Skocz do zawartości

ssd m2 podzielony na pól - instalka W10 + W10 Live


Recommended Posts

Cześć, powiedzcie mi prosze czy jest możliwa do zrobienia taka rzecz

kupno taniego dysku ssd m2 (bez nvme) za jakieś 150zł o pojemności o 500GB

podzielenie go jakoś na pól (pewnie jakimś narzędziem) ,żeby był widziany jako dwa urządzenia fizyczne 

nr.1 ok 80gb - na niego rufusem wgrałym instalkę Windowsa 10 i raz na jakieś 2 tygodnie wgrywałbym nowy obraz bo potem (przy instalacji wiekszej ilości systemów) to się opłaca - bo mnie roboty ma windows update 

nr.2 Windows 10 Live odpalany z ssd - a na nim byłyby narzędzia diagnostyczne + ETS 2 i GTA V
po co? wtedy jak mam komputer na szybko przetestować to mógłbym odpalić windows live z usb z tego dysku  + zainstalować dosłownie driver nvidii do gpu (bo nie można mieć na raz zainstalowanych kilku np. 4 popularnych modeli prawda?) i od razu mogę puścić podstawowe stress testy ,żeby zobaczyć czy komputer jest sprawny.

 

te gry z kolei na tym windowsie go byłyby po to,żeby bez instalowania swojego steama móc na kompie (z usb) pograć w te dwa tytuły.

 

 

Do zrobienia?

 

w jaki sposób?

 

jakieś ograniczenia czy wymagania co do dysku są specjalne? albo co do obudowy na dysk ?

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, under555 napisał:

podzielenie go jakoś na pól (pewnie jakimś narzędziem) ,żeby był widziany jako dwa urządzenia fizyczne 

z mojej wiedzy, nie do zrealizowania.  Pytanie czy potrzebujesz na 100% aż takiego podziału i nie uda się tego zrobić po prostu na partycjach. 
Niestety nie mam czasu testować za ciebie, ale moim zdaniem, jakiś menager bootowania i oddzielnie bootowalna partycja na obraz. 
Moim zdaniem większe szanse na realizację, choć i tak robisz sobie pod górkę, zamiast kupić pendrive, lub dwa SSD. 

prawdopodobnie YUMI 

https://community.spiceworks.com/topic/2141882-using-rufus-on-a-usb-drive-with-2-partitions

prawdopodobnie najbliżej czego szukasz, choć i tak nie powiem czy zadziała. 

Link to post
Share on other sites

Jak zrobić na partycjach?

 

Może faktycznie masz rację... myślałem,że instalowanie Windowsa (a robię to często) z ssd zewnętrnzego będzie szybsze ale chyba nie aż na tyle,żeby się w to bawić.

 

Kupię po prostu jakiś ssd na tego windowsa live + 2 gry i benhmarki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...