Skocz do zawartości

Ceny i dostepność DDR 5


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat... jestem w sumie zdziwiony, że mało kto na forum pisze o dostępności DDR5.

Wiem, że ich nie ma, nie da się kupić itd.

Pytanie czy ktokolwiek ma jakieś sprawdzone informacje ile to może trwać? Kiedy zaczną się pojawiać, nawet powiedzmy pojedyncze sztuki w sklepach?

Przecież ta sytuacja jest o wiele gorsza od dostępności RTX-ów w końcówce 2020r, bo wtedy coś się pojawiało co kilka dni i trzeba było tylko polować.

Obserwuje codziennie kilkakrotnie strony z pamięciami na polskich stronach i kompletnie brak jakiegokolwiek ruchu...

 

Kupiona płyta pod ddr5 i procek od miesiąca i czeka właściwie na ram, a gwarancja leci :(

Link to post
Share on other sites

Polowa 2022 Realnie pewnie początek 2023.
Nie ma surowca do produkcji to i nie ma ddr5.


Spokojnie kryzys półprzewodników i wszystkiego z nim związane ma potrwać do końca 2023 także już blisko wyjścia na prostą

Link to post
Share on other sites

https://www.tomshardware.com/news/ddr5-modules-already-in-short-supply

 

35 tygodni cykl produkcji PMIC więc spodziewajmy się minimum 8 miesięcy problemów

 

Z drugiej strony dziś była promka na ddr4 4400cl19 za 420zł/980zl za 32gb więc kto bardziej ogarnięty kupi ddr4 i przeczeka do 14 generacji Intela:) Zwłaszcza że w grach ddr4 taki dorównuje ddr5 6000cl36, które jak by były dostępne to za 2500zł minimum w Polsce

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ja właśnie kupiłem 16GB DDR4 4400 19-19-19-46 za 430zł. Jak tam cena i timingi u ciebie? ;) 

Gratulacje, bardzo udany zakup. Proponuję jednak oddać i wziąć więcej pamięci przynajmniej 32GB ;)

U mnie cena, no cóż trochę wyższa bo 1400zł, ale uwierz... to i tak pikuś przy cenie reszty podzespołów które kupiłem.

A timing... niech będzie że u Ciebie lepiej. Cieszę się z Tobą ;)

Link to post
Share on other sites

Dla szukających DDR5 w polskich sklepach rada... Obserwujcie strony 3 największych sklepach. Pamięci się co jakiś czas pojawiają na ich stronach i można kupić tylko trzeba działać szybko jak się pojawią. Tak jak pisałem wcześniej.. kupiłem za pierwszym razem 4800 CL40, a parę dni później udało mi się zamówić 5600 CL36, a tamte oddałem do sklepu. Korciło mnie by wystawić na olx i komuś odsprzedać, ale jak zobaczyłem tych januszy którzy wystawiają za grubo ponad 2tyś licząc na zyski... to nie chciałem być posądzany także o januszowanie ;) Zresztą jak się popatrzy na to kto wystawia te pamięci i że to nie są pojedyncze szt tylko kilka różnych modeli to wiadomo o co chodzi... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...