Skocz do zawartości

Upgrade karty graficznej


Recommended Posts

Witam,

 

Aktualnie posiadam zestaw:

 

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/8)

 
Moje pytanie dotyczy aktualnie karty grafiki, przeglądałem rynek i ceny i szczerze mówiąc nie mam pojęcia na jaką się zdecydować (głównie z powodu cen) żeby nie przepłacić aż za bardzo. Budżet aktualny 4k PLN. Gry głównie FPSy. Proszę głównie o sugestię która karta obsłuży mi maksymalnie ten procesor (i5-9400F) i jaką kartę maksymalnie może uciągnąć moja płyta główna (MSI Z370-A PRO).
 
Dzięki i pozdrawiam
 
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ferusson napisał:

nie mam pojęcia na jaką się zdecydować (głównie z powodu cen) żeby nie przepłacić aż za bardzo

Cokolwiek byś teraz nie kupił to przepłacisz przynajmniej dwukrotnie. Niestety nie wiadomo ile taka sytuacja potrwa. Na tą chwilę za okolice 4k pln chodzą rtx 3060 ti, ewentualnie rtx 3070 czasem trafiają się w promocjach ale to już trzeba mieć dużo farta i refleks.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ferusson napisał:

żeby nie przepłacić aż za bardzo

To RX 6900xt - obecnie chyba najmniej przepłacona karta. MSRP 1000 $ (doliczając VAT)->  5018 zł, cena w sklepach: 8299 zł (najtańsza na xkom) Przepłacasz jedynie: 65% ponad msrp. 

 

A tak ogólnie to do 4 tysięcy w sklepach masz do wyboru: RX 6600 (ok 3 tyś), RX 6600 XT ( 3400 tyś najtańsze )

https://allegro.pl/oferta/karta-asrock-rx-6600-xt-challenger-d-8gb-oc-11509858622

 

RTX 3060 (ok. 3500) i rtx 3060ti (4000+). RTX 3070 za 4 tyś zł to by była okazja jak na dzisiejszy rynek, tu raczej blisko 5 tyś się robi. 

 

Ogólnie tragedia. RX6600 = RTX 3060 pod warunkiem, że nie chcesz RT i DLSS. RT na radeonie to śmiech na sali, DLSS ni ma, dlatego nawet jak budżet ograniczony, to dalej RX 6600 przy obecnych cenach nie jest warty zainteresowania.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kajtek. napisał:

ale ma przecież fidelityfx zamiast DLSS

Dokładnie to FSR (FidelityFX Super Resolution) i nie zdziwiłbym się jeśli w przyszłości będzie podobnie jak z freesync vs g-sync. Narazie jedno i drugie to margines i żaden gamechanger, choć DLSS ma szersze wsparcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...