Skocz do zawartości

Głośniki 2.1, lub 2.0 w okolicach 300 zł do komputera.


Recommended Posts

Przeznaczenie: muzyka/gry
Poszukuję czegoś z jak najlepszym stosunkiem cena/jakość, najchętniej w okolicach 200 zł, ale mogę dopłacić do ok. 350, jeśli na prawdę warto. Nie interesuje mnie sprzęt używany.
Jak ma być tylko nowy i do muzyki to lepiej kupić słuchawki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej, trochę się tych głośników przesłuchało, zarówno 2.0 jak i 2.1 i 5.1,  Microlab fc-330/530, Modecom mc-2110/2150 to rewelacyjne głośniki jeśli chodzi o niski budżet (swoje kupiłem za 100), tfu testowałem głośniki za 500-700 i nadal te taniochy brzmiały lepiej i miały niskie tony takie jak trzeba.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Dodaję test przenoszonego pasma przez mc-2110, aplikacja "Spectroid" na androida, smartfon, 1m od słuchacza na wysokości uszu, głośność ok 20% 
 
ayE01gZ.jpg 
Bez sensu taki pomiar
A) jakiego użyłeś dźwięku
B) microfon pomiarowy
C) akustyka
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

I zgadza się z parametrami podanymi przez producenta, co prawda producent podaje bez spadku db :) a może jednak to nie takie trudne zmierzyć, jeśli ten program nawet najmniejszy szum wyłapuje? :D

A jakiego sprzętu używają na youtube np. dsaudio? mikrofonu, testu częstotliwości w całym zakresie, akustyka jak to w pomieszczeniu, w każdym będzie trochę inna, więc wszystkie takie testy będą niemiarodajne? :D 

A może wy znacie wykresy profesjonalne dla tych głośników z laboratorium? a ja niepotrzebnie sprawdzam, powtarzalność testów zachowana idealna przy kilkunastu próbach.

 

Ciekawie się robi, lepiej napisać "bez sensu" a to realne zebrane częstotliwości dźwięku na wykresie w danym pomieszczeniu :D

 

Przecież to telefonem 

 

I to ukazuje Twoją wiedzę w temacie :D to smartfon z wbudowanym mikrofonem, jeśli nie ufasz jego pomiarom to zrobię dodatkowe testy :D

 

Oby dwoje pleciecie bzdury bez sensu i nie macie na to żadnego poparcia, to jest dopiero konstruktywna rozmowa.

 

Wykres przy trochę większej głośności zestawu.

P9sMIgx.jpg

 

Oj dzieci dla was prosta rzecz jest nie do przeskoczenia :D kiedyś nie mieli nawet takich mikrofonów a testowali głośniki.

Już tłumaczę przy 35db pokazywanej jako dolna częstotliwość przenoszenia zestawu jest spadek ok 17db od uśrednionej prostej generowanego dźwięku.

 

Ludzie polecają 2.0 przy tej cenie głośników, nie biorąc pod uwagę że taki 4" w edifier r1280t te 35hz ma przy spadku 30db.

 

Widzę że bardzo ładnie pomogliście autorowi tematu :D

 

Edytowane przez Kuba
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites



]
 


Może poczytaj jak się testuje zestawy głośnikowe :)

Może poczytaj o charakterystyce microfonow.

I jaka charakterystykę ma mic w telefonie.
A jaka ma mikrofon pomiarowy

Jak chcesz chałpniczo protestować kolumnę. Nie mając dostępu do komory bezechowej to idziesz z na na dwór ustawisz minimum 2m nad ziemią mikrofon pomiarowy metr od niej. I wtedy sprawdzasz pasmo przenoszenia. I wtedy ma to jakiś tam sens.

Wysyłasz nam ignorancję a sam nie masz pojęcia o czym mówisz...

Robienie wykresów pasma przenoszenia w jakimkolwiek pomieszczeniu poza komora bezechowa nie ma kompletnie żadnego sensu.

Chyba że robisz adaptacje akustyczną danego pomieszczenia pod dane głośniki lub chcesz filtrami cyfrowymi dostosować pasmo kolumn do danego pomieszczenia...


