Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te sundary też przetestuję a co :P

Jestem po odsłuchu słuchawek.
K712 pro od razu odrzuciłem, są strasznie mułowate i ciemne w porównaniu do ad700x i r70x.


Jak tylko przymierzyłem r70x to stwierdziłem że mój portfel ucierpi :D ich wykonanie, to jak pasują do głowy i dźwięk basu to jest to. W muzyce r70x wyraźnie są lepsze od ad700x, natomiast jeżeli chodzi o gry to tutaj porównywalnie z lekka przewagą dla r70x i jak @FreeQ już napisał, 2x drożej za lekką poprawę w grach to raczej słaby deal.
Myślę, że nie ma co szastać pieniędzmi i gdyby cena nie grała roli to z pewnością wybrałbym r70x.

Ad700x ma swoje wady i będę szukał dalej słuchawek takich które spełnia moje oczekiwania, a jednocześnie nie będzie to overkill dla gier

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, pawelox01 napisał:

natomiast jeżeli chodzi o gry to tutaj porównywalnie z lekka przewagą dla r70x

W grach na ogół nie ma dużych różnic ,trzeba mieć bardzo sprecyzowane preferencje i sprzęt by uderzać droższe słuchawki do grania. Niektórzy grają na HD800 czy Beyerdynamic T1 dla wielkiej  sceny czy trójwymiarowego pozycjonowania. Każdy ocenia to po swojemu :)

Link to post
Share on other sites

HiFiMANy może i grają fajnie, ale jakość wykonania urąga ludzkiej godności. W przeciągu dwóch lat moje Arye zaliczyły dwie wymiany gwarancyjne, a obecna, trzecia para cała trzeszczy z powodu ciasno spasowanych plastików i metali. Ruszam żuchwą i słyszę metaliczny trzask w muszlach. Słuchawki nigdy nawet nie leżały na biurku - od nowości mają porządny stojak - ROOM's FS. Jakby to było mało, dwa razy też dostałem zdymany pałąk do wymiany - raz z wykrzywioną regulacją i raz z tak poluzowaną, że same zjeżdżały na sam dół pod własnym ciężarem. Polecam chiński produkt!

Link to post
Share on other sites

@Karister czytałem o kontroli jakości w sundarach i słabo to wygląda, zresztą to też wydatek 1500zł więc raczej będę celować w coś rozsądniejszego cenowo.

Moje następne zestawienie słuchawek to będzie dt 990 pro (nie wiem czym sie rozni wersja 250 ohm od 80 ohm black edition) hd 560s i może ad900x dla porównania do ad700x

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, pawelox01 napisał:

Sb ae-5 ma niby poradzic sobie ze sluchawkami 600 ohm

To  tylko marketingowy napis, u mnie takie 600 omowe Beyerdynamic T1 nie ogarnął. Pytanie jeszcze jak ze skutecznością. Niby w porządku grały ale scena jakaś taka bez wypełnienia .Brakowało również tego świetnego pozycjonowania z czego słyną te słuchawki oraz niższego zejścia w basie. 

Link to post
Share on other sites

Mam Sundary 9 miesięcy. Użytkowane praktycznie dzień w dzień. Nie ma żadnych problemów. Tak, jak trafisz na złą sztukę to masz pecha i wymiana. Ale nie zdarza się to często. 

 

DT990 pro Ohm nie są "umiarkowanie" ciężkie do napędzenia. Góra będzie w nich dość mocna jak w AD700X, ale będzie więcej basu "for sure". One już dobrze grały z Dragonfly Black. Gorzej z wersją 600Ohm. Też nie ciężko, ale jednak wymagają więcej. 

 

Sennheiser HD560S to neutralno-jasne słuchawki. Takie granie trzeba lubić. Scena ma małą glebie :/. 

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale w HiFiMANach to nie jest kwestia pecha, tylko ich ciulowego quality control i samego wykonania. HiFiMAN to nie tylko Sundary. Wyższe modele za gruby hajs miały spore problemy z jakością.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, FreeQ napisał:

Sennheiser HD560S to neutralno-jasne słuchawki. Takie granie trzeba lubić. Scena ma małą glebie :/. 

Na reddicie ktoś zachwalał ten model i tak pomyslalem że przetestuje ale skoro graja tak jak opisujesz to podobnie do k702 wiec odpadają.

 

 

 

Do tematu wrócę po świętach jak będę mial więcej czasu :)

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Wracam do tematu. Sluchawki juz odeslalem i wrocilem do swoich starych i uszy mi krwawią

Moj kolejny wybór to bedzie beyerdynamic dt 900 pro x, dt 990 (mimo braku odpinanego kabla) i hifiman sundara ale tu juz z czystej ciekawosci jak to gra niz z zamiarem kupna.

