Skocz do zawartości

Mało fps w grach RTX 3060


Recommended Posts

Hej, złozylem sobie kompa bo moj stary juz lekkawo zdychał (8 lat)

Mój obecny sprzęt:

i5 10600k

z590 gigabyte gaming cos tam

32gb 3200 cl16 hyperx fury (2 kosci)

rtx 3060 gigabyte 12gb (najnowsze stery)

rm750x gold

full hd 75hz monitor

winda 10tka 64, nawet oryginalna xd nie wiem po co, ale bylo mnie stac to kupilem 

 

+ 4 wiatraki w obudowie

+ gigantyczne chlodzenie na procku (bequiet za 3 stówy chyba, wielkie to jak cholera xd)

+ dysk m2, gry i system na tymze dysku (+ 2x 1tb hdd, ale to chyba nie ma zwiazku?)

 

ja tam graczem wybitnym nie jestem, 70% cos robie, 30% gram

gram na rozdzielczosci fullHD wiec dla takiego sprzetu bym powiedzial, ze smieszna rozdzielczosc

wiem ze ten rtx to zaden miód ALE (wnioski nizej)

 

narazie ograłem 2 gry i wnioski są takie, że coś jest mocno nie tak

CS:GO - 399 fps, ale są spadki o około 100-150 fps podczas rozgrywki - i to widac, czuc i mnie wkurza

GTA V - ustawione przez nvidia expierience - niby fajnie, ale wyjade gdzie jest trawa - spadki, wyjade na plaze i porobie kurz - spadki

mam zablokowane klatki za 75hz i 60% czasu trzyma te 75fps, ale są spadki do 30 jak sie rozbije, jak jest trawa, kurz, dym spod opon...

ustawilem trawe na srednią - nadal są spadki

gta v uzywa ok 3,5gb ram z 12 tej marnej karty

 

Uzycie procesora w csgo i gta v - 20-25%

Uzycie karty graficznej 60-80% - ultra rzadko 90%

temp procka 55 

temp karty 65

raz byla anomalia - 3 mecze w csgo pod rzad - karta wywalila pod 88 stopni

 

WIOSKI

na i5 4440 i gtx 660 8gb ram CS GO chodzil stabilnie na 300 fps, caly czas trzymal

GTA V ogrywalem na tym sprzecie az milo bez spadków (ale na srednio/wysokich)

 

komp wiem, ze mocno przeplacony przez krypto, ale wyszedl prawie 9k - chlodzenia, dyski itp. 

a w sumie komfort grania jest gorszy niz na tym sprzed 8 lat

 

any ideas?

karta to az taki smietnik?

dziwne jest to ze karta i procek w ogole nie pracuje w stresie a takie dropy są, dla mnie to niezrozumiałe

 

ps. mnoznik ram odblokowałem sobie na 3200mhz bo byl ustawiony (komp skladany na morele) na 2400.... (?) kto tak robi xd

mam nadzieje, ze podalem wszystko co potrzeba do rozkminy problemu

pozdrawiam =)

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, SHITERS napisał:

+ 4 wiatraki w obudowie

 

wentylatory*

 

 

 

1 godzinę temu, SHITERS napisał:

CS:GO - 399 fps, ale są spadki o około 100-150 fps podczas rozgrywki - i to widac, czuc i mnie wkurza

 

serio na monitorze 75Hz... czuć takie spadki xd

 

 

 

1 godzinę temu, SHITERS napisał:

GTA V - ustawione przez nvidia expierience - niby fajnie, ale wyjade gdzie jest trawa - spadki, wyjade na plaze i porobie kurz - spadki

mam zablokowane klatki za 75hz i 60% czasu trzyma te 75fps, ale są spadki do 30 jak sie rozbije, jak jest trawa, kurz, dym spod opon...

ustawilem trawe na srednią - nadal są spadki

 

Anty-Aliasingi powyłączaj

 

 

 

1 godzinę temu, SHITERS napisał:

raz byla anomalia - 3 mecze w csgo pod rzad - karta wywalila pod 88 stopni

 

pewnie śrubki nie dokręcone na grafice i chłodzenie nie styka dobrze itp. albo jeden wentylator czasami przestaję się kręcić (musisz patrzeć)

to może być właśnie powodem takich randomowych spadków FPS

 

śrubki możesz sam dokręcić, bo raczej plomb nie ma (jak to GIGABYTE)

 

 

 

1 godzinę temu, SHITERS napisał:

rtx 3060 gigabyte 12gb (najnowsze stery)

 

jaki to model dokładnie?

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jeszcze byś rzucił screenem z GpuZ, zakładka "Sensors" po sesji w Csgo. 

 

Gtx 1080 Ti + Ryzen 5 5600x kręcą w 1080p @low 650-700 fps średnio, ze spadkami do 500...

 

Takie są skutki jak się składa pod kantera kompa na Intelu :D

10 godzin temu, SHITERS napisał:

na i5 4440 i gtx 660 8gb ram CS GO chodzil stabilnie na 300 fps, caly czas trzymal

 

Chyba w 2015 roku... Testowałem gtx 980 Ti w parze z moim Ryzen 7 w lecie i w 1920x1440 nie było stabilnych 300 fps a Ty mi tu z 10-letnim Keplerem wyjeżdżasz :o

10 godzin temu, SHITERS napisał:

32gb 3200 cl16 hyperx fury (2 kosci)

 

Tak tylko z ciekawości zapytam, odpaliłeś XMP lub ustawiłeś je ręcznie? Bo jeśli nie to bodajże default 10600k widzi je na 2666 MHz. 

Link to post
Share on other sites

Ja się ostatnio rozczarowałem RTX 2080 i właśnie 3060. W takim CSGO, testowanym w 2K (żeby zmniejszyć wpływ Cpu na wyniki) 4-letni gtx 1080 Ti objeżdża 2080 na 10%, gdzie powinien być 5% wolniejszy. Nawet na 1080 nonTi kanter chodzi jak marzenie więc dla kogoś, kto głównie robi "Rush B na eco" wywalanie 3 tys. za 3060 tj nieporozumienie. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Tak tylko z ciekawości zapytam, odpaliłeś XMP lub ustawiłeś je ręcznie? Bo jeśli nie to bodajże default 10600k widzi je na 2666 MHz. 

w #1 poscie napisalem ze odblokowałem na 3200

 

ram jest w dualu

karta gigabyte 12gb oc lhr 3 wentylatorki

 

to ze 3060 nie jest mocna to ja wiem

ale nie moze byc tak ze o 350% lepsza karta od mojej poprzedniej zapewnia 2x mniejszy komfort gry

 

Ogolnie dzialanie tego kompa wyglada mi na mocny bottleneck - natomiast dobrze wiem, ze te podzespoly ktore mam są ok ze sobą. 

ide robic te testy

 

moze cos w biosie jest nie tak ustawione? Skoro ram mialem ustawiony na 2400

 

 

8 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Standardowo, poprosimy:

1. Userbenchmark i link z wynikamu tutaj

2. Logi z CS i GTA V, zrobione afterburner'em. (idle + 5min gry + idle).

 

https://www.userbenchmark.com/UserRun/47589824

 

na logi znajde czas poznym wieczorem :/

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, janek20 napisał:

no byleś pewny ze 3200 a duall to sie spawdza programem  bo wystarczy 1 zgiety pin i go nie ma pomimo ze kości 2 i 4 obsadzone

jest dual w cpu z

 

http://gpuz.techpowerup.com/21/11/03/esm.png - csgo, robilem wszystko zeby obciazyc karte, klatki od 399 do 130 spadly nawet, a wykorzystanie gpu 70% max, cpu 25%, temp 60 i ponizej (gpu)

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Rebelmind napisał:

To wygląda na problem zdecydowanie nie ze strony GPU. Zegary stoją równo jak po niebieskiej pigułce. Jest jakieś OC procka zrobione? Jaki masz wynik SC/MC w Cinebench R20? 

nie ma oc tylko ten odblokowany ram

wiekszosc rzeczy w bios jest na auto

o to co zapytales - nic nie zrozumiałem :D

Możesz mi to wytlumaczyc prosze? ;) 

 

@ a dobra, to benchmark , oki zrobie i wroce z wynikiem

po pracy nie pracuje mi juz glowa :D

 

@ wynik wyszedł 3547 punktow, temp cpu skoczyla max na 75 (hw monitor) 

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić jeszcze test dla pojedynczego rdzenia (w opcjach Cinebench jest do wyboru "number of threads", daj 1).

I takie głupi pomysł: możesz fizycznie odpiąć oba HDD i zagrać chwilę / potestować csgo z M.2 only na pokładzie? 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

Możesz zrobić jeszcze test dla pojedynczego rdzenia (w opcjach Cinebench jest do wyboru "number of threads", daj 1).

ok testuje sie

 

3dmark:

gpu 8 532

cpu 7 927

 

sredni 8 435

 

max temp karty 70, hot spot 86

 

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites

No więc tak:

CPU: CB R20, w teście MC masz minimalnie niżej niż w testach na necie, ale blisko 

 

GPU: 3Dmark TimeSpy również masz minimalnie niżej, ale nadal ok

 

75°C dla Cpu w syntetyku wygląda ok, Twój BQ znaczy się jest poprawnie zamontowany. 

 

70°C dla karty w syntetyku to także ok, chociaż po 3. wentylach spodziewałbym się lepszych rezultatów (ot, Gigaszajs). 

 

16 minut temu, Rebelmind napisał:

takie głupi pomysł: możesz fizycznie odpiąć oba HDD i zagrać chwilę / potestować csgo z M.2 only na pokładzie?

Da radę jeszcze to sprawdzić? 

 

Edit: ty testujesz z ustawieniami wysokimi? Bo ja w CS GO granna na niskich ustawieniach graficznych

To jednak nadal nie tłumaczy spadków z400 do 100 fps-ów

 

Edit2: Może to też głupi komentarz ale masz jakieś parametry startowe w CS GO stare zapisane?

Link to post
Share on other sites

pojedynczy rdzen w cr20 - 486 punktow

 

sprawa z dyskami wyglada tak

m2 - system i gry na nim

2x hdd - jeden nowy, drugi 8 letni (ze starego pieca - ale mam go wyłaczonego w zarzadzaniu komputerem)

ze starego HDD przerzculem pliki muzyczne, zdjecia, filmy z gopro - jakies 400 gb na ten nowy hdd

na hdd instaluje programy, ale ogolnie komp mam raczej pusty jeszcze bo ma tydzien

 

nie mam zadnych ustawien startowych ani w cs go ani w gta

 

csgo chodzi na max ustawieniach, wyszedlem z zalozenia ze komp iles tam lepszy niz stary powinien to uciagnac z palcem w D :P (chociaz wizualnie to ja roznicy nie widze)

 

moge odpiac dyski

jesli sie cos polepszy to jakie wnioski? :D

 

@Rebelmind czemu mam niżej i co moge zrobic zeby bylo ok? czym to jest spowodowane?

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites

W testach procesora redakcja PurePC miała wyżej taktowany RAM niż Ty masz u siebie. Nie pamiętam również, czy przy Twojej płycie nie ma domyślnie limitów mocy dla tego Cpu. 

 

Co do Gpu to odnoszę się do testu innego modelu (Evga XC oraz Kfa2) ale to nie są istotne różnice. 

 

Mógłbyś sprawdzić jak wygląda sprawa ze spadkami przy graniu @low? Odpal jednego DM na D2 i porównaj vs High. 

Link to post
Share on other sites

odlaczone hdd fizycznie - nie ma roznicy

 

na low gra chodzi gorzej niz na max

 

ogolnie to wygalda tak, ze sa sciny takie do 1 fps na minisekundy doslownie, ze licznik fps tego nie wylapie, ale tak dropi

no i dropi, laze w tunelu mam 399, wyjde jest nagle 240, cos sie postrzela 140, za ulamek sekundy znow 399

 

nie mam zielonego pojecia :)

Link to post
Share on other sites

przeciez ta grafika i procesor sie nudza przy tych tytulach a plynnosci zadnej nie ma

rozumiem dropy fps jak jest gorąco albo jak wykorzystuje jakis komponent na 100%

w gta czy cs procek dziala 20-25% bo co on ma tam robic

grafa w cs go to w jak poczuje 70% to rzadkosc

a zamist stale trzymac mi klatki to skacze jak powalone toto

 

moze prozaiczna czynnosc ale jak karta obsluguje direct 12 a ja odpalam to na 11? xD juz glupie pomysly mi przychodza do glowy

nie jestem jakims wybitnym komputerowcem ale mniej wiecej ogarniam i tu jest cos na CH :/

 

Edytowane przez SHITERS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...