Skocz do zawartości

czy już kupować?


Recommended Posts

A spada. Spada i rośnie i tak w kółko. Nie rozumiem tylko dlaczego nie kupujecie kart i nie kopiecie. Przecież jak nawet przepłacisz srogo to się zwróci.

Dla niewtajemniczonych polecam nicehash. Dobre kursy sprzedaży i przyjazne GUI.

U mnie 9 tysięcy wyciągnęła 3080 w niespełna rok. A zapłaciłem za nią 5300 kupując ją tylko do gier xD

Ja rozumiem nienawiść do kryptowalut jaką czują gracze. Podobną poczułem ja. Później zamieniłem to w darmową kasę. Przecież mieć kartę i nie kopać to jak iść codziennie do sklepu i się po 30 zł nie schylić. Każdego dnia :)

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.02.2022 o 07:22, bonuz napisał:

A spada. Spada i rośnie i tak w kółko. Nie rozumiem tylko dlaczego nie kupujecie kart i nie kopiecie. Przecież jak nawet przepłacisz srogo to się zwróci.

Dla niewtajemniczonych polecam nicehash. Dobre kursy sprzedaży i przyjazne GUI.

U mnie 9 tysięcy wyciągnęła 3080 w niespełna rok. A zapłaciłem za nią 5300 kupując ją tylko do gier xD

Ja rozumiem nienawiść do kryptowalut jaką czują gracze. Podobną poczułem ja. Później zamieniłem to w darmową kasę. Przecież mieć kartę i nie kopać to jak iść codziennie do sklepu i się po 30 zł nie schylić. Każdego dnia :)

Obecnie kopanie nie jest już tak opłacalne jak było, coraz dłuższy czas na zwrot karty a ceny nie spadają. Obecnie w koparkę inwestują ci co mogą na więcej niż rok zamrozić kasę jaką mają. Dodatkowo od czerwca jeszcze mocniej prąd pójdzie w górę dla odbiorców indywidualnych... ja korzystając z wyliczeń obecnie 0,2$/kWh... przy 3060Ti LHR to może z 1,5-1,7/8$ dziennie... to więcej zarabia mi BOT do SPOT-a którego muszę opłacać co miesiąc. Pod kopanie obecnie nie opłaca się 1 grafiki kupować, raz że ceny kosmiczne kart po drugie znacznie dłuższy zwrot inwestycji niż jeszcze kilka miesięcy wstecz. Mam kilku znajomych którzy kopią od ponad roku na 1 grafice, nikt z nich obecnie nie wchodził by w kopanie na 1 grafice.

 

Co do kart to sam czekam z zakupem aż wejdą nowe pod koniec roku (o ile wejdą) bo moja ma już 5 lat ale ciągle działa dobrze (rocznikowo). Jeśli ci się nie spieszy z grafiką to poczekaj, pod koniec roku pewnie coś się pojawi to może ceny pospadają. Teraz jest WYSYP koparek, kart po koparkach itp. możesz tanio używkę kupić jak chcesz.

Edytowane przez krakow2000
Link to post
Share on other sites

Też czekam na nowe karty - będzie w grach wydajność w końcu, mam nadzieję :)

A co do kopania i opłacalności kopania itd. to już nie mam siły tłumaczyć, że nie trzeba być biznesmenem żeby kupić kartę tylko można ją sobie kupić i w przerwach od grania kopać. Różnica w cenie względem legendarnej sugerowanej kwoty zwróci się bardzo szybko. Mam dość już czytania wypowiedzi płaczków o tym jak BTC rujnuje ich życie gracza. Sami mogą skorzystać na tym i mieć kartę marzeń oraz dodatkowe pieniądze i ciepło w pokoju. Wolą narzekać. Ich wybór, ale pały są nie z tej ziemi :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.02.2022 o 07:22, bonuz napisał:

Przecież mieć kartę i nie kopać to jak iść codziennie do sklepu i się po 30 zł nie schylić. Każdego dnia :)

 

Nie chce wychodzić na "bogacza", ale jest to trochę myślenie biedaka. W moim rozumieniu sprzęt, który w wolnych chwilach nie kopie nie marnuje się - za to ty marnujesz energię na odyskanie kosztów poniesionych na rzecz zakupu karty. 

