Skocz do zawartości

Jak grają słuchawki gejmingowe?


Recommended Posts

W teorii, ciekawe porównanie, ale nawet jak sam autor zauważył, ten "odsłuch" nie pokazuje zbyt wiele, o czym doskonale wiedzą osoby, które miały kilka różnych par na głowie.

 

Chciałem obejrzeć dla wartości merytorycznej, a tylko się głupkowato śmiałem z jego celowo słabawych żartów :D

 

Tak wracając do tematu samych słuchawek gejmingowych, to faktycznie pojawia się coraz więcej sprzętu, który rzeczywiście dobrze gra, ale w tym samym czasie pojawia się 3x więcej tego, co przede wszystkim wygląda bojowo, światełka LPG ma, itp, itd.

Przede wszystkim edukować się, czytać, weryfikować, sprawdzać, kupować, zwracać, wstawiać opinie.

Link to post
Share on other sites

Tak to jest jak miliony much lecących już nie napiszę do czego powoduje, że reszta robi to samo. Tej siły nie da się zatrzymać, aczkolwiek coraz więcej takich zabawek całkiem ciekawie zagra ale wciąż jeszcze dużo tandety dźwiękowej. Ost. mnie zaskoczył Logitech niektórymi modelami.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, że gamingowe zazwyczaj wiążą się z kombinacją słuchawki + mikrofon. Efektem jest, że nie ma ani świetnego odtwarzania, ani nagrywania.

 

Sam wiele lat skłaniałem się na takie zestawy, bo nie chciałem mikrofonu jako dodatkowego urządzenia, kolejny kabel, problem z mocowaniem w wygodnym miejscu itp. itd.

Dopiero jakiś czas temu była promocja na mikrofon studyjny, najtańszy z możliwych i efekt nieporównywalny do tego co, co słyszałem u znajomych na zestawach "gamingowych" za kilkaset złotych np. Sennheiser GSP za ponad 900zł. Odsłuch zapewne był świetny, ale mikrofon niewiele lepszy od zwykłych słuchawek za 150-200zł.

 

Dlatego moim zdaniem jak już kupować, to osobno urządzenie do konkretnego celu. Dobrze grające słuchawki, dobre do muzyki, filmów i gier kupisz zapewne dużo taniej, niż "gamingowe" odpowiedniki, a mikrofon nawet najtańszy, będzie lepszy od takie na pałąku słuchawek.

Link to post
Share on other sites

W wielu przypadkach złożenie zestawu z osobna tj. słuchawek + mikrofon będzie lepsze jakościowo niż headset w tej samej kwocie.

 

Większość headsetów gra gorzej niż polecane słuchawki za 150-200zł, dorzucamy fajny mikrofon nawet za 100zł, który może nam służyć niezależnie od słuchawek i mamy bardzo przyjemny jakościowo zestaw. Ogólnie rozumiem dążenie rynku do integracji wielu funkcji w jednym urządzeniu ze względu na wygodę, ale wtedy zwiększa się ilość kompromisów na które trzeba się godzić.

Link to post
Share on other sites

Prawda taka że nic nie zastąpi odsluchu. Przykładowo dla tych panów słuchawki od SS pozamiatały, nawet MMX300 dla nich wyszły średnio(chociaż bazują na szanowanym modelu DT770 chyba 2005 ver.). Tak wiec co ucho to inne wrażenia. Mówi się że wykresy nie grają, ale jednak dają jakiś pogląd, warto na nie zwracać uwagę :)

 

 

 

Chociaż dla mnie i tak MMX300 dla mnie to koty :D

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, FreeQ napisał:

Prawda taka że nic nie zastąpi odsluchu. Przykładowo dla tych panów słuchawki od SS pozamiatały, nawet MMX300 dla nich wyszły średnio(chociaż bazują na szanowanym modelu DT770 chyba 2005 ver.). Tak wiec co ucho to inne wrażenia. Mówi się że wykresy nie grają, ale jednak dają jakiś pogląd, warto na nie zwracać uwagę :)

 

Chociaż dla mnie i tak MMX300 dla mnie to koty :D

 

Oglądałem to kiedyś i szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia co do tego filmiku. Choćby fakt, że kilka par słuchawek różnych producentów dostało 18 minut filmiku, a pozostałe 18 minut sam SteelSeries. Po obejrzeniu tego filmiku miałem po prostu wrażenie faworyzowania SSów i nie określiłbym go obiektywnym. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...