Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem na etapie projektowania Internetu w domu. Będzie podłączona drukarka kilka AP i kamery. Przewody cat. 6e.
Poszukuję switcha 24 portowego z POE do 1Gb/s też takie przyłącze posiadam. Myślę, że do 1200zł
Szukając znalazłem taki, ale jest do 100Mb/s a 2 porty do 1Gb/s. 

https://www.ted.net.pl/sieci-lan/switch-poe-p...owy-24-porty-poe-802-3af-2-porty-gigabit.html

Czy mógłby ktoś doradzić jakiś porządny switch do takiego zastosowania?

 

Czy mając switch POE mogę podłączyć pod jego wyjście dowolne urządzenie, które akurat nie wymaga POE? Np laptop, telewizor i nic się nie uszkodzi? Bo chciałbym taki switch, który będzie miał POE na wszystkich, ale nie na każdym wyjściu POE będzie wykorzystanie

Link to post
Share on other sites

Każde urządzenie (switch/zasilacz) z aktywnym PoE tak działa - czyli podaje 48V tylko jeśli druga strona tego "chce". Można bez obaw podłączać urządzenia standardowe typu laptop, tv, konsola, drukarka itp. Upewnić się tylko trzeba że to aktywne PoE (802.3af/at) a nie pasywne.

 

Co do doboru switcha - u siebie w podobnej sytuacji zdecyduję się na osobne switche, jeden zarządzalny 24x1G i do tego osobny mniejszy  np. 8x1G PoE. Dużo korzystniej cenowo to wychodzi.

Edytowane przez karpior
Link to post
Share on other sites

Ne ma kabla 6e

 

Ten switch to jakiś badziew. Ma tylko 2 porty 1 Gbps. Najlepiej poszukać switch zarządzany, gdzie da się zdalnie wyłączyć POE na portach. 

Ile ma być tych kamer? Może lepiej dać jeden switch poe pod kamery a drugi pod resztę?

 

Tu jest jakiś tp-link TP-Link 16p TL-SG1016PE (16x10/100/1000Mbit) 8xPoE+ - Switche - Sklep komputerowy - x-kom.pl tyle, że na 16 portów

Link to post
Share on other sites

No to chyba najlepsze rozwiązanie. Dam zwykły switch na gniazdka sieciowe i osobny switch POE pod kamery w rozdzielni. Z 6 kamer max myślę będzie.

To mielibyście coś fajnego w ofercie? Wolałbym standardowy switch podłączyć do prądu wpiąć kabel z internetem i urządzenia i działa.

 

Ten 16 portowy fajny, a taki były dobry zwykły bez POE? I do POE jaki byście polecili dajmy do 8 portów 
https://allegro.pl/oferta/tp-link-switch-tl-sg1024d-24-porty-gigabit-lan-10805152203?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=Cj0KCQiA15yNBhDTARIsAGnwe0Waan02kwAs8h3mwFkY74M9AaO7SkNOUpbYOfII44w9i3qU_U3yEA4aAtPWEALw_wcB

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites

Ten TL-SG1024D styknie jeśli nie potrzebujesz zarządzania. Ja potrzebuję np. VLANy więc idę w coś pokroju D-Link DGS-1210-26 (24x1G + 2xSFP) i potem na APki + kamery jakiegoś zwykłego niezarządzalnego, przykładowo TP-Link TL-SG1210P (8x1G PoE + uplink 1G RJ45 + uplink SFP).

 

Ewentualnie (nie wiem jeszcze ile kamer i AP wyjdzie) - osobny switch do kamer, nawet PoE 100Mb bo one i tak mają kilka Mbps na sztukę a będzie duuuużo tańszy taki switch, a AP z osobnych zasilaczy PoE (gigabitowych).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...