Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa SB AE-5 Plus vs G6 7.1


Recommended Posts

Jak w temacie chciałbym uzyskać lepszej jakości dźwięk z mojego komputera głównie gry aczkolwiek jakąś piosenkę w dobrej jakości też lubię posłuchać.

Zaczęło się wszystko od tego że znalazłem w pudełku w garażu starego xonara d2x bodajże i dałem znajomemu tą kartę i w połączeniu z hyperx cloud 2, gra to lepiej niż moje astro a40 z mixamp również od nich. Dźwięk jest o niebo lepszy przy piosenkach  jak i w grach. Chciałbym do siebie dokupić lepszą kartę dźwiękową bo to zapewne ona jest problem (integra zb550 carbon) a w późniejszym czasie słuchawki. Od jakiegoś czasu myślę nad zestawem sb g6 + beyerdynamic 770pro. Muszę zmierzyć czy wgl wejdzie mi ae5 za stojakiem od gpu:co:

Chciałbym się dowiedzieć która z tych kart jest lepsza i jaką wersję słuchawek wybrać ? Obie karty w specyfikacji obsługują do 600ohm. Z góry dzięki za wyrozumienie i dointegrowanie w tym temacie :D   A i patrzyłem na G6 B-stock bo jest w bardzo korzystnej cenie :D 

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dopisać najważniejszego mieszkam w UK i tu zamawiam sprzęt.

G6 75F, AE5(outlet) 60F(a jak się sprzeda to nówka w ccl z kodem za 100F ) a Toppinga 200F na preorder tylko dostępna :D

Aż takim audifilem nie jestem chciałbym coś lepszego od integry z płyty głównej i 2 które podałem myślę że są lepsze.

Topping piękny sprzęt ale jak mówię nie potrzebuję wydawać aż tyle :)

Link to post
Share on other sites

250ohm ,to jeszcze nie bariera ale słuchawki Beyerdynamic DT są bardzo rozwojowe i dobrze słychać  lepszy wzmacniacz.

12 godzin temu, kozak245 napisał:

Obie karty w specyfikacji obsługują do 600ohm

Te bzdury podawane przez producenta są tyle warte co obietnice polityków przed wyborami.

Link to post
Share on other sites

Szwagier ma sound blaster x3 z DT990 Ohm. Gra to dość szkieletowo i technicznie. Ale na high gain(poziom podbicia) gra to wystarczająco głośno. W sensie na tyle że ja nie mogłem się zbliżyć do końca skali by nie uszkodzić sobie słuchu. Czy jest to odpowiednio wysterowane... no nie. Ale w grach kompletnie mu to nie przeszkadza. Słyszy kroczki i cieszy się dobrze zbudowaną sceną. Nie wiem jak w UK, ale na allegro są Beyerdynamic MMX300 w różnych cenach, co rozwiązuje problem tez mikrofonu. No ale jak nie znajdziesz to DT770 250Ohm w grach spiszą się znakomicie.

 

G6 ponoć mają problem z żywotnością baterii. Czytałem gdzieś na head fi że właśnie dzieki temu czesto trafiają do B stocka.

AE-5 to wewnętrzna karta, moim zdaniem te rozwiązania w dobie zewnętrznych DAC odchodzi do lamusa. Często ludzie mają problemy z przebiciami i szumami. Ma to związek z przepływem prądu który jest generowany w budzie PC.  

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, FreeQ napisał:

Szwagier ma sound blaster x3 z DT990 Ohm. Gra to dość szkieletowo i technicznie. Ale na high gain(poziom podbicia) gra to wystarczająco głośno. W sensie na tyle że ja nie mogłem się zbliżyć do końca skali by nie uszkodzić sobie słuchu. Czy jest to odpowiednio wysterowane... no nie.

To samo zrobi stareńki Xonar DX ,bez wzmacniacza zagra bardzo głośno ale napędzone to w żaden sposób, no właśnie nie będzie.