 

Poza tym jakby każdy tak myślał to byście szybko przestali kopać, bo zabrakło by dla was prądu. Dalej - gdyby to już nie stanowiło problemu to nie mielibyście podwyżek cen prądu rzędu kilkudziesięciu lub kilkuset procent. Weź to proszę pod uwagę gdy następnym razem będziesz zachęcał innych do wypróbowania nicehash ;)

Edytowane przez Rebelmind
Autokorekta
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja się już nie wypowiadam w tej kwestii bo zdania są bardzo mocno podzielone. Ja to robię, mam kartę i mam pieniądze a resztę to mam już naprawdę gdzieś. Nie mam w tym interesu, żeby komuś radzić jak do tego podejść by był zadowolony i ominął problem a dodatkowo spotykam się z mocnym niezrozumieniem. Czas zweryfikował kto miał rację. Zweryfikuje ponownie. :)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Kopać można na koparce z nastu GPU. Katowanie w tej sposób swojej jedynej karty do grania to patola.

 

A jak ktoś chce teraz grać - kupować. Ceny za miesiąc to i tak loteria. Ja niecały rok temu czytałem, że trzeba być idiotą, aby kupić 3090 do grania na górce, bo ceny takie, że masakra. Faktycznie, zaoszczędziłbym dzisiaj może ze 3k za trzy kwartały czekania. Doprawdy, wow. Tak mam ograne wszystko, co chciałem z suwakami bezrefleksyjnie w prawo bez zamartwiania się, czy spadnie, czy urośnie. A potem będą nowe CPU, nowy RAM i ponownie kolejne generacja kart graficznych. W ten sposób można czekać całe życie.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, bonuz napisał:

Ja to robię, mam kartę i mam pieniądze a resztę to mam już naprawdę gdzieś.

No i tj niestety krótkowzrocznoe podejście, bo patrzysz tylko jednostkowo a temat trzeba ogarnąć z szerszej perspektywy. Poza tym pisząc o tym wprost i zachęcając jeszcze innych będziesz pośrednio nakręcał dalej takie patologie. 

 

Janusz, który miał dojścia, dorwał takiego 3080 po znajomości. Sprzedał od razu za 150% MSRP. DLA Ciebie - z perspektywy czasu - całkiem niezły deal, bo jakbyś czekał dłużej to trzeba by było zapłacić 200-250% MSRP. Ale Janusz też śledzi rynek i piecze go teraz siedzenie, bo mógł poczekać te 2 m-ce i byłby jeszcze 2-3 tyś do przodu. W związku z tym następnym razem Janusz tego błędu nie popełni. Będzie się zastanawial, czy 300% MSRP to będzie akurat czy może znowu "się zfrejeruje" - bo właśnie przeczytał, że ludzie i tak "wykopią sobie" te nadpłatę więc i pewnie spokojnie przełkną taką podwyżkę. 

 

Twoja karta - Twoja sprawa co, kiedy i jak z nią robisz. Ja proszę tylko, żebyś zastanowił się kto jeszcze może takie publiczne forum czytać. Poza tym pisałeś, że Twój Amper już Ci się dawno zwrócił, a jednak dalej kopiesz - pomimo wyższych cen prądu, znacznie zwiększonej trudności i przy (ostatnio) słabyszym kursie Eth/Btc. 

 

@geforce_tmkrypto jak to krypto: raz na górce, a raz na zjeździe. Niby producenci deklarują w dalszej części roku znaczne zwiększenie podaży ale czy sklepy to obejdzie to wielka niewiadoma. Potrzebujesz kartę teraz - bierz teraz; możesz czekać? Czekaj. 

 

Link to post
Share on other sites

Ale o co tu być rozżalonym? Z jedną GPU ciężko to nawet nazwać kopaniem. To tak jakby startować do wyścigów maluchem. Wpadną jakieś grosze i tyle. IMO strata czasu na wciskanie guzika. Jedną sztukę brałbym do grania, jeśli jest taka ochota i olał resztę bez spiny.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bonuz napisał:

No, mnie po roku karta się zacina i mam mniej klatek, hahaha xD

Fajnie, że o kopaniu wypowiadają się głównie osoby nie mające o tym pojęcia i żadnego doświadczenia. Wychodzi hejt z rozżalonej grupy xD

 

 

 

Popieram tego gościa, nie znam go ale wszystkie posty co tu napisał mają po prostu sens w dzisiejszych czasach.

