Skocz do zawartości

Zakup kuchenki mikrofalowej


Recommended Posts

Cześć, powiedzcie mi prosze jedną rzecz: znajoma szuka kuchenki mikrofalowej tak do ok 1000zł czyli bardzo drogiej i dobrej ale i łatwej w obsłudze.
Dodam tylko,że ma nowy piekarnik(2 tygodnie) taki wypasiony i teraz jest pytanie

Co warto,żeby ta mikrofalówka posiadała? jakieś grille itd. chyba nie są potrzebne bo piekarnik różne rzeczy ma.
Jakie funckcje warto,żeby ta kuchenka mikrofalowa miałą a jakie nie?
może jakiś konkretny model polecicie?

Co do rozmiaru to jest taka wnęka na mikrofalę takiej standardowej wielkości (mówię od razu bo niektóre na zdjęciach wyglądają na wielkośc prawie jak piekarniki)

Wiem,że mikrofalówki za 1000zł to troche dziwna rzecz jak "normalne" kosztują ok 300zł ale z drugiej strony wiem,że jak znajoma kupowała piekarnik i dołożyła do niego sporo powyżej standardowej ceny czyli 1500zł to ma (poza gadżetami) kilka sensowncych rzeczy - jakieś 4D, teleskopy, jakaś funkcja czyszczenia czy szybkiego nagrzewania.

Link to post
Share on other sites

Trochę nie to forum ale..

Jak dla mnie sprawa kuchenki mikrofalowej to tak samo jak w przypadku ekspresu do kawy: kupisz za 1000zł albo za 3000zł i obydwa zrobią Ci kawę.

 

Rozumiem że mikrofala ma być do zabudowy?

 

Jak tak się zastanawiam to 3 rzeczy są ważne: moc, łatwość czyszczenia i z bajerów funkcja rozmrażania. Reszta to kwestia wyciągnięcia dodatkowej kasy.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, funkcja grilla.

 

 

W mikrofalówce z grillem przyrządzimy zarówno mięsa, jak i ryby, ale także warzywa czy pieczywo. ... Grilla w mikrofalówce możemy też wykorzystać, podgrzewając takie dania jak pizza czy lasagne, które zachowają oryginalną konsystencje, dzięki czemu smakować będą znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Nie ma tu różnicy czy wydasz 300czy 3000tys jedno i drugie się zepsuje tak samo szybko.
A mówię to z doświadczenia gdzie u mnie mikrofala średnio 1,5 roku żyje przy intensywności użytkowania.

Im mniej bajerów i cudów tym lepiej bo nie ma co się zepsuć.
Moja pierwsza mikrofal kupiona w latach 90 w markecie aldi w Niemczech przetrwa 10 lat tak zwykła analogową.
Obecne cuda elektryczne z trudem rok wytrzymują.

Nie wiem po co funkcja grila w mikrofali jak masz piekarnik....

Jak już było napisane wyżej przy wyborze kieruj się mocą, pojemnością i koniecznie pod zabudowę i tyle cie powinno interesować.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.11.2021 o 15:02, raiders napisał:

Im mniej bajerów i cudów tym lepiej bo nie ma co się zepsuć.
Moja pierwsza mikrofal kupiona w latach 90 w markecie aldi w Niemczech przetrwa 10 lat tak zwykła analogową.
Obecne cuda elektryczne z trudem rok wytrzymują.

U mojej znajomej  jest najtańsza mikrofala "no name" za 199,99 PLN. Kupiona 16 lat temu w jakimś markecie. Cały czas działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...