Wykresów kolumn w necie jest masę ale pierdziawek nikt nie robi wykresu bo target klijetow ma to w poważaniu...


W domu to możesz sobie zrobić wykres słuchawek jak wydasz poznaj 3k PLN na głowę pomiarowa z odpowiednimi microfonami...

I na koniec robienie wykresu dla 2 kolum na raz to już jest poprostu jakaś patologia branżowa...
A mówisz że nie wiemy o czym piszemy.
Posłuchaj sobie materiałów Bartłomieja Chojnackiego ( jednego z najlepszych akustyków na świecie. Ma swoją firmę od adaptacji akustyczne i wspóparcował nawet z Feacebookiem) jest wykładowcą na AGH. lub kanał propersound prowadzi go absolwent studiów akustycznych na AGH jak dobrze pamiętam. Jest szansa że poszerzysz wiedzę jak się przyłożysz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Kuba napisał:

Ludzie polecają 2.0 przy tej cenie głośników, nie biorąc pod uwagę że taki 4" w edifier r1280t te 35hz ma przy spadku 30db.

Widzę że bardzo ładnie pomogliście autorowi tematu :D

 

No tak, bo im niżej zejdzie tym lepiej xD Bez suba panie nie podchodź! Ehhh...

Chcesz coś podważać, tylko nie specjalnie masz czym, a takie aplikacje to można traktować jako ciekawostkę, a nie pomiary. Większość głośników wyjdzie podobnie na telefonie, tylko odcięcie basu będzie inne, naprawdę baaaardzo wartościowy pomiar xD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, FeX napisał:

 

No tak, bo im niżej zejdzie tym lepiej xD Bez suba panie nie podchodź! Ehhh...

Chcesz coś podważać, tylko nie specjalnie masz czym, a takie aplikacje to można traktować jako ciekawostkę, a nie pomiary. Większość głośników wyjdzie podobnie na telefonie, tylko odcięcie basu będzie inne, naprawdę baaaardzo wartościowy pomiar xD

 

Kolega kontynuuje bzdury :) udowodnij to to może wezmę to pod uwagę, jak na razie to tylko Twoja teoretyczna paplanina, gdyby wszystkie głośniki grały podobnie to niepotrzebne by były opinie ani testy, a audiofile by się nie przekrzykiwali, a jeśli dla Ciebie przenoszenie niskich tonów w zestawach budżetowych nie ma znaczenia to ja nie mam o czym pisać, masz przecież cały wykres od 35hz do 11000 a próbujesz wmówić że czegoś brakuje, wytłuszczę bo nie mogę ze śmiechu XD

Ja w przeciwieństwie podam dalsze fakty, na konkretnym utworze i konkretnych głośnikach zamiast teoretycznej paplaniny bez podparcia jakimkolwiek faktem :D

Utwór:  

 

JPB - LONG NIGHT (feat. Marvin Divine) [NCS Release]

 

 

Teraz wykresy r1280t/r1280db

 

OOW3ZBy.jpg

 

Mc-2110 2.1
 

Cy4feMa.jpg
 

Konkluzja.

 

Jak widać wykres jest inny, więc chyba coś ci się wymsknęło pisząc poprzedni post :)

 

Żeby nie mieszać skupiamy się na 35Hz przy jakim spadku osiągają go testowane głośniki.

 

r1280t to spadek ok 30db
mc-2110 to spadek ok 8db

Z wykresu również można wywnioskować że zestaw 2.1 ma dużo więcej basu ilościowo w większej rozpiętości tonalnej.

Wiesz miałem r1280t/r1600tIII/r30bt/r50 i jeszcze kilka innych modeli z przetwornikami 4" i 5,25" i w każdym w porównaniu z co prawda tanimi słuchawkami był spory deficyt niskiego basu co niestety zmienia postrzeganie muzyki, zacząłem kupować coraz droższe konstrukcje, ale niestety cena już doszła do ponad 700zł za r2600 które i tak już nie mieściły się na biurku, a następne miałby być r2750  :)

W międzyczasie zamówiłem używane mc-2110 za stówkę i dźwięk okazał się bardzo dobry, a jak za tą cenę to rewelacyjny, a głośniki nadają się bez problemu do słuchania muzyki (zgodnie z testem Audiofanatyka), dodatkowo mają odpowiednio dociążony dół pasma co powoduje że dźwięk jest "podobny" do tego z słuchawek, oczywiście nie schodzi aż tak nisko z basem.

