Skocz do zawartości

Brak dostępu internetu w komp stacjonarnym po odpięciu RT-AC86U


Recommended Posts

Co zrobić by komputer stacjonarny / bez karty wi fi / mający po kablu internet  z modemu teraz po odłączeniu asusa AC 86 -  ponownie wykrywał internet .  Router zakupiono pod laptop  który teraz jest niepotrzebny . Login i hasło dla ac86 zostało skonfigurowane  na laptopie .  Obecnie wpinam z modemu kabel do komputera i brak dostępu do internetu , zauważyłem jeszcze że przed instalacją asusa miałem sieć 3 teraz mam z routera sieć 5 a internet w stacjonarnym tylko przez AC.  

Wyjaśnijcie dokładnie co trzeba zrobić gdyż  jestem laikiem .

Link to post
Share on other sites

Jeśli Asus ma wpięty mpdem w wan to jego adres MAC moze byc zarejestrowany u operatora. Wtedy operatorowi trzeba zgłosić  zmianę MAC na ten karty w stacjonarce. Większość operatorów już nie stosuje filtracji mac, ale może ten jeszcze tak.

Link to post
Share on other sites

Modem - Multimedia / cisco /  sam konfigurowałem asusa z instrukcją która była w pudełku . Zrobiłem teraz próbę , wyłączyłem komputery ,router i modem   kabel z modemu do stacjonarnego , włączyłem zasilanie modemu i komputer widzi internet sieć domowa 3 czyli jak było wcześniej .   Czy to oznacza że po odpięciu routera mam wyłączyć zasilanie modemu przełożyć kabelki , dać ponownie zasilnie modemu by stacjonarny widział internet  pytam gdyż przyciskiem wyłączyłem router a kabel z modemu WAN dałem do stacjonarnego . Asus ma możliwość resetu do domyślnych może trzeba tak zrobić i ponownie jego skonfigurować poprawnie  .  Dlaczego stacjonarny przez router pokazuje sieć 5 z tego co pamiętam były trzy rodzaje połączeń sieciowych PPPoE, statyczny adres IP , automat adres IP .  Ewentualnie założę nowy temat jak go skonfigurować .

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co chcesz osiągnąć - całkowicie wyeliminować router asusa i korzystać tylko i wyłącznie ze stacjonarnego komputera?

Jeśli tak, to po prostu wepnij kabel z modemu do komputera i powinno działać. Na windowsową nazwę sieci typu Sieć 1, 2 czy cokolwiek innego nie zwracaj uwagi w ogóle.

Jeśli podczas konfiguracji routera zaznaczony był na WAN "automat adres IP", to znaczy że poprzez DHCP operatora otrzymujesz adresy IP a cała autoryzacja sesji (np. PPPoE) dzieje się na modemie.  W tym przypadku po wypięciu kabla z WAN routera asus i wpięciu go do komputera, automatycznie powinien zadziałać internet na komputerze, ewentualnie trzeba modem uruchomić ponownie (wypięcie z prądu).

Jeżeli natomiast podczas konfiguracji routera wpisywałeś na WAN jakieś dane typu login i hasło PPPoE od dostawcy, to takie samo działanie trzeba będzie przeprowadzić na komputerze (stworzenie połączenia PPPoE).

 

Windows wykrywa te nazwy "Sieć 3" lub "Sieć 5", bo raz dostawał adres z puli dostawcy (jego DHCP), a raz z serwera routera ASUS (osobna pula IP).

Link to post
Share on other sites

Czyli wygodniej będzie ustawić WAN na '' automat adres IP " bo tylko wpięcie kabla modemu do komputera . Rozumiem że ponowna konfiguracja asusa po jego resecie. Spisałem taki komunikat " zmieniłeś SSID dlatego klient WLAN zostaje odłączony .skonfiguruj ustawienia karty WLAN . Nazwa sieci SSID   admin i  hasło .

Link to post
Share on other sites

To jeszcze raz bardziej obrazowo bo jestem laikiem z tymi lan i innymi . Miałem komputer stacjonarny podłączony RJ 45 z modemem /  od multimedii / . Teraz przyniosłem laptop ze szkoły dla dzieciaka na lekcje zdalne . Tym Rj 45 zasiliłem router  i dodatkowo z portu Lan  routera  kabel  RJ 45 dałem do stacjonarnego. Konfiguracje asusa zrobiłem na podstawie instrukcji z pudełka urządzenia , mam teraz internet w laptopie i stacjonarnym .  Od nowego tygodnia zwracam laptop do szkoły bo lekcje będą normalnie. Zbędny będzie mi teraz asus - wróci do pudełka , czekając na inne czasy. Czy chcąc ponownie mieć w stacjonarnym internet jedyną możliwością jest wyłączenie

zasilania modemu , komputera tacjonarnego  i  przepięcie kabelka a następnie ponowne  włączenie  obydwu urządzeń  a co będzie gdy przyniosę jakiś inny model laptopa czy konfiguracja jego będzie pasowała do  poprzedniego .

Link to post
Share on other sites

W skrócie i uproszczeniu - jest duże prawdopodobieństwo, że zadziała (nawet bez wyłączania zasilania urządzeń).

Kiedy znów zechcesz używać laptopa - podłącz wszystko tak jak działało z poprzednim laptopem i też będzie działać.

Możesz równie dobrze zostawić wszystko tak jak jest - czyli router asusa podłączony i korzystać przez niego. Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...