Skocz do zawartości

[MULTI] Hogwarts Legacy


Recommended Posts

Zapuściłem się dzisiaj trochę w eksplorację i dotarłem do pewnego miejsca w którym była możliwość korzystania z zaklęć niewybaczalnych w tym Avada Kedavra i robi robotę %-) Nie straszny mu nawet troll, niestety ma ono minus w postaci bardzo długiego ładowania (chyba najdłuższego ze wszystkich zaklęć) ale z drugiej strony nic dziwnego bo byłoby to strasznie op zaklęcie :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobijam do 20h i  już chyba skończyłem w końcu samouczek. Znam wszystkie czary oprócz niewybaczalnych(są misje na ich odblokowanie ale wtedy podobno jest złe zakończenie więc nie robię) i poznałem wszystkie mechaniki.

W końcu wejdę wszędzie:P

Link to post
Share on other sites

Trochę wkurza to ciągłe przy każdym uruchamaniu gry kompilowanie "szejderów" a może to błąd? bo w innych grach robi się to raz i później już nie a u mnie w Hogwarts przy każdym uruchomieniu co trwa prawie 3 minuty za każdym razem, też tak macie?

Link to post
Share on other sites

Siedzi na dość szybkim aorusie 1 tb na pcie. Sprawdziłem z ciekawości wyłączonym rt i gra kompiluje tylko raz dość długo bo prawie 5 minut a później po ponownym odpaleniu wczytuje się w mniej niż 10 sekund...dżizas te implementacje technologi rt to na serio kupa w większości nowych gier.

Link to post
Share on other sites

Też to mam i na początku trwało to strasznie długo, pierwszym razem chyba z 10min xD Natomiast wczoraj poszło migiem, nie wiem czy pół minuty.

9 minut temu, ALF napisał:

Sprawdziłem z ciekawości wyłączonym rt i gra kompiluje tylko raz dość długo bo prawie 5 minut a później po ponownym odpaleniu wczytuje się w mniej niż 10 sekund...dżizas te implementacje technologi rt to na serio kupa w większości nowych gier.

Czyli to może być faktycznie problemem bo wczoraj też na próbę wyłączyłem całkowicie RT bo mnie już wkurzały te nagłe spadki klatek ale później odpaliłem ponownie z RT na wysokim i DLSS na auto i wtedy poszło szybko.

Ehh pakują czasami to całe RT na siłę do gier a efekt finalny często jest daleki od zakładanego a dodatkowo mocno odbija się to na samym działaniu gry...

Link to post
Share on other sites

Eksplorowałem dziś trochę, głównie lasy, jakieś tam jaskinie i muszę przyznać, że grafika robi niezłe wrażenie. Ostatni raz takie coś widziałem chyba w Zaginięciu Ethana Cartera :]

Link to post
Share on other sites

Eksploracja poza walorami artystycznymi nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Jakieś śmieszne kwoty są w tych skrzyniach/workach,o porządnych przedmiotach też można zapomnieć. Już w Elexie to było sto razy lepiej zrobione.

Co do zadań pobocznych to miłe zaskoczenie bo niektóre są nawet ciekawe i ciągną się przez kilka aktów.

Jak ktoś lubi Simsy to w samym Pokoju Życzeń spędzi grube godziny.

Link to post
Share on other sites

Co racja to racja, te nagrody za eksplorację są słabe aczkolwiek czasami można znaleźć jakiś legendarny strój. Większe kwoty to jedynie w tych skrzyniach z okiem bo tak to raczej drobne. Ogólnie kasy się trochę mało zdobywa, jakby chciał tak chodzić często na zakupy to konto by migiem wyzerował bo ceny w sklepach też spore a przybywa niewiele. 

Link to post
Share on other sites

W Hogsmeade żeby nie wiem jak ustawił to klatki tam lecą na łeb, jest stałe 60 a potem jak zacznie skakać to potrafi tak od 15-60 xD W samym Hogwarcie to imo RT zostało trochę przegięte bo tam te wszystkie podłogi i ściany to się błyszczą jakby oblał je wodą i odbijają wszystko co się tylko da a to przekłada się na ogólną wydajność xD

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Została ostatnia misja ale już teraz mogę powiedzieć że wiele pobocznych jest ciekawszych od tych fabularnych i warto je robić. W szczególności te które ciągną się przez całą grę.

Myślę że w 26h się zamknę.

 

Koniec. Ostatnia misja bardzo klimatyczna do finałowej walki która jest strasznie słaba.(dobrze że chociaż przedostatni boss był zrobiony jak powinien i była prawdziwa walka czarodziejów)

 

Zero bugów w zadaniach,glichy itp., optymalizacja poprawiona w d1. Chwała za taki stan gry na premierę bo ostatnio lipa z tym.

 

Czekam na kontynuację w poważniejszych klimatach.

Mocne 8/10.

 

P-20230216-142159-1.jpg

Edytowane przez ODIN85
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się poboczne są fajne ale niestety większość to typowe zapychacze i śmieciowe questy na zasadzie przynieś, zanieś, pozamiataj. Wiadomo w otwartych światach niestety jest to częsty zabieg, żeby jakoś wypełnić te puste przestrzenie ale wolałbym mniejszy świat ale za to nasycony konkretną zawartością. Fabularne też się tutaj nie wyróżniają kreatywnością, szczególnie te w których uczymy się nowych zaklęć czy mechanizmów, są one króciutkie i oprócz ich celu nic w zasadzie ciekawego nie wnoszą. 

 

10 godzin temu, ODIN85 napisał:

Myślę że w 26h się zamknę.

 

Szczerze spodziewałem się zabawy na jakieś 50h a tu ledwie połowa z tego. Pewnie razem z pobocznymi i innymi rozrywkami może uda się do tego dobić. 

Co nie zmienia faktu, że premiera była udana i jest to mocny kandydat do gry roku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...