Słuchawki za 130zł potrafią przy 35hz mieć spadek tylko 3db.

VjbLvjU.jpg

Podsumowując jest przepaść między 2.0 z 4" calowym głośnikiem a zestawem 2.1 (5,25") pod względem niskich tonów, a są modele z 6,5" przetwornikiem w podobnych cenach.

 

Dlatego polecam tak jak któryś kolega wyżej fc-330/mc-2110 lub jeszcze lepiej fc-530/mc-2150 ,dlatego że dźwięk z 2.0 i 4" będzie jakby wykastrowany z niskiego basu a utwory nie będą brzmiały tak jak autor utworu by sobie tego życzył, żadne regulacje nic nie dadzą bo głośnik 4" na wysokości głowy na biurku nie ma możliwości zagrania niskim basem bo jest to fizycznie nie możliwe.

Mam nadzieje że w końcu wyjaśnione, ale czy zrozumiane? :)

A ty co polecasz autorowi 
FeX ? bo póki co same zaczepki...

 

Edytowane przez Kuba
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Nie chciałem podejmować tematu, bo nie widziałem sensu w traceniu czasu na dyskusję z kimś kto uważa, że pomiar telefonem jest równie wartościowy, co profesjonalnymi aparaturami pomiarowymi. Mierzysz coś telefonem, a w ogóle masz jakiekolwiek informacje jakie częstotliwości potrafi Twój mikrofon z telefonu odebrać? Bierzesz na to w ogóle poprawkę, czy zgubnie zakładasz, że nie ma żadnego błędu pomiarowego i warunki przeprowadzanego testu nie mają znaczenia? To po pierwsze.

 

Po drugie, jakie masz w ogóle założenia mówiące o jakości dźwięku danego zestawu głośników? Im niższe przenoszone pasmo tym lepiej? To sebki z tubami basowymi w swoich beemkach mają jedno z najlepszych nagłośnień. Fajna ta teoria, taka niezbyt prawdziwa.

 

Dobra, załóżmy, że pomiar wykonany Twoim telefonem jest optymalny. Czy widzisz na tym wykresie cokolwiek więcej niż tylko częstotliwość, gdzie następuje roll-off na basie? Według mnie na nic kompletnie więcej nie patrzysz. Czy widzisz, jakie spadki następują przy 200, 1500, 3000Hz? Widzisz w ogóle jaką masz rozdzielczość wykresu w osi pionowej? Czy w ogóle patrzysz jak wygląda reszta pasma, czy tylko skupiasz się na tym swoim basie? Czy naprawdę to takie dziwne, że więcej basu będzie miał zestaw z subwooferem? Głośnikiem, którego jedynym zadaniem jest generować dźwięk do tych kilkuset Hz?

 

Wychodzisz z założenia, że tylko zestaw z subwooferem może zapewnić dobrą jakość dźwięku, bo nisko schodzi bas. Jakość dźwięku to coś więcej niż dudnienie subwooferowe naprawdę. Oczywiście jeżeli ktoś chciałby głośniki, które tego basu mają sporo to można taki polecić, ale czy ktokolwiek tutaj o tym wspominał? To jest Twoje osobiste podejście i chcesz je wszystkim na siłę wcisnąć. Poznałeś potrzeby kolegi, który utworzył temat, czy z góry sobie coś ubzdurałeś i chcesz nas przekonać do swoich racji?

 

Wcześniej miałeś głośniki, których przeznaczeniem nie jest generowanie mięsistego basu, a raczej pozostałej reszty pasma i dziwiłeś się, że jest go mało? To jest fizyka, membrana takiej średnicy nie wygeneruje niskiej częstotliwości jeśli jej zakres częstotliwości jest dość szeroki, ale zastosuj filtr dolnoprzepustowy, jaki jest stosowany w tych wszystkich subwooferach i się zdziwisz. Sam posiadam monitory aktywne o 5" przetworniku i nie narzekam na bas, subwoofer też posiadam, ale do muzyki w ogóle go nie odpalam, nie widzę sensu.

