Skocz do zawartości

Bsod PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Duhfyy,

Recommended Posts

Od niedzieli wyskakuje mi  na windowsie 11 błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA na początku wyskakiwało co pare godzin, od poniedziałku co kilka minut, komputer ma rok, nie był uszkodzony fizycznie, czyściłem go z kurzu, nowa pasta, sprawdzałem ram memtestem, niby nic nie jest uszkodzone, windowsowe narzędzie nie wykryło błędów na dysku, sprawdzałem pojedynczo kości pamięci, dysku innego nie mam, resetowałem bios, wyjąłem baterie na kilkanaście minut,instalowałem od nowa windowsa. Na ekranie logowania nie wywala systemu, z poziomu windowsa nie jestem w stanie wykonać czego kolwiek, ponieważ te kilka minut to za mało na jakikolwiek test, chciałem sprawdzić czy da radę uruchomić ubuntu w trybie livecd jednak wyskoczył kernel panic po wczytaniu z pendrive 

spexyfikacja:

Procesor AMD Ryzen 5 3600X, 3.8GHz, 32 MB, BOX

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Zasilacz Corsair CV650 650W

Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6

9-DAF28-EC-4-E20-4-FF5-8-FB7-39-A3-A600-

Edytowane przez Duhfyy
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Duhfyy napisał:

Na ekranie logowania nie wywala systemu

Powyższe objawy i brak możliwości zbootowania Ubuntu wskazują na problem z kartą graficzną, a konkretnie problem z obsługą wyższych rozdzielczości. Jak zdążysz uruchom CrystalDiskInfo i wstaw tu screen, potem GPU-z i w nim zakładka Sensors i też daj screen. Czy przy wymianie pasty nie ruszyłeś procesora? Dla pewności sprawdź piny na procesorze.  Możesz jeszcze spróbować przez rozmontowanie zestawu i ponowny montaż zwracając uwagę na dokładność podłączeń wszystkich podzespołów. Jak ten zabieg nie pomoże to podmiana karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Komputer miał ten problem zanim postanowiłem go wyczyścić, wiec wykluczam mój błąd, dysku całego nie jestem w stanie przetestować, bo po około 5 minutach wywala system, mogę jedynie zmniejszyć ilość testów o polowe i liczyć, ze się uda

2007C79F-8E5E-4C7F-978C-DD7B3EDFC7F4.png

D1E71FEC-C3BF-422F-8EFA-B6FC64469C1B.png

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...