Skocz do zawartości

Problem z UEFI (instalacja windows 11)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez GODEN,

Recommended Posts

Cześć wszystkim
 
Potrzebuje pomocy, może ktoś będzie miał wiedzę bo już nie wiem gdzie szukać, w necie wszystko przegrzebałem i nic. Chodzi o aktualizacje do Windows 11. Sprawdziłem czego brakuje, włączyłem TPM 2.0, i został 1 punkt czyli tryb UEFI, i tu się zaczyna problem gdyż przy zmianie z Lecacy na UEFI płytą nie widzi żadnego dysku w menu BOOT ale są widocznie ogólnie jako podłączone w menu głównym, no i ogólnie nie da się uruchomić windows w tym trybie (system na M2 Gen4) . Płyta MSI X570 Tomahawk WiFi. Zastanawiam się nad konwertacją MBR na GPT dysku systemowego ale zrobiłem próbę na kopii dysku systemowego, czyli ten sam system na innym ssd + konwertacja na GPT i nadal go nie widać w bios boot menu( w windows po uruchomieniu jest normalnie widoczny), przełączenie TPM 2.0 oraz Secure Boot nic nie znienia.

Ktoś coś na ten temat?

photo5985783031971035297.jpg

Edytowane przez GODEN
Link to post
Share on other sites

Ja może z innej bajki i tematu ale...

Miałem taki sam bios jak ten na foto :)

Zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji i mam ...czarnobiały trochę prostacki bios ale najnowszy chyba...

Płyta MSI - Czy ktoś miał podobnie i czy jest to prawidłowe czy jednak popełniłem jakiś błąd ?

PC startuje i "chodzi" idealnie więc problemu nie ma ale wygląd biosu sgeruje że przeniosłem się do epoki kamienia łupanego ... :)

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, pawluto napisał:

Zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji i mam ...czarnobiały trochę prostacki bios ale najnowszy chyba...

Jaka to płyta konkretnie? Jak pod AMD to normalne, trzeba było dodać obsługę nowych procesorów a producenci dali ciała i zamontowali zbyt mało pamięci ROM.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Temat zamknięty!

Udało się ogarnąć bez instalacji na czysto (o to chodziło) z zachowaniem danych.

Pomogła konwertacja system drive: CMD - MBR2GPT.EXE, zmiana na UEFI(brak mozliwości boot) i z powrotem CSM+UEFI ( normalnie się uruchamia i jest opcja UPDATE windows) Dziwny schemat, dwiwne że tak działa ale jest jak jest.

PS. wszystkie info odnośnie dokładne płyty/bios i tp. były podane.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...