Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy bez GPU, gotowa propozycja, prośba o ocenę


Recommended Posts

Cześć,

 

Ostatni raz składałem coś 5 lat temu i jestem trochę nie na czasie, ale po wstępnych poradach i drobnych zmianach pod siebie przygotowałem taki zestaw:

ZESTAW

 

Płyta główna Gigabyte Z690 UD DDR4 s.1700.

Chłodzenie procesora be quiet! Shadow Rock Slim 2.

Pamięć GoodRam IRDM PRO 2x8GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17S/16GDC.

Dysk Kingston SSD NV1 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 SNVS/1000G.

Zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W.

Obudowa be quiet! Pure Base 500DX Biała z oknem ARGB.

 

Nada się, czy coś byście zmienili (w mniej więcej tej samej cenie: 4400 zł)?

 

Ps. Składam w proline, bo mam blisko do centrali, ale może nie polecacie tego sklepu?

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/02702f72

 

Taniej i lepiej :D Chłodzenie bq nie ma na starcie montażu na LGA1700. Fortis 5 ma i wypada niesamowicie wydajnie, na poziomie NH-D15 w pierwszych testach jakie są. Tańsza i nada bardzo dobra obudowa, lepszy SSD na kościach TLC. Mają go w oddziałach więc trzeba gadać, nie ściągają do zamówienia. Jak coś to setkę więcej jest https://proline.pl/kingston-ssd-skc2500-1tb-m-2-pcie-nvme-gen3-3500-2900mb-s-skc2500m8-1000g-p8078343 i to jeszcze lepszy SSD ale przy grach czy mniej wydajnych dyskożernych zastosowaniach różnicy jako tako nie odczujesz. 

 

Jakieś GPU jest, będzie? 

 

48 minut temu, ThimGrim napisał:

Składam w proline, bo mam blisko do centrali, ale może nie polecacie tego sklepu?

Spokojnie możesz brać. Gdyby co masz montaż w proline w 5 dni za 1 zł z kodem propro

Link to post
Share on other sites
https://proline.pl/koszyk/02702f72
 
Taniej i lepiej  Chłodzenie bq nie ma na starcie montażu na LGA1700. Fortis 5 ma i wypada niesamowicie wydajnie, na poziomie NH-D15 w pierwszych testach jakie są. Tańsza i nada bardzo dobra obudowa, lepszy SSD na kościach TLC. Mają go w oddziałach więc trzeba gadać, nie ściągają do zamówienia. Jak coś to setkę więcej jest https://proline.pl/kingston-ssd-skc2500-1tb-m-2-pcie-nvme-gen3-3500-2900mb-s-skc2500m8-1000g-p8078343 i to jeszcze lepszy SSD ale przy grach czy mniej wydajnych dyskożernych zastosowaniach różnicy jako tako nie odczujesz. 
 
Jakieś GPU jest, będzie? 
 
Spokojnie możesz brać. Gdyby co masz montaż w proline w 5 dni za 1 zł z kodem propro
Dzięki za odpowiedź i kod.

Chłodzenie procesora podoba mi się. Przejrzałem szybko test w pure pc I wychodzi, że podobno najlepsze w tej cenie i gorsze tylko od tego chłodzonego cieczą. Tylko wziąłbym chyba wersję z dwoma wiatrakami, bo 12 generacja procków ponoć mocno się grzeje.
Obudowa niestety mi się nie podoba, do tego ma raczej złe opinie. Generalnie to z tym komputerem celowałem, żeby był jak najcichszy, ale nie mogąc pogodzić zamkniętej obudowy bez żadnych szyb (be quiet pure base 500 bez dx) z dobrą cyrkulacją powietrza przy 12 gen, wybrałem wreszcie PB 500 dx. Nie upieram się przy tej obudowie, ale ten Corsair chyba nie jest dobrą alternatywą.

Dyski i ramy + wszystko ok, ale tu raczej zdecyduje to, co mają na stanie albo mogą zebrać ze swoich oddziałów.

Karta graficzna - nic na razie nie kupuję, bo nie mam zamiaru przepłacać x3 za kartę. Przekładam 1660 GTX super ze starego kompa i robię full bottle neck. ;)

Aha, i tylko a propos obudowy jeszcze - powinna mieć miejsce na długą kartę, gdyby jednak przyszło mi kupić kiedyś kartę z trzema wentylami, np. 3060 ti. To jest chyba taka średnia półka?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, ThimGrim napisał:

Tylko wziąłbym chyba wersję z dwoma wiatrakami, bo 12 generacja procków ponoć mocno się grzeje

Drugi wentylator za dużo do wydajności nie wnosi ale warto nawet dopłacić, bo to dobry wentylator 140 mm. 

 

7 godzin temu, ThimGrim napisał:

Obudowa niestety mi się nie podoba, do tego ma raczej złe opinie. Generalnie to z tym komputerem celowałem, żeby był jak najcichszy, ale nie mogąc pogodzić zamkniętej obudowy bez żadnych szyb (be quiet pure base 500 bez dx) z dobrą cyrkulacją powietrza przy 12 gen, wybrałem wreszcie PB 500 dx. Nie upieram się przy tej obudowie, ale ten Corsair chyba nie jest dobrą alternatywą.

Jak najbardziej możesz brać DX 500

 

7 godzin temu, ThimGrim napisał:

rzekładam 1660 GTX super ze starego kompa i robię full bottle neck. ;)

Mimo wszystko, najbardziej rozsądne rozwiązanie na chwile obecną

 

7 godzin temu, ThimGrim napisał:

rzema wentylami, np. 3060 ti. To jest chyba taka średnia półka?

Średnio - wyższa. W DX 500 masz blisko 37 cm na GPU. Bez obaw

Link to post
Share on other sites
Jak najbardziej możesz brać DX 500
 
Mimo wszystko, najbardziej rozsądne rozwiązanie na chwile obecną
 
Średnio - wyższa. W DX 500 masz blisko 37 cm na GPU. Bez obaw
 
Hej, a monitor jakiś polecasz. 27 cali wydaje mi się trochę za duże (obecnie mam 24), ale gdyby mógł stać na biurku przy ścianie (tzn. żeby miał też proste nogi, np. MateView GT 27 tak ma, zdjęcie poniżej), to może… Coś z odświeżaniem na poziomie 120 Hz +, jakimś freesync i w miarę dobrym odwzorowaniem barw. Rozdzielczość WQHD. Do 2000 max. Ten może jest spoko Dell S271DGF?
 
 
mateeview.jpg


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, ThimGrim napisał:

27 cali wydaje mi się trochę za duże (obecnie mam 24)

Mając 27" szybko zacznie Ci się wydawać, że 24" są jakieś dziwnie małe. Nie ma czegoś takiego jak za duży monitor. Pamiętam moje rozterki z dawnych czasów: "czy 19" to nie będzie za wielki?" (Wymiana z 17" CRT na 19" LCD) Nie, jak weźmiesz 49" ultrawide jak np Samsung odysey G9, też po chwili się przyzwyczaisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak to mówią rozmiar ma znacznie. Pamiętam jeszcze czasy kiedy wyprowadzałem się od rodziców na swoje i kupowałem RTV/AGD wcześniej co taniej po promocjach. 

Kupiłem wtedy jakiś TV LG 42 cale. Tego samego dnia wpadł NFS:MW z 2005 roku. Z czterema kumplami siedzieliśmy w mały pokoju, metr od ekranu 42 cale i łupaliśmy jak nie wiem co. Jakie to były wtedy wrażenia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...