 

4 godziny temu, FreeQ napisał:

Słyszy kroczki i cieszy się dobrze zbudowaną sceną

Bardziej słyszy ograniczaną scenę przez przeciętny układ muzyczny. 

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy siedzi tam niezły DAC i niezłe OPA. Owszem, sterowniki sprawiają problemy po dziś dzień. I sam w kwocie 600zl bym wybrał chociażby DragonFly Red. Biorąc pod uwagę fakt że jest mało DAC z obsługą mikro do tej kwoty(no bo co CUBE? To już wolę to) to jako sprzęt dla graczy jest ok. Żadna rewelacja, ale jest spoko. Piszę tu o AE-5. 

 

@kozak245 czy konstrukcja słuchawek musi być koniecznie zamknięta?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wiele odpowiedzi i rozjaśnianie tematu :)

Co do słuchawek nie jest to wymóg konieczny.

Czytając wszystkie wypowiedzi i buszując po internetach wychodzi na to że jeżeli nie kupię wzmacniacza który zasili odpowiednio 250ohm, lepszym wyborem będzie wersja 80ohm i np fiio d10k albo topping d10b. Tylko teraz nawet nie mam wyobrażenia jak duża różnica może być na 80+amp a 250+ dobry amp i nawet nie mam jak tego sprawdzić :C W internecie dużo osób piszę że 80ohm jest wystarczające i nie ma dużej różnicy do 250, ale chyba piszą to osoby które tego nie zasiliły odpowiednio i dlatego tak wyszło. Znalazłem też wypowiedzi ludzi z 250 i napisali że jakby mieli wydać pieniądze na 80 to woleliby wybrać inne słuchawki ( mowa o dt770pro). Tak btw warte jest coś audioengine d1 czy już raczej zabytek(używany ok 400zł) ? :D

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Jak ma być tanio i dobrze, a dobrze, bo tanio to bierz G6 z B-Stocka, on ma całkiem spoko mocy i powinno wystarczyć.

AE-5 ma 93mW/300Ohm

G6 ma 85mW/300Ohm

To są wartości teoretycznie wystarczające do wielu słuchawek nawet bardziej wymagających.

 

Topping DX3Pro+ to już właściwie może być taki endgame dla wielu.

Ja wrogowi bym nie polecił Audioengine D1, miałem to, strasznie słabe urządzenie, a w swej cenie trochę patola :D

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, FeX napisał:

Brać za 600zł ważkę to trzeba mieć nieźle pod kopułą :D

W kwocie DO 600zl ważka chociaż mała reprezentuje naprawdę przyzwoity poziom. Sam osobiście stawiam ja na poziomie Aune X1S, niżej niż Toppinga DX3 Pro, ale to wciąż dobry maluch. Ale to dobrze że są odmienne zdania :). W końcu audio to bardzo subiektywna zabawa :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-dacport-hd-and-dragonfly-red.5977/

Subiekcje coraz mniej mnie interesują, jeśli coś ma takie pomiary i kosztuje taki hajs, to odpadam.

 

Kiedyś testowałem DragonFly 1.2 i Geek Out 720, to ma sens jedynie przy sporej mobilności i konieczności posiadania przy sobie czegoś poza domem. Te 600zł to jest gruba przesada.

Link to post
Share on other sites
W kwocie DO 600zl ważka chociaż mała reprezentuje naprawdę przyzwoity poziom. Sam osobiście stawiam ja na poziomie Aune X1S, niżej niż Toppinga DX3 Pro, ale to wciąż dobry maluch. Ale to dobrze że są odmienne zdania :). W końcu audio to bardzo subiektywna zabawa :).
Serio Aune x1s na równi z warzka warzka jest dobra co najwyżej do doków i to też w tej kwocie mozna lepsze dongle kupić
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy nic nie stoi na przeszkodzie kupić sobie taką ważkę i sprawdzić samemu. Nawet na zwrot 14dni. Mała niepozorna a bez problemu napędzała mi AKG K712 pro które są dość umiarkowane do napędzenia bo jednak ich skuteczność jest niska. Dodatkowo łapały świetną synergie. Aune X1S jest dobry jako DAC ale sekcja AMPa jest po prostu OK. Parę lat wstecz był naprawdę dobrą opcją. Ale dziś w podobnej cenie są po prostu lepsze comba, a te tańsze bez problemu go doganiają. W cenie Aune jest Topping DX3 Pro, XDuoo XD 05, ifi Zen Dac(nawet mniej). Nawet jak ktoś chcę się bawić w zabawy z zagranicy to jest Yulong DAART Canary II

