Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Cześć,

 

Podobny temat mam otwarty na innym forum związanym z audio ale nie uzyskalem odpowiedzi

 

Wlasnie żywota dobiegły moje sound magic hp151, muszle i pałąk po 2 latach zaczaly sie sypac, doslownie i chce wymienic sluchawki na wiadomo lepszej jakosci.

 

Do czego będą wykorzystywane? Nie do muzyki tylko do grania na pc, a podlaczone beda do karty dzwiekowej sb ae-5 ktora spokojnie napedzi k702.

 

Scena i detalicznosc obu modeli z tego co czytalem jest na podobnym poziomie ale co z bassami? Nie chce aby dzwiek byl plaski pozbawiony basu, a gdy cos wybuchnie usłysze pierdniecie zamiast wibrowania muszlą.

 

Pomóżcie naprowadzic mnie na ktorys z tych modeli.

Najwyzej kupie obydwa na raz żeby ocenić co lepsze ale wpierw teoria

 

Raczej kupie uzywane gdyz cena nowych ad900x wykracza poza budzet ale z tego co widze za 600zl z gwarancja mozna wyrwac

Czyli cena za uzywane/nowe nie moze przekraczać 600zl.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o bas to AD900X > K702 tylko, że to też sporo kwestia źródła może zmienić.
Chociaż chyba te różnice nie są znaczne i obydwie pary raczej z basem nie folgują, nie ma go wiele, taki charakter ich grania.

K702 na promocjach to nowe za 400zł latały.


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, pawelox01 napisał:

Scena i detalicznosc obu modeli z tego co czytalem jest na podobnym poziomie ale co z bassami? Nie chce aby dzwiek byl plaski pozbawiony basu, a gdy cos wybuchnie usłysze pierdniecie zamiast wibrowania muszlą.

Właśnie ,że scena w AD900X jest dużo lepsza  jak w tych AKG.No chyba, że ktoś podłączał do tańszego Szumblastera to różnicy nie usłyszał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Cześć, od dwoch dni testuję k702, ad700x oraz philips fidelio x2hr.
Podlaczane byly do yamahy r-n402 oraz do pc sounblaster ae-5.

Od razu odrzuciłem fidelio x2hr ze względu na ich duza wage oraz zbyt mocno przylegającą konstrukcje do głowy.

Co do k702, wygodnymi słuchawkami bym ich nie nazwal ale daja rade. Scena i pozycjonowanie wydaje sie lepsze niz w ad700x. Basu tu niestety nie ma za wiele, jest wyczuwalny ale jak dla mnie mogloby byc go wiecej. Na plus odpinany kabel

Ad700x z kolei sa bardzo wygodne, lekkie ale mam za mala glowe, pady zatrzymuja sie na uszach, gdybym ich nie mial to sluchawki po prostu by spadly :D scena i pozycjonowanie bardzo dobre, basu jest w sam raz.

Do muzyki bardziej mi odpowiadaja ad700x, do grania ciezko powiedzieć.

Czy ad900x rowniez nie maja regulacji pałąka i beda mi spadac tak jak ad700x?

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, pawelox01 napisał:

Scena i pozycjonowanie wydaje sie lepsze niz w ad700x

Na moim sprzęcie i kolegi ,to AD700X sprawiły się scenicznie lepiej i nie tylko.Widocznie Kreativek nie wyciąga z nich to co najlepsze ale cóż ,nie ma sensu wymagać lepszej przestrzenności czy bardziej rozbudowanego pozycjonowania od tego typu układów dla graczy.Obawiam się, że z AD900X będzie podobnie.W sensie ,że tutaj potrzeba już lepszego sprzetu by w tym aspekcie słuchawki zagrały najlepiej ,jak je pod tym względem zestrojono. No i bym jeszcze zapytał wszelkie efekty wyłączone?

 

16 minut temu, pawelox01 napisał:

Podlaczane byly do yamahy r-n402 oraz do pc sounblaster ae-5.

Spróbuj może bezpośrednio podłączyć pod AE-5.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na wyłączonych efektach i z wlaczonymi.

Zle mnie zrozumiales, r-n402 mam podlaczone do tv i stereo, sluchawki podlaczylem do ampli i sluchalem na nich muzyki z tidala, dźwięk według mnie lepszy na ad700x.