Ktoś mając SLI np. z RTX3080 nie kopie to śmiało na dzisiejsze czasy można z takiej osoby po prostu się śmiać ale każdy robi to co uważa za słuszne, a ja nikomu nie będę łopatą do główki nakładał tak jak próbował "bonuz" bo ja wiem że większość ludzi ma mózg wielkości orzeszka i konfiguracja pod kopanie może ich przerosnąć stąd piszą takie bzdury że śmiechu warte. %-)

Co do tematu, jak ci trza to kupuj. Nie celuj w idealną cenę bo nigdy nie trafisz. :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo mi miło, ale proszę mnie nie cytować już. Ja się nie zamierzam z przyjaciółmi z forum kłócić o takie pierdoły. Każdy niech robi co chce :)  Wszystkich cieplutko pozdrawiam - bez wyjątku - i wódeczka za Wasze zdrowie :)

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Overclock666G napisał:

bo ja wiem że większość ludzi ma mózg wielkości orzeszka i konfiguracja pod kopanie może ich przerosnąć stąd piszą takie bzdury że śmiechu warte.

 

Akurat obecnie programy do kopania to edycja jednego pliku tekstowego i dwuklik w drugi, więc ciężko, aby kogoś to przerosło. To jest często kwestia innych czynników. Kopanie w osobnym pomieszczeniu na dedykowanym do tego sprzęcie - spoko. Ja kompa do grania chcę mieć w sypialni i hucząca puszka 24/7 po prostu odpada.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

Za moje walnij 0.5L maślanki. Szkoda te godziny na siłce przepalać na alko. 

To tak nie działa, mordeczko :) Ja nie jestem z tych co klapki na oczach i siłownia is my whole life :) Uwierz mi, że można stosować wszyyystkie używki równocześnie trenując i iść z tym mocno do przodu :)

Kiedyś byłem typowo siłownianym gościem, teraz "normalnym". Mój znajomy i trener, mistrz polski - Andrzej Kołodziejczyk z Radomska wali wódę normalnie i to częściej ode mnie :D

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Karister napisał:

 

Akurat obecnie programy do kopania to edycja jednego pliku tekstowego i dwuklik w drugi, więc ciężko, aby kogoś to przerosło. To jest często kwestia innych czynników. Kopanie w osobnym pomieszczeniu na dedykowanym do tego sprzęcie - spoko. Ja kompa do grania chcę mieć w sypialni i hucząca puszka 24/7 po prostu odpada.

Nie liczę takich przypadków. Ale raczej miałem tu na myśli ludzi którym to w niczym nie przeszkadza.

Co do zaczęcia kopania to i dla mnie i dla wielu jest 15min roboty jeśli się 1 raz za to zabiera ale dla nie których to dużo za dużo. Multum jest ludzi z pieniędzmi ale bez wiedzy...

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Overclock666G napisał:

Nie liczę takich przypadków. Ale raczej miałem tu na myśli ludzi którym to w niczym nie przeszkadza.

Co do zaczęcia kopania to i dla mnie i dla wielu jest 15min roboty jeśli się 1 raz za to zabiera ale dla nie których to dużo za dużo.

Zgadza się.

 

1 minutę temu, Overclock666G napisał:

Multum jest ludzi z pieniędzmi ale bez wiedzy...

Ja wiem, czy w Polsce jest takie multum ludzi z pieniędzmi? Polemizowałbym. ;) Poza tym oni często mają wiedzę, ale niekoniecznie o kopaniu. Wszak nie jest to jedynym sposób na zarobek.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

@bonuz

Jak walisz 3 sesje dziennie to masz i deficyt na siwuche ;) Ja nie mam czasu, lewdo 3 sesje to w tygodniu wyrabiam, a że redukcja na blacie to nie po drodze mi przyjemnymi napojami wysokowymi :(

A poszedł potrójny trening bo zaległe miałem a ćwiczę 5 dni w tygodniu. Wszystko wina przebranżowienia i kilku dni wolnych za dużo :) Cieszę się, że ćwiczysz! To zawsze dobre info na stronie komputerowców :D:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...