Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów! 

Przychodzę do was z pytaniem czy idzie jeszcze jakoś ulepszyć u mnie internet.

Aktualnie mam internet z Orange 280gb limit , Własny router Huawei B818 + 2x ATK 504 [Telkob-zewnętrzne anteny nakierowane na BTS'a].

Taka konfiguracja osiąga maksymalnie w porywach 15-50mbps pobierania oraz maksymalnie 12 wysyłania...

Z początku po zrobieniu takiej konfiguracji było to 50-70mbps  pobierania..

Czy może jest jakaś lepsza sieć z której w mojej lokalizacji mógłbym skorzystać? Bo z urządzeń do wzmocnienia sygnału już raczej nic nie ma ;P A światłowody u mnie są niedostepne.

 

Moja lokalizacja to : Lubówiec | 87-630 Skępe

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję :) Obejrzałem filmik , ceny i mi odpowiada, lecz jestem laik w tych tematach totalny. Wytłumacz mi jak to działa , czy ja w domu muszę mieć do tego jakieś złącze? Bo nie mam w domu kabla telefonicznego aby radiówke mieć bo to chyba wymagane.  Wkłada się tam karte sim z internetem? Czy podlącza pod mój  router, z góry dziękuję ci za wytłumaczenie :) 

Link to post
Share on other sites

W jakiej odległości jest od ciebie BT' s i czy na drodze anteny a BT' s są drzewa 

Te anteny mógłbyś zastosować jak by koło ciebie było do 4km światłowód, a jak masz ustawione anteny wrzuć zdjęcie 

94e70a9e4e8abd30532b303bc365.jpg

Sprawdź połączenia kablowe czy nie zaśniedziały czy kable nie są uszkodzone 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o odległość po linii prostej to bedzie na styk 4km , anteny są zamontowane u mnie na szpicy na prawie samym szczycie domu (mieszkam w dołku) i są ustawione obydwie w polaryzacji pionowej bo to tak sie chyba nazywa :) , i tak jak są nakierowane za jakis 1km są lasy  ale takie rzadsze nie ze dzungla hehr

A co do kabli , z prędkością skacze podobnie od początku założenia a zmontowałem to w 04.2021r

268926145_470117144477009_6450877706668992370_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Te anteny ATK powinny być na różne polaryzacje, czyli pion+poziom (V i H) lub cross (slant) -45st i +45st.

Jeżeli u ciebie są obie tak samo, to błąd.

Film z YT na temat linku p2p Mimosa, to nie wiem co ma tu wnieść - musiałbyś mieć gdzieś zdalnie założony światłowód i bezprzewodowo przesłany do siebie. Oczywiście wolna strefa Fresnela i idealnie zwizowane anteny, o konfiguracji tego mostu nie wspomnę.

A to, że kiedyś LTE działało ci dużo szybciej może wynikać choćby z tego, że BTS jest bardziej obciążony.

W przypadku LTE zmienna szybkość łącza to tak naprawdę chleb powszedni - zwłaszcza wieczorami.

Zacząłbym u ciebie najpierw od ustawienia obu anten w różnych polaryzacjach, jak napisałem na początku postu

Edytowane przez karpior
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ich ustawienie , jeszcze nie zmieniałem , lecz przez ten czas przetestowałem inną sieć.. 

a dokładniej Play , ma również w tym samym prawie miejscu BTS'a co Orange  niedaleko mnie (4km) i osiągi satysfakcjonujące 94mbps / 38mbps

 

Na dniach przestawienie jeszcze anteny na te  +45 -45

Edytowane przez JupiterYez1
Link to post
Share on other sites

Na 100% masz źle anteny ustawione. Może był słaby zasięg i się router przełącza na inny BTS albo na inne pasmo do którego anteny są nieprzystosowane. Anteny masz szerokopasmowe. Czasem jest lepiej kupić na konkretne pasmo. 4 km od BTS nie ma co liczyć na agregację. Ja bym dał router na dach i porzetestował na antenach od routera na paśmie 800, 1800, 2100, 2600. Przy dużych odległościach może być tak, że pasmo 800 lub 1800 będzie lepsze. Kolejna sprawa to jak najkrótszy kabel między anteną a routerem. na 10 czy 15 metrowym kablu stracisz to co zyska antena. Popularne są zestawy Odu -  Idu - router LTE w puszcze hermetycznej na kominie a drugi router w mieszkaniu po WiFi udostępnia neta. Nie byłoby też głupie, gdybyś swój router w puszce hermetycznej bez anten na kominie zamontował a w domu drugim routerem WiFi rozprowadzał. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...