Link to post
Share on other sites
Znaczy nic nie stoi na przeszkodzie kupić sobie taką ważkę i sprawdzić samemu. Nawet na zwrot 14dni. Mała niepozorna a bez problemu napędzała mi AKG K712 pro które są dość umiarkowane do napędzenia bo jednak ich skuteczność jest niska. Dodatkowo łapały świetną synergie. Aune X1S jest dobry jako DAC ale sekcja AMPa jest po prostu OK. Parę lat wstecz był naprawdę dobrą opcją. Ale dziś w podobnej cenie są po prostu lepsze comba, a te tańsze bez problemu go doganiają. W cenie Aune jest Topping DX3 Pro, XDuoo XD 05, ifi Zen Dac(nawet mniej). Nawet jak ktoś chcę się bawić w zabawy z zagranicy to jest Yulong DAART Canary II
No tylko dongli w tej chwili lepszych od dragona masz na pęczki lotoo luxury ... Tylko masz wciąż jeden podstawowy mankamen ograniczenie prądu z USB... Dongle są słabe prądowo to że coś gra głośno bo ustawiony duży gain o niczym nie świadczy niby takie q701 65Ohm i 105bd i co z tego jak trzeba w nie popmowac prądu w opór... Lata świetności ważek są dawno za nami chinole zalali rynek naprawdę. Konkretnymi donglami ... Niedawno nawet cain wypuścił dongla z dakiem r2r.

Może Aune nie jest wybitny w ampie ale jednak ma zapas mocy co jest bardzo ważne. Takie dt 990 nie napedzisz tego elektrownia to to za cholerę nie chce grać poprawnie dół się rozlazi scena jest dramat...

Miałem ifi hip DAC nawet fokali clear nie był w stanie ogarnąć mimo prawie pół wata na wyjściu co z tego jak już przy 12 pojawiały się zniekrztałcenia.
Link to post
Share on other sites
Znaczy nic nie stoi na przeszkodzie kupić sobie taką ważkę i sprawdzić samemu. Nawet na zwrot 14dni. Mała niepozorna a bez problemu napędzała mi AKG K712 pro które są dość umiarkowane do napędzenia bo jednak ich skuteczność jest niska. Dodatkowo łapały świetną synergie. Aune X1S jest dobry jako DAC ale sekcja AMPa jest po prostu OK. Parę lat wstecz był naprawdę dobrą opcją. Ale dziś w podobnej cenie są po prostu lepsze comba, a te tańsze bez problemu go doganiają. W cenie Aune jest Topping DX3 Pro, XDuoo XD 05, ifi Zen Dac(nawet mniej). Nawet jak ktoś chcę się bawić w zabawy z zagranicy to jest Yulong DAART Canary II
Rozumiem, że K712Pro zadowolą się ~20mW jakie ważka im dostarczy.
Link to post
Share on other sites

Znaczy stop. Bo zachodzi tu pewne nieporozumienie. Piszemy tu o potrzebach przeciętnego Kowalskiego w kontekście gier. Czy z Redem słuchawki K712 pro grały głośno? Tak. Czy było odpowiednie wypełnienie? Nie. Ale do potrzeb typu gry wystarczy? Nie piszemy tu o muzyce i delektowaniu się nią tylko o grach które w większości przypadków są ograniczone. Znajdźcie mi ludzi którzy nie są zafascynowani audio i chcą wydawać grube hajsy do gier. 

