Skocz do zawartości

[MULTI] Hogwarts Legacy


Recommended Posts

Zaczyna się..."The Steam version of Hogwarts legacy seems to run very bad. German Reviewing site Gamestar demonstrates how the Game runs around 30 FPS with an RTX 3080 at highest settings in 4K even without Raytracing." :o

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Jak zawsze praktycznie wszystkie recenzje oparte są na konsolowej wersji a pecetowej nikt nie pokazuje bo przeważnie są cyrki które wychodzą na premierę.... To się pewnie potwierdzi i tym razem, trzeba będzie oczekiwać tygodniami na łatki które pozwolą grać... Ehhh

 

Dodatkowo jeszcze konsolowcy już tam od rana łupią do woli a tu trzeba czekać do 19 aż łaskawie odblokują...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, rafal12322 napisał:

Jak zawsze praktycznie wszystkie recenzje oparte są na konsolowej wersji a pecetowej nikt nie pokazuje bo przeważnie są cyrki które wychodzą na premierę.... To się pewnie potwierdzi i tym razem, trzeba będzie oczekiwać tygodniami na łatki które pozwolą grać... Ehhh

 

Dodatkowo jeszcze konsolowcy już tam od rana łupią do woli a tu trzeba czekać do 19 aż łaskawie odblokują...

Ciekawe czy dziś gra jest z łatką premierową czy dopiero w piątek dadzą?

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites

To też ciekawe bo niby oficjalna premiera dopiero 10-tego ale z drugiej strony skoro ludzie zapłacili za Deluxa to powinni imo dostać taką wcześniej hmmm...

Godzina 19 wybiła a gra nadal zablokowana:rudolph:Niezłe jaja, widzę że ludzie na twitterze też mają problem...

Link to post
Share on other sites

Dobra coś ruszyło, teraz wypakowuje więc jest nadzieja że uda się odpalić :P

--------------------------

 

Pograłem przeszło godzinę i jest mega, jak wspomniał @ALF klimat leje się wiadrami z ekranu. Czuć te magię która towarzyszyła nam gdy się czytało książki. Sama gra działa świetnie, wszystko na ultra i przeważnie jest stałe 60 czasami spadnie do 45 ale myślałem, że będzie o wiele gorzej patrząc na te filmiki/porównania. To tylko dowodzi, że nie warto wierzyć w takie opinie i najlepiej samemu sprawdzić bo już nieraz się okazało że są one dalekie od tego co faktycznie dostajemy. Jutro lecimy dalej, póki co zameldowałem się w Hogwarcie i nawet dostałem się do domu o którym myślałem :D

 

A jeszcze propo książek to aż mnie naszło na ponowne przeczytanie :->

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Pograłem dzisiaj trochę dłużej, porobiłem trochę questów i faktycznie gra potrafi mocno chrupać. Spadki klatek są nieraz i poniżej 30 co gorsza nie idzie to w parze z jakością grafiki. Nie jest ona adekwatna do tych spadków, jest ładnie ale bez przesady. Problem częściowo załatwiło wyłączenie RT które i tak imo niewiele daje ale i tak zdarzają się nieraz z niczego dość ostre dropy. Grze zwyczajnie brakuje optymalizacji o ile w ogóle jakaś była... Zobaczymy jutro może dadzą jakiegoś patcha który coś poprawi w tej kwestii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, rafal12322 napisał:

Pograłem dzisiaj trochę dłużej, porobiłem trochę questów i faktycznie gra potrafi mocno chrupać. Spadki klatek są nieraz i poniżej 30 co gorsza nie idzie to w parze z jakością grafiki. Nie jest ona adekwatna do tych spadków, jest ładnie ale bez przesady. Problem częściowo załatwiło wyłączenie RT które i tak imo niewiele daje ale i tak zdarzają się nieraz z niczego dość ostre dropy. Grze zwyczajnie brakuje optymalizacji o ile w ogóle jakaś była... Zobaczymy jutro może dadzą jakiegoś patcha który coś poprawi w tej kwestii.

U mnie na dlls 2.5 chodzi zdecydowawanie lepiej. Z FG widać dużo artefaktów i migotań tekstur. Wolę grać z samym dlls. Wtedy jest lekko ponad 60fps. W zamku tylko chrupie czasem.

Link to post
Share on other sites

Na najnowszych sterownikach zielonych 528.49 Hogwarts działa dużo gorzej niż na poprzednich z końcówką .24.

 

Tam gdzie klatki lecą w dół w okolice 45 użycie sprzętu jest śmiesznie niskie, z moich obserwacji w ostatnim takim miejscu w zamku użycie gpu było w okolicy 60% a cpu 31%...a gra dropi, dziwne.

Edytowane przez ALF
Link to post
Share on other sites

A jakie masz Szarik... tfu ... Alf CPU? Tego 3770K z sygnaturki? Jeżeli tak to się nie dziw. Ostatnimi czasy wymagania gier względem CPU drastycznie wzrosły. Sam już czekam, czekam i nie mogę się doczekać na następcę i9 9900k (chcę kupić nowego ryzena serii 7 z 3d cache). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No ja jestem w trakcie zmiany całego pieca. Tak, przekręcony na 5.3, wiem, że wzrosły i to już dawno temu ale tutaj ewidentnie cpu się nudzi no chyba, że czegoś nie kumam i może się nudzić i być nieefektywny :wariat:.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam podgląd na wszystkie rdzenie i wątki, użycie tam skacze od 20 do 30%. Widziałem w grze też kilka miejsc gdzie rtx dostaje ostre baty bo pobór samej karty dobija do prawie 380 W a temperatura leci do 70 C na wodzie, takiego użycia chyba jeszcze nie widziałem w innych grach do tej pory.

 

E/ W wieśku next-gen już było grubo zawalone bo do 80-95% na wszystkich rdzeniach.

Edytowane przez ALF
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ALF napisał:

Na najnowszych sterownikach zielonych 528.49 Hogwarts działa dużo gorzej niż na poprzednich z końcówką .24.

 

Tam gdzie klatki lecą w dół w okolice 45 użycie sprzętu jest śmiesznie niskie, z moich obserwacji w ostatnim takim miejscu w zamku użycie gpu było w okolicy 60% a cpu 31%...a gra dropi, dziwne.

Nie instaluje się dedykowanych sterowników pod daną grę,taka stara zasada.

Mam mały problem-nie zapisuje mi się wartość Ostrości dlls i zawsze muszę ją ustawiać. Też tak macie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...