Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. W tym tygodniu jak wskoczy jakaś okazja to zamierzam wymienic swój 2.5 letni telefon Xiaomi redmi note 7. Wymienić chce ze wzgledu na słaby już aparat a także czeste zacinanie się telefonu oraz coraz częściej telefon traci zasieg. Na telefon maxymalnie chciałbym wydać 1500 zł.

Główne aspekty które musi posiadać nowy telefon to :

  • bateria trzymająca 1.5 dnia

  • dobry aparat

  • wejscie sluchawkowe

  • telefon max do 6.5 cala

Link to post
Share on other sites

I co dowiedzą się czego słuchasz, co oglądasz na yt, kogo masz w znajomych na FB i kogo obserwujesz na insta oraz co masz jutro na obiad. Pewnie też podsłuchają o czym rozmawiasz z dziewczyną....

Naprawdę myślisz że kogokolwiek to interesuje...

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
A52s. Miałem note 10 pro. Telefon w sumie bardzo dobry, ale szpieguje na potęgę. Sprzedałem i kupilem Samsunga. Nie oznacza to oczywiście  że Samsung nie szpieguje. Ale jak mam byc szpiegowany to juz wolę żeby to Chiny nie były.
Jak czytam takie bzdury to nie wiem czy płakać czy się śmiać.
To zrezygnuj jeszcze z konta bankowego, karty debetowej, płatnicze, płatnosci online, ogólnie z bankowości plac tylko gotówką.
Zrezygnuj z Windowsa i wszelkich przeglądarek ....
Konto na fb i innych śmieciowych portalach też usuń.
Z internetu zrezygnuj.
  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież piszę że nie zrezygnowałem tylko dokonałem świadomego wyboru. Jak tam chcesz to przenos się do Metaversum. BTW Facebooka nigdy nie zakładałem. 

3 godziny temu, olo163 napisał:

 

Naprawdę myślisz że kogokolwiek to interesuje...

Powiedz co ostatnio kupiłeś? To co chciałeś czy to co ci w reklamach wyskakuje?. Mam gdzieś czy podsłuchuja moje czaty z kochanka czy nie. Ale chcę dokonywać świadomych wyborów a nie być sprofilowanym baranem lykajacym wszystko co mi AI podrzuci. Tak więc dziękuję, postoje

 Wolę jednak Icelandversum..... 

 

Jedna z lepszych restauracji w których jadłem to był Manekin w Toruniu. Zarekomendował mi ją jakiś studencina którego na stopa zabrałem. Czemu nie google?

 

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Co ty chłopie za bzdury wypisujesz! 

Ja jak wybieram telefon to kieruję się opłacalnoscia cena/wydajność i parametrami na których mi zależy jak aparat i bateria. 

Od 3 lat używam P20pro od huawei bo robi super zdjęcia a na tym mi zależało. Synowi kupiłem redmi 8pro rok temu bo miał dobra wydajność i baterie jak za tysiaka a syn miał 10lat i grał w gry i oglądał yt. 

Dla mnie w Samsungu obecnie mega przepłacasz za markę. A miałem kiegys Galaxy s2 potem s5 każdy telefon używam średnio że 3 lata. Reklamy na mnie nie działają. A ty jak nie używasz Google to twoja sprawa. 

Link to post
Share on other sites

 Ty oceniasz tylko hardware. Dla mnie telefon to hardware  i software. I to software  przy ostatecznym wyniku ma większą wagę niż ilość megapikseli w aparacie. Dla ciebie sprawa software po prostu nie ma najmniejszego znaczenia. Nie obchodzi ciebie ile twoje dane kosztuja. Nie ma dla ciebie znaczenia, że cleaner w Xiaomi bazuje na silniku AVG, które swego czasu handlowało danymi. Ja to rozumiem. Jedni po prostu wola za te 200 300  PLN sprzedać swoją prywatność.  Ja tam wolę te 200-300pln więcej za software dopłacić. 

 

Podłączyłem gołego xiaomi po factory reset na 20 min do neta.  W te 20 minut było 100-200 zapytań do Chińczykowni...

 Nawet jeszcze zanim jakiekolwiek konto wprowadziłem.....

Xaomi teraz kosztuje 1500 a52s 1700. Różnica raptem 200 PLN za tel który ma prawie takie same bebechy z aparatem z optyczna stabilizacja. Więc skoro Samsung jest przepłacony to co dopiero takie Xiaomi ?

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, bob napisał:

Ty oceniasz tylko hardware.

Pokaż mi dobry aparat w telefonie bez dobrego software'u????

 

31 minut temu, bob napisał:

Dla ciebie sprawa software po prostu nie ma najmniejszego znaczenia.