Co do źródła dźwięku na pc, mam tego sb ae-5 i zmieniac nie bede. Przynajmniej poki pieniędzy ni ma. A jakie zrodlo musialoby byc zeby wydobyc z ad700 i ad900 to co najlepsze?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, pawelox01 napisał:

Zle mnie zrozumiales, r-n402 mam podlaczone do tv i stereo, sluchawki podlaczylem do ampli i sluchalem na nich muzyki z tidala, dźwięk według mnie lepszy na ad700x.

 

19 godzin temu, pawelox01 napisał:

Co do k702, wygodnymi słuchawkami bym ich nie nazwal ale daja rade. Scena i pozycjonowanie wydaje sie lepsze niz w ad700x.

Ja się odniosłem do tego aspektu.Nie ma lepszych słuchawek sceniczne od AD700X w tym budżecie. :) Więc pomyślałem sobie, że twoja karta przy nich tutaj niedomaga.

17 godzin temu, pawelox01 napisał:

A jakie zrodlo musialoby byc zeby wydobyc z ad700 i ad900 to co najlepsze?

To zależy czego oczekujesz, lepszej sceny, przestrzeni ,dynamiki czy separacji  jak ten Creative ,to najlepiej Tooping D70pro.

Link to post
Share on other sites
To zależy czego oczekujesz, lepszej sceny, przestrzeni ,dynamiki czy separacji  jak ten Creative ,to najlepiej Tooping D70pro.
Ten dac przewyższa wartość sluchawek 2-4 krotnie ale ok, zapytalem jaki najlepszy :D . Kiedys myslalem o Aune x1s pro, 1300zl to jest juz max jakie bym chcial wydac na daca. I te sluchawki w sumie nie potrzebują jakiegos super wzmacniacza, te moje creativy niby gamingowe ale mocy daja tyle ze słucham na 20% glosnosci.
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o moc ,bo słuchawki prądowo mało co wymagające, tylko o dźwiękową imersje grania, o ile ten AE-5 gra przyjemnie i wcale nie potrzeba na siłę zmieniać na coś lepszego tak zakup np. tego Toopinga  jest jak najbardziej uzasadniony, jeśli chcemy uzyskać bardziej spektakularne doznania słuchawkowe. To się wszystko obija o potrzeby, nie potrzeba wcale słuchu nietoperza. Mi ta karta fajnie zagrała ale i szybko znudziła jak trochę lepsza Essence ST, bo czegoś jednak brakowało,nie ten sceniczny rozmach,nie ta dynamika i czystość dźwięku.

 

 

Link to post
Share on other sites

W takim razie może kiedys bedzie mi dane posluchac daca z prawdziwego zdarzenia, bo jedyne co do tej pory mialem to Audiotrak prodigy cube BE za 350zl i szczerze, w porownaniu do integry z komputera to oprocz czystszego dźwięku to nic wiecej nie uslyszalem.

No ale zbaczamy troche z tematu i wracając na tory, to chcialem sie jeszcze zapytac czy sa sluchawki brzmieniowo i jakosciowo podobne do ad700x / ad900x w cenie do 1000zl? Chodzi mi przede wszystkim o dopasowanie do glowy, bo te sluchawki sa luzne, ten system 3d wing jakos sie nie lubi z moja glowa :)

Jak sie ma ath-r70x? Podobna polka cenowa do ad900x ale maja odpinany kabel (co jest dla mnie plusem) i ulepszony system 3d wing cokolwiek to znaczy

Link to post
Share on other sites

R70x to moje ulubione ATH i to je bym pewnie obecnie wybrał, gdybym miał coś otwartego kupować. Bardzo przyjemne strojenie, wygoda na fabrycznych nausznicach ok, ale welurowe nausznice HM5 bardzo poprawiły komfort. Co do pałąka i tego, jak na głowie leżą nie mam zastrzeżeń i można było w nich długo przesiedzieć.

 

Porównaj sobie jakość dźwięku w tych słuchawkach na AE-5 i na amplitunerze. Według mnie karta pokroju AE-5 jest wystarczająca, aby większość słuchawek wysterować, bo moc już ma naprawdę spoko tj. przy 300Ohm ma 93mW, co jest naprawdę spoko wynikiem, jak na "gejmingowy" sprzęt.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Czy co poprawili? Ciężko mówić o poprawach jeśli nie przyjmiemy jakiejś referencji, dążenia do określonej barwy i odpowiedzi częstotliwościowej w całym zakresie pasma.

Miałem AD900X, A900X, