nawigacje:NDrive i Sygic

potrzebuja one tylko wlaczonego pozycjonowania gps(a-gps nie jest wymagany)i za zabawe tymi programami nic nie placisz,bo maja na stale wgrane mapy,takze zaden transfer danych z sieci nie wchodzi w rachube,bo i po co,skoro odbierany jest sygnal z satelitow geostacjonarnych.

jak masz jakies pytania to pisz tu czy na pw ew GG 3978988

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Doberman- to tak samo jak u naviexperta i automapy, autorowi chodzi o to że trzeba płacić coroczny abonament.

 

Moj kuzyn tez ma sygic i też sobie chwali. Ma ona tu zalete nad innymi że płacisz raz i jestes juz właścielem licencji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

bez fochów ale to że w Twojej wiosce nie widzi jednokierunkowych nie upowaznia Cie do skreślania jej, a juz na pewno nie do pisania takich rzeczy na forum ( stwierdzenie że to nie nawi jest niedorzeczne)

 

Moje stwierdzenie odnosi się już nie tylko do "mojej wioski" ale także większych miast jak np. Poznań czy Wrocław. Także mam prawo wygłosić zdanie, że obecnie GM nie nadaje się do nawigacji samochodowej (przynajmniej jeżeli chodzi o mnie).

Po dłuższym użytkowaniu mogę stwierdzić także, że często lubi zgubić się na rondach proponując zjazd za późno/za wcześnie.

 

podpisuję się co do AM, świetny soft, bezkonkurencyjny i to jak dla mnie nie tylko jesli chodzi o nasz kraj

 

Jeżeli chodzi o zachód Europy to tam nadal TTomek dzieli i rządzi. Nasza AM czasami się gubi.

Nie mówiąc już o wytyczaniu trasy dla ciężarówek z Łodzi do Zgorzelca przez Świecko... jesteśmy beta testerami w niby finalnym produkcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...