Poki co moj typ to r70x ale jezeli juz mialbym je kupic to bym polowal na lepsza cene bo 1600zl to za duzy wydatek. Wiem ze wszystko drożeje ale kiedyś mozna bylo je kupić za 900-1000, 60% podwyzka ceny to gruba przesada

Ktos z was zna sklep hifistation? R70x maja za 1199 za nowe, cena duzo nizsza od konkurencji, pytanie dlaczego?

Link to post
Share on other sites
To weź pod uwagę philips fidelio x2hr
Byl juz testowany, pisalem o philipsach w jednym z pierwszych postow w tym temacie. Mega ciezkie i mocno uciskajace glowe. Nie mialem nigdy wczesniej na glowie tak niewygodnych sluchawek i juz po 5 minutach je odstawiłem

380g philipsy w porownaniu do r70x 210g to jak porownac kamien do piórka
Link to post
Share on other sites

Miałem X2HR pewnie ze 3-4 razy w życiu, w tym pierwszą wersje X2 na premierę.

Nie wiem czy mam inną głowę, czy co, ale do komfortu naprawdę nie mogłem się przyczepić i stwierdzić, że są niewygodne. Uważam, że można poprawić nausznice, bo ten welur jest mocno syntetyczny w dotyku. Nic mnie nie cisnęło, na głowie leżały luźno, a i waga nie przeszkadzała. Ciekawe co powiesz na takie Audeze mającego 600g :D

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, FreeQ napisał:

Jak spodobają ci się DT900 to je odsyłaj i bierz Sennki HD560S. Podobne strojenie a jednocześnie pod każdym względem lepsze. No i tańsze.

Wcześniej pisałeś że hd560s to nieutralno-jasne brzmienie, a tymczasem dt900 pro x ma całkiem niezłego kopa w basie, powiedziałbym że grają fun'owo. Mogę dokupić hd560s, bo tak jak pisałem, są cały czas polecane na różnych forach przez graczy

Myślę, że mogę w skrócie napisać po 2 dniach użytkowania, że:
DT990 pro 250ohm są zbyt jasne dla mnie, wydaje mi się że grają mocną V-ką z podkreśleniem na wysokie tony, czasami były zbyt jaskrawe aż się krzywiłem na twarzy. Wymagają podkręcenia głośności na 40-50%, widać że potrzebują dużo mocy

Sundary grają neutralnie, nie ma tam dużej ilości basu czy wysokich tonów, wszystko jest zrównoważone, te 370g nie przeszkadzało mi na glowie, nic nie uciskało, są wygodne ale mają dość krótki i sztywny kabel który lubi się skręcać. Szczerze mówiąc za cenę 1500zł nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak r70x

DT900 pro x jak dla mnie wygrywają w tym zestawieniu jeżeli chodzi o gaming. Mają najwięcej basu z tych 3 par ale nie wychodzi jakoś specjalnie na pierwszy plan (może odrobinę :P) dawały najwięcej frajdy i myślę że mogłyby konkurować z r70x pod tym względem. Testowane w różnych rodzajach gier, od typowo esportowych PUBG gdzie liczy się szeroka scena, po forze horizon czy wiedzmin gdzie liczy się fun i troche większa ilość basu.
Natomiast mają jeden minus, są najmniej wygodne z wszystkich które do tej pory testowałem zaraz po fidelio x2hr. Podobnie jak fidelio muszle mocno uciskają okolice uszu. Nauszniki mają dość sztywną/twardą gąbkę, a cała konstrukcja słuchawek mocno dociska je do uszu. Możliwe że po wymianie padów byłoby lepiej.
Jeżeli wymiana padów pomogłaby na wygodę noszenia dt900 pro x to będzie ciężki wybór między r70x

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Hmmm a to już dziwne co piszesz. Ja swoje DT900 kupiłem z B-Stock'u w www.thomann.de od pierwszej chwili jak je założyłem uznałem że grają dość liniowo z lekko podciągniętą góra. Przypominały mi HD560S ale jednak nie tak technicznie dobre jak one(separacja, scena). I faktycznie wygoda ich to duży chybił/trafił. Tutaj też z nimi miałem problem. Ogólnie jak na kwotę 1100zl to jednak za dużo. No ale to były moje odczucia :). Więc możliwe że nie bez przyczyny trafiły do B-Stocku.... Hmmm.

 

Sundary to bardzo precyzyjne granie, neutralne a jednocześnie muzykalne. To co mi osobiście się w nich bardzo podoba to to jak budują holografie. W cenie 2000zl sam nie znalazłem słuchawek które reprezentują podobny poziom.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...