Skocz do zawartości

Windows 10, zmiana lokalizacji katalogu c:\Users


Recommended Posts

Hej  :)

Niedawno przesiadłem się na system Windows 10 oraz dysk SSD (wyłącznie pod system) i z zaskoczeniem zauważyłem, że w niecałe 60 dni na dysku zapisano ponad 500 GB danych, chociaż same dane zajmują raptem 61 GB... Dlatego postanowiłem przenieść część folderów systemowych na jeden z dysków HDD. Z plikiem wymiany poradziłem sobie sam, ale zastanawiam się, jak bezpiecznie przenieść katalog użytkowników (c:\Users) do którego mnóstwo aplikacji wrzuca swoje dane. I czy w ogóle jest możliwe, aby ta grupa katalogów funkcjonowała na dysku innym, niż systemowy?

 

W zaawansowanych ustawieniach systemu znajduje się panel o nazwie Zmienne Środowiskowe, ale... Czy wystarczy zmienić podane tam wartości? Co z istniejącymi już danymi na dysku systemowym? Jak przeprowadzić ten proces unikając utraty danych?

 

 

Link to post
Share on other sites

Zakładając, że SSD to przynajmniej 250GB i jakościowo nie jest kompletnym nieporozumieniem to ma zapewne conajmniej 100TBW. Tutaj podajesz średnio 0,5TB na 2 miesiące, szybkie obliczenia i wychodzi ponad 30 lat czyli znacznie wiecej niż zapewne pożyje dysk. Można kombinować i przenosić części systemu na HDD, a najlepiej przenieś cały system na HDD i SSD odłóż na pułeczke a potem wytrzyj ręce w ściereczke to się nigdy nie zużyje.

Link to post
Share on other sites

Koledze wyzej chodzilo o to ze nie warto martwic sie zuzyciem SSD bo predzej zmienisz caly komputer niz dysk padnie :)

Oczywiscie mowimy tutaj o SSD sredniej klasy np. na SATA: Samsung Evo, Crucial MX500.

PS: Posiadam SSD  z sygnaturki od 2016 roku na system i "zapisalem" na nim niecale 13 TB :)

Tak wiec nie ma co niepotrzebnie kombinowac tylko cieszyc sie nowym dyskiem i go po prostu uzywac :)

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...