Skąd wiesz co ma dla mnie znaczenie?

 

Link to post
Share on other sites

Parametry. Sam żeś napisał. Aparat, bateria...

 

Nie ma dla ciebie znaczenia ,czy telefon wysyla dane do Chin. Ten parametr dla ciebie nie jest istotny skoro za niego nie chciałbyś dopłacać. Dla mnie te parametry też mają oczywiscie znaczenie, ale poza tym nie chce, żeby telefon wysyłał moje dane do Chin. Tylko tym, czy aż tym się różni nasze podejście do wyboru telefonu. No i dla mnie ten ostatni parametr jest krytyczny, wręcz dyskwalifikujący.

 

Dla mnie "soft" to nie jakość zdjęć ale fakt czy telefon wysyła czy nie wysyla dane do Chin. Mówiąc o tym sofcie mam na myśli bloatware dodane przez Xiaomi, które non stop wysyla coś do Chinczykowni.

 

Próbowałem zewnętrznymi aplikacjami usunąć soft Xiaomi. Niestety nie wszystko da się odinstalować. Po usunięciu pewnych składników nie działały aktualizacje. Trzeba było zostawić pewne aplikacje. Po tym co widziałem na firewallu ile jest prób łączenia się do Chin od razu podjąłem decyzję, że rezygnuje z Xiaomi.

 

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Myślę że interesuje. Jeśli by nie interesowało to po co 200 prób łączenia się z Chinami w ciągu 20 minut? Może tobie nie przeszkadza jak ktoś co 3 godziny wydzwania z fotowoltanika. Mi przeszkadza. Nie chciałbym też zrobić zdjecia jakiegos dokumentu i potem żeby aplikacja od aparatu z zaszyta AI gdzieś mój pesel wysłała. W każdym bądź razie mój telefon na 99.99% danych do Chin nie wysyla. Mój telefon nie ma chińskiej nakładki na klawiaturę (jesteś pewien ze niczecho nie przechwytuje?). Nie ma też chinskiej aplikacji do zdjęć (jesteś pewien że nie ma funkcji OCR?). 

 

3 miesiące temu byłem takim samym ignorantem jak ty. Kupiłem xiaomi bo mial najlepsze parametry (bateria, aparat....) . Kompletnie nie zwracałem uwagę na bloatwate. Ale miesiąc temu przypadkiem zauważyłem podejrzany ruch. No wiesz ,co innego jest czytać w necie jak ktoś się dal zrobić na wnuczka, a co innego widziec na własne oczy jak dosłownie co kilkanaście sekund telefon coś odstawia.

W każdym bądź razie ciesze się że z twojego punktu widzenia dokonałeś słusznego zakupu.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W zasadzie Chinczyki wysyłają tyle na ile im pozwolisz (w przeciwieństwie do iphone czy pixeli bo te robią co chcą) i dopasowują się do rynku i jego wymagań prawnych. Jeśli ktoś chce kogoś szpiegować to nie robi tego wbrew amerykańskiej papce mającej podłoże w lobbingu gospodarczym, a nie realnym zagrożeniu poprzez oficjalne mechanizmy softwarowe czy hardwerowe, które można wykryć, zidentyfikować i producentowi narobić smrodu nikt nic nie szpieguje. To się robi narzędziami jak pegasus czy "przypadkowymi" sprzętowymi lukami bezpieczeństwa (chyba nikt w miarę ogarnięty nie sądzi, że dziurawe jak sito IME czy jak powoli wychodzi równie dziurawe PSP czy układy Qualcomma, Samsunga czy Mediateka to przypadek, wypadek przy pracy itd - to sprzętowe, celowe backdoory, które umieszcza się w różnym celu w sprzęcie t by sprawiały wrażenie luk przypadkowych, a pozwalały działać narzędziom szpiegowskim). Więcej ich w sprzęcie amerykańskim czy Taiwańskim, co na jedno wychodzi bo od nich pochodzą układy stosowane u wszystkich. Dlatego w infrastrukturze krytycznej Chiny czy Rosja nie stosują sprzętu amerykańskiego.

 

Wracając do tematu to budżet do 1500 pln to zawsze jakieś kompromisy. Samsung A52s jest ponad budżet (nowy) i też je ma. Xiaomi ostatnio trochę za dużo (nawet w POCO, a może szczególnie tu). Realm nie wiem, nie miałem, znajomi z starych modeli są zadowoleni.

Nie zapominajmy też, ze Motorola G100 po spektakularnym wejściu G200 (za 1999) mocno staniała, a gdzieś za plecami ma Edge 20 Lite.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...