 

Sam osobiście uważam że taki fx audio dac x6 z Somic V2 zadowoli większość graczy na tyle że by mogli z nim zostać właściwie na zawsze. Oczywiście w kontekście gier.

 

PS: Focale Clear to zupełnie inna liga, są to słuchawki które świetnie się skalują. O nich w kontekście potrzeb do gier bym nawet nie wspominał. Granie w nich uważam za obrazę dla nich w skali tego co potrafią :).

Link to post
Share on other sites

Dongle mają zazwyczaj fajnego DACa, ale prądowo jest słabo, fizyki się nie oszuka, dlatego to dobry kompan dla doków, a nie pełnowymiarowych słuchawek. W ogóle zestaw Red + K712Pro to jakiś mały absurd :D

Ja już nie rozważam o zasadności zakupu SOMiCów V2 czy K712Pro do gier, tylko o sensie łączenia pewnych sprzętów ze sobą.

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.01.2022 o 22:35, kozak245 napisał:

Jak w temacie chciałbym uzyskać lepszej jakości dźwięk z mojego komputera głównie gry aczkolwiek jakąś piosenkę w dobrej jakości też lubię posłuchać.

 

51 minut temu, FreeQ napisał:

Znaczy stop. Bo zachodzi tu pewne nieporozumienie. Piszemy tu o potrzebach przeciętnego Kowalskiego w kontekście gier. Czy z Redem słuchawki K712 pro grały głośno? Tak. Czy było odpowiednie wypełnienie? Nie. Ale do potrzeb typu gry wystarczy? Nie piszemy tu o muzyce i delektowaniu się nią tylko o grach które w większości przypadków są ograniczone

Robi się tutaj trochę taki kogel mogel ;)

Link to post
Share on other sites

To jest trochę jak polecenie combi jako auto do przeprowadzek no bo niby dasz radę większość rzeczy nim przewieść jak się uprzesz. No ale czy trendy droga żeby polecać komuś coś co niby działa ale jednak nie do końca...

Oj tak cleary ci prawda mają dosyć niska scenę ale dosyć szeroką pozycjonowanie jest super idealnie do grania :). Tylko ta ceną... Co prawda wolę do grania założyć mobius ale jak się rozładują to cleary idą w ruchu

Link to post
Share on other sites

Jeszcze dopytam bo zbiera bardzo pozytywne opinie FX-Audio DAC x6 MKII albo może jednak sb x3, sennheiser gsx 1200 pro(używany wskoczył na lokalnych ogłoszeniach ok 550zł ) ? A może jednak zostać przy g6, nie bierzmy pod uwagę muzyki zostańmy że będzie to tylko granie.  Aktualnie słuchawki astro a40 (62.2ohm z tego co mówi internet), planuję zakupić 770 pro 250ohm chyba że coś w ich budżecie będzie lepsze od nich? Mikrofonu nie potrzebuję bo mam avermedia am310 i jest zaskakująco dobry (z nasłuchu na ts3 i discorda i opinii słuchaczy jest git:D ) :rotfl: 

Link to post
Share on other sites
Jeszcze dopytam bo zbiera bardzo pozytywne opinie FX-Audio DAC x6 MKII albo może jednak sb x3, sennheiser gsx 1200 pro(używany wskoczył na lokalnych ogłoszeniach ok 550zł ) ? A może jednak zostać przy g6, nie bierzmy pod uwagę muzyki zostańmy że będzie to tylko granie.  Aktualnie słuchawki astro a40 (62.2ohm z tego co mówi internet), planuję zakupić 770 pro 250ohm chyba że coś w ich budżecie będzie lepsze od nich? Mikrofonu nie potrzebuję bo mam avermedia am310 i jest zaskakująco dobry (z nasłuchu na ts3 i discorda i opinii słuchaczy jest git:D ) :rotfl: 
Jak już pisałem wyżej chcesz dt w wersji 250Ohm potrzebujesz solidnego wzmaka. Najtańszy wzmak do nich jaki mi przychodzi do głowy to topping L30
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...