Skocz do zawartości

Nowa myszka do pracy i do grania [max ~500zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez silentmichal,

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany myszki na nową :) Mój obecny gryzoń A90 ma już 4 lata i niestety część przycisków zaczyna żyć swoim życiem.

 

W związku z tym proszę Was o poradę - podaję listę wszystkich istotnych pytań wraz z odpowiedziami:

 

Budżet: Nie chciałbym wydawać więcej niż 500zł (no chyba, że będzie kawę z rana parzyć)
Jakiej myszki obecnie używasz: A4 Tech Bloody A90 (wcześniej Tracer shark TRM-149)
Jaką masz obecnie podkładkę: A4 Tech XGame X7-300MP (tak przy okazji - tutaj też pora na wymianę, po 4 latach jest już trochę starta)
Z jakich wartości DPI korzystasz: 800-4000 (4000 jest dobra do emulatora RPCS3)
Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ~ 20-30cm (nie mierzyłem dokładnie)
W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS: Battlefield 3, 4, 1, V, SW:Battlefront 1, 2, ale także różne RPG takie jak np. gry z serii Wiedźmin
Ile przycisków używasz w myszce: 7 (2 standardowe, środkowe kółko, przyciski do nawigacji pod kciukiem, przyciski do zmiany DPI w locie pod kółkiem)
Chwyt: chciałbym palm grip (żeby dłoń fajnie leżała na myszce)
Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13cm
Dlaczego chcesz zmienić mysz: A90 zaczyna szwankować - jedno kliknięcie oznacza 2-3 kliknięcia w systemie, kółko nie działa tak jak należy, przyciski służące do zmiany DPI nie działają praktycznie w ogóle (są zużyte)
Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Ogólnie byłem zadowolony z A90, gdyby nie to że jest już dosyć zużyta, to nadal bym z niej korzystał i nie myślał o nowej myszce. Skoro jednak będę wybierać się na zakupy - chciałbym zainwestować w jakąś mniejszą myszkę od A90 (mam małe dłonie), dodatkowo chciałbym żeby miała wyżłobienia na palce serdeczny i mały (takie wyżłobienia są obecne w Tracerze TRM-149). Ten stary Tracer idealnie mi leżał w dłoni...

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje w tym temacie ;)

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

"Ergo", na miarę A90:

Pulsar Xlite Wireless:

 > https://www.techpowerup.com/review/pulsar-xlite-wireless/

Trwałe wnętrzności, mikro-przełączniki Kailh GM 8.0 wraz z enkoderem F-Switch - często implementowane przez chińczyków połączenie, ze względu na brak negatywnego opiniowania co do ich działania. Nieprzyjemne mikro-przełączniki dla bocznych przycisków, typ "Tactile" - kapitalnie spieprzony "feedback", ale są osoby, którym zupełnie nie przeszkadzają, pod rolką trwały mikro-przełącznik Huano. Kontrola jakości na ocenę dobrą. Kształt to agresywniej wyprofilowane, wierne odwzorowanie serii "EC" Zowie. Wygórowana propozycja pod granicę budżetu, ale model bardzo udany. Szip z EU - MaxGaming (Szwecja).

 

Roccat Kone Pro

https://www.techpowerup.com/review/roccat-kone-pro/

Optyczne mikro-przełączniki gwarantują wiele lat bezproblemowej pracy, ale wymagają przyzwyczajenia, w wydaniu Roccata klikają zupełnie odmiennie od klasycznych, mechanicznych. Enkoder TTC nie należy do trwałych, ale w myszach Roccata "feeling" rolki jest już sygnaturą - świetny. Pod nią z kolei, mikro-przełącznik Tactile - najogólniej rzecz biorąc, jeżeli naprawdę klikasz rolką bardzo dużo, unikałbym tego typu mikro-przełączników, nie są trwałe. Bardzo dobra jakość odlewów i materiałów. Udany model.

