Skocz do zawartości

Trzask/pisk na początku odtwarzania dźwięku


Recommended Posts

Hej, pierwszy dowolny dźwięk z systemu Windows (np. ustawiając poziom głośności) powoduje u mnie trzask z głośników a później wydobywa się normalny dźwięk. Próbowałem instalacji nowych sterowników, odinstalowywałem sterownik itd... czasem zamiast trzasku następuje bardzo głośny pisk nieprzyjemny dla  ucha i muszę wyłączyć głośniki i uruchomić je od nowa, żeby ustąpił. Na starym komputerze z Windows 10 problem nie występował. Problem występuje na nowym komputerze z Windows 11, głośniki EDIFIER S2000 PRO połączone kablem optycznym z płytą główną MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (Realtek® ALC4080 Codec). Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Zapomniałem napisać jaki był finał sprawy. Płyta główna wylądowała w serwisie. Serwis raczej nie wymienił żadnego elementu/tranzystora, przynajmniej nie zauważyłem śladów lutowania... otrzymałem tą samą płytę po modyfikacji - najprawdopodobniej coś w biosie porobili. Problem trzasków już nie występuje, ale jest jeden minus - zablokowali mi na sztywno suwak dźwięku ten główny systemowy w pasku po prawej - czy dam na 1% czy na 100% głos ma ten sam poziom. Jedyną regulację mam na pilocie od głośników lub alternatywnie w konkretnym programie w którym odpalam muzykę, w grze itp.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Kamilozord napisał:

Zapomniałem napisać jaki był finał sprawy. Płyta główna wylądowała w serwisie. Serwis raczej nie wymienił żadnego elementu/tranzystora, przynajmniej nie zauważyłem śladów lutowania... otrzymałem tą samą płytę po modyfikacji - najprawdopodobniej coś w biosie porobili. Problem trzasków już nie występuje, ale jest jeden minus - zablokowali mi na sztywno suwak dźwięku ten główny systemowy w pasku po prawej - czy dam na 1% czy na 100% głos ma ten sam poziom. Jedyną regulację mam na pilocie od głośników lub alternatywnie w konkretnym programie w którym odpalam muzykę, w grze itp.

Ja jak poprosiłem o wymianę na nową, to niby nie mieli to oddali kasę, kupiłem gdzie indziej i działa. z tytułu rękojmi się powołuj o wymianę na nową albo nie dają kasę jak nie umią zrobić, a nie ci jakąś modyfikacje wysłali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...