 

Jak widzę, że porównujesz wykresy słuchawek i głośników i sprowadzasz je do wspólnego mianownika, to mi ręce opadają. Tym samym wychodzi, że takie KZ EDX Pro za 28zł, są lepsze od tych Twoich MC-2110, o to Ci chodziło?

 

graph (1).png

 

Twój problem jest taki, że znalazłeś rozwiązanie swojego problemu w poszukiwaniu głośników w postaci zestawu z subwooferem i zakładasz z góry, że to jedyna opcja jaka zadowoli każdego, a jedynym kryterium oceny jest przenoszenie jak najniższego pasma.

 

Godzinę temu, Kuba napisał:

A ty co polecasz autorowi FeX ? bo póki co same zaczepki...

 

Ja tylko informowałem, że pomiar wykonany profesjonalną aparaturą telefoniczną i sam zostałem wciągnięty przez Ciebie w polemikę. Udzieliłem się więc w temacie do którego zostałem wciągnięty, bo nie lubię powielania głupot.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites



 
Kolega kontynuuje bzdury  udowodnij to to może wezmę to pod uwagę, jak na razie to tylko Twoja teoretyczna paplanina, gdyby wszystkie głośniki grały podobnie to niepotrzebne by były opinie ani testy, a audiofile by się nie przekrzykiwali, a jeśli dla Ciebie przenoszenie niskich tonów w zestawach budżetowych nie ma znaczenia to ja nie mam o czym pisać, masz przecież cały wykres od 35hz do 11000 a próbujesz wmówić że czegoś brakuje, wytłuszczę bo nie mogę ze śmiechu XD

Ja w przeciwieństwie podam dalsze fakty, na konkretnym utworze i konkretnych głośnikach zamiast teoretycznej paplaniny bez podparcia jakimkolwiek faktem

Utwór:  
 
JPB - LONG NIGHT (feat. Marvin Divine) [NCS Release]
 
[/url]  
Teraz wykresy r1280t/r1280db
 
OOW3ZBy.jpg
 
Mc-2110 2.1
 
Cy4feMa.jpg
 
Konkluzja.
  
FeX ? bo póki co same zaczepki...
 


Już ci tłumacze jaka jest konkluzja

A) widziałeś jaki rozstrzał ma ta apka na całym paśmie w trybie "jałowym" bez odpalonych głośników? U mnie wychodziło średnio +/- 10 db. Tak 10db na samych zakłuceniach. Gdzie 3db to już jest o połowę głośnie. Dostrzegasz już na tym etapie groteskę ?

B) zdajesz sobie sprawę że tak jak głośniki mają wykres pasma przenoszenia tak samo mają microfony wykres pasma przechwytywanego ? Dlatego używa się mikrofonów pomiarowym skalibrowanych na płasko. Widzisz kolejna groteskę swojego pomiaru?

C) serio użyłeś piosenki do uzyskania pasma przenoszeni? Powinieneś użyć czystego sinusa z generatora równego na całym paśmie.

D) wiesz co to są mody własne pomieszczenia uwzględniłeś je ? I harmoniczne ?

To co zrobiłeś ma mniej więcej tyle samo sensu co wejście do suchej sałny 90stopni z termometrem rtęciowym ma 15 minut i mierzenie sobie temperatury z pewnością wyjdzie 36.6 ? Prawda ?

Pisałem Ci wcześniej poczytaj doucz się możemy podyskutować. Ale ty nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat akustyki. Wiesz że coś Piszczy ale za cholere nie wiesz gdzie.
To tak jak byś z matematyką na poziomie 3klasy podstawowej twierdził że zaprojektujesz
150 piętrowy wierzowiec i że będzie stał...

Poczytaj doucz się i dopiero podejmuj jakoś temat bo narazie to mniej więcej jesteś na etapie gościa krzyczącego że ziemia jest płaska i masz niezbite dowody bo metrowa poziomica pokazuje że jest płasko.
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...