 

Corsair Sabre Pro

 > https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/corsair-sabre-pro/

W końcu model tej marki, na który można patrzeć, a nawet z niego korzystać.

Nie wiem jakie roszady nastąpiły w głowach osób sterujących brandem, ale nie dość, że wydali całkiem dobrą mysz, to jeszcze nie życzą sobie za nią jak za kartę graficzną, bywała już w promocjach za ~120zł, co uważam za cenę baardzo przystępną.

Downside - klasyczne dla Corsaira, mierne połączenie mikro-przełączników Omron (od których producenci uciekają, już nawet ze względu na sam marketing) z enkoderem TTC i mikro-przełącznikiem Tactile.

Mysz wstrzeliła się również w dziurę rynkową - brakowało ultra-lekkiego modelu, który byłby skierowany dla osób poszukujących sporej, ergonomicznej myszy.

Zdecydowanie warty rozważenia model dla osób zainteresowanych kształtem A90, Zowie "EC".

 

Genesis Xenon 800

https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/genesis-xenon-800/

Identyczne komponenty, jak w myszach Glorious. Koślawa kontrola jakości, przeciętne przyciski główne - tyle złego można o tym modelu powiedzieć. Regulowana waga, z powodzeniem może zastąpić model "EC2" Zowie, tym samym chyba wpada w kryterium mniejszej myszy, o podobnym kształcie.

Obecnie w promce Euro - 129zł.

 

Warto nadmienić:

  • Glorious Model D- - mysz dobra, zbliżona kształtem, ale zdecydowanie przepłacona.
  • DM6 Holey - prześwietny, budżetowy model i bardzo trwały. Rozważyć można wersję bezprzewodową, która niestety ma istotną wadę - opóźnienie przycisków głównych, dla casualowego gracza, być może zjadliwe.
  • Razer Basilisk X Hyperspeed - Bieda-bezprzewodowy-G502, dosyć awaryjna mysz, nie grzeszy trwałością. Z zalet, na pewno praca na baterii, ale waga z nią to powrót do 2010 roku, umożliwia to jednak zabawę z adapterem na baterie AAA i powalczenie z masą. Mimo wszystko - półśrodek, paliatyw.
  • Genesis Zircon X - recka na test-gear. Fenomenalna mysz oceniając zestawione dane techniczne z ceną - 269zł, Genesis w maszynie losującej w końcu dokleił logo do dobrego chińczyka. Ten sam model, sprzedaje Pwnage za ponad sto zielonych - prawie dwa razy tyle. Mysz jednak, zdecydowanie bardziej przechylona w stronę chwytu "claw-grip".

Odnośnie modeli 1+2+1+1 (z dedykowanym miejscem dla wszystkich paluchów), na wymarciu.

Niby jest DM2 Supreme, ale ze względu na natłok konkurencyjnych modeli, pokraczną jakość, to zostawiłbym ją tylko gdybyś nie był w stanie zaakceptować innego kształtu, a tak chyba nie jest.

 

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

O, ale spory wpis! Dziękuję ślicznie za rekomendacje!

 

Poczytałem, poszukałem, no i w końcu zamówiłem mysz Genesis Xenon 800 :)

I do tego jeszcze podkładkę Genesis M12. Wątku proszę na razie nie zamykać, jak sprzęt przyjdzie to dam znać jak się sprawuje i czy spełnia moje wymagania :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

EDIT

 

Po tygodniu używania nowej myszki stwierdzam, że jest rewelacyjna! Bardzo dobrze wpasowuje się w moją małą dłoń, kółko do przewijania jest najlepszym kółkiem jakie kiedykolwiek przewijałem i klikałem, konstrukcja niezwykle lekka, oprogramowanie jest spoko... super sprzęcior! Nawet po kilkunastu godzinach pracy przy komputerze moja ręka nie dostaje "wstrętu" do myszki.

 

Jeszcze raz dziękuję za rekomendację, okazała się być strzałem w 10 :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...