Skocz do zawartości

AIO do i9 10900f


Recommended Posts

8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Arctic liquid freezer II 280 lub 360, zależy który wejdzie do obudowy, ja mam 5800x z wersją 360 i jestem zadowolony

Witam. Weszła Ci ta 360-tka do tej obudowy na top czy tylko na front? Mam to samo AIO i niestety nie zmieściło mi się na top więc z musu jest na froncie, przez co karta rozgrzewa się do 73 st. Myślę że byłaby chłodniejsza gdyby na kartę wiało z frontu przez wentyle a nie przez AIO. 

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, WikO_O napisał:

Zakładając, że zamówię Tego arctica to jaka do niego obudowa tak do 400zł i czy nie bedzie wadziło o kondensatory w z490-A PRO

Tylko powiedzieli Ci że Arctic jest grubszy niż standardowe AIO? Sprawdź tę obudowę: https://www.morele.net/obudowa-deepcool-matrexx-70-dp-atx-matrexx70-bkg0p-6278888/?gclid=CjwKCAjwkvWKBhB4EiwA-GHjFrXsnQr6Mgq7TVk4L5aZOA2U6vD6PT0qUDQpq7vXUAMKGmlSl0T_oRoCxBQQAvD_BwE

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, choleryk65 napisał:

rozumiem ale ma specyficzny blok pompki który jest spory i obawiam się, że będzie wadził jak w tym przypadku

 

image.thumb.png.81989a5ca8a80acb52e8bc78da4fbcc8.png

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre w tym przedziale cenowym, co do wersji ARGB nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem. Jeżeli to te same wentylatory co standardowe, różniące się tylko podświetlaniem, to subiektywnie sądząc powinieneś być zadowolony. Ja słyszałem łożysko w jednym z dwóch, delikatne szuranie, ale jak będą na chłodnicy, to raczej nie do usłyszenia.

Link to post
Share on other sites

Mam tego Arctica LF 360, wchodzi bez problemu na top obudowy Define 7 (~530zł).

Chłodzenie wyrwałem na Allegro za 430zł. Dokupiłem do tego wszystkiego value pack P14, trzy sztuki zamontowałem na froncie, jedną sztukę na tyle obudowy. Komputer stojący pod biurkiem jest prawie niesłyszalny, przy obciążeniu OCCT CPU test przez godzinę. Temperatura CPU ~67 stopni (przy temperaturze w pokoju 25 stopni), moc pobierana przez procesor 125W.

Przy puszczeniu linpack już nie jest tak słodko (ale to dość specyficzne obciążenie). CPU wskakuje wtedy na 225W, temperatury idą do ~80 stopni wentylatory wtedy pracują już z prawie pełną mocą i słychać je bardzo konkretnie.

 

Twój CPU z tego co widzę ma TDP 65W, więc pomijając odpalanie testów obciążeniowych, brak OC, w praktyce powinieneś móc ustalić prędkość obrotową wentylatorów na wartość niesłyszalną. W instrukcji chłodzenia jest napisane jaką krzywą dla wentylatorów polecają.

 

Moim zdaniem Navis to zakup bez większego sensu - drożej i podobno gorzej.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, piotr.potulski napisał:

Mam tego Arctica LF 360, wchodzi bez problemu na top obudowy Define 7 (~530zł).

Chłodzenie wyrwałem na Allegro za 430zł. Dokupiłem do tego wszystkiego value pack P14, trzy sztuki zamontowałem na froncie, jedną sztukę na tyle obudowy. Komputer stojący pod biurkiem jest prawie niesłyszalny, przy obciążeniu OCCT CPU test przez godzinę. Temperatura CPU ~67 stopni (przy temperaturze w pokoju 25 stopni), moc pobierana przez procesor 125W.

Przy puszczeniu linpack już nie jest tak słodko (ale to dość specyficzne obciążenie). CPU wskakuje wtedy na 225W, temperatury idą do ~80 stopni wentylatory wtedy pracują już z prawie pełną mocą i słychać je bardzo konkretnie.

 

Twój CPU z tego co widzę ma TDP 65W, więc pomijając odpalanie testów obciążeniowych, brak OC, w praktyce powinieneś móc ustalić prędkość obrotową wentylatorów na wartość niesłyszalną. W instrukcji chłodzenia jest napisane jaką krzywą dla wentylatorów polecają.

 

Moim zdaniem Navis to zakup bez większego sensu - drożej i podobno gorzej.

ok co do alf, jest awaryjne czy raczej nie słychać o jakiś negatywnych opiniach?

Link to post
Share on other sites

A co to znaczy dla ciebie "dobra"? Albo co jest nie tak z D7 w twoim przypadku? W sklepach masz od groma różnych przyzwoitych, dobrych i bardzo dobrych obudów. Wybierz coś sobie.

 

Ja wybrałem tę a nie inną, bo jest maksymalnie uniwersalna, a to jest dla mnie duża zaleta, bo o ile bebechy w środku wymieniam dość regularnie, to obudowę chciałbym mieć raczej na lata. Tutaj mogę wsadzić dowolną kartę, dowolne chłodzenie, praktycznie każdy zasilacz, kilkanaście dysków, albo custom loop z 2 chłodnicami 360 (pewnie wejdzie też 2x480 jak się postarać), top może być ażurowy, albo pełen, zmieści się nawet jakieś 5.25" w razie potrzeby. Otwarcie jej do czyszczenia to parę klików, a zdjęcie całej górnej ramki to 2 wkręty. Do tego te kanciate kształty od Fractal bardzo mi się podobają. 

Wady to ograniczony przepływ powietrza.

Wady poza ceną, to ograniczony przepływ powietrza, ale od strony użytkowej dla mnie nie ma wad.

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku jest w stanie chłodzić (głośno) VPU pobierające 225W + kartę graficzną ~200W (mam 2x 140 na przedzie). W normalnym użytkowaniu (np. gry) karta ma jakieś 70 stopni. Procesor w okolicach 60-70, słyszę wtedy jedynie GPU. Możliwe, że da się kupić obudowę, gdzie temperatury na GPU będą niższe, ale nie mam takiego doświadczenia. W przypadku D7 problem z grubością może się pojawić przy montowaniu 280/420 na topie, jeżeli jednocześnie masz wysokie pamięci. Przy niskich pamięciach włożysz radiator dowolnej grubości, tak na top, jak i na przód.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz kartę chłodzoną konwencjonalnie, czyli powietrzem to dałbym AIO na top. Wtedy bezpośrednio na kartę będzie dmuchało świeże i chłodne powietrze z frontu ( oczywiście jeżeli dasz na front jakieś wiatraki ).AIO procesora będzie wtedy zaciągało trochę cieplejsze powietrze ogrzane kartą i innymi podzespołami w obudowie, ale procesor i tak będzie miał wydajniejsze chłodzenie więc mu to nie zaszkodzi.Natomiast jeżeli dasz AIO na front to na karcie będziesz miał wtedy wyższe temperatury bo karta będzie chłodzona już lekko ogrzanym powietrzem przez AIO procesora. Ja tak mam niestety u siebie. Nie mogłem zamontować AIO na topie bo na topie to chłodzenie mi się nie mieściło na grubość i musiałem dać na front. Karta przy 100% obciążeniu ma około 70 st. i to przy ustawionej krzywej w Afterburnerze.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...