Skocz do zawartości

Nowe podzespoły, brak obrazu na monitorze.


Recommended Posts

Cześć

Zakupiłem podzespoły z tego tematu 

 

Dla przypomnienia:

Gigabyte B560M D3H

 

Zasilacz Seasonic S12III Bronze 500W (S12III-500)

Dysk Adata SSD XPG SX8200 PRO 256GB M.2 PCIe NVMe Gen3 ASX8200PNP-256GT-C

Pamięć Kingston FURY Beast 8GB DDR4-3600 Non-ECC CL17 KF436C17BB/8

 

Procesor Intel Core i3-10100 Comet Lake 3.6GHz LGA1200 Box

 

Popodpinałem to wszystko bez starej karty graficznej tj. geforce 8600gt do wyjścia VGA na płycie głównej, podłączyłem botowalny pendrive

 z linuksem, odpaliłem i niestety nic, monitor nie startuje, słychać że komputer działa tj. wentyl na procesorze, świeci się również na płycie głównej ta iluminacja ale brak obrazu na monitorze, nie słychać też charakterystycznego piknięcia podczas startu. Próbowałem chyba już wszystkiego. Podłączałem do wyjścia dvi na płycie głównej, do wyjścia hdmi(przejściówka dvi-hdmi) bez efektu. Odłączyłem wszystko zostawiając tylko płytę, zasilacz i procesor-nic.W końcu podłączyłem starego palita pod tą płytę-nic to nie dało, nie ma sygnału na monitorze.O dziwo raz jeden udało mi się uzyskać obraz, podłączyłem botowalny pendrive tylko z innym linuksem(przez przypadek)Niestety musiałem zrestartować bo to był stary linux pod 32 bit. Wyjmowałem też baterię na biosie. Wszystko jedno, brak efektu. Skończyły mi się pomysły.Ma ktoś jakiś?

Wreszcie po jednym dniu manewrowania udało się uzyskać obraz z integry.

Teraz zostaje mi rozwiązać problem dlaczego nie botuje pendrive pomimo że jest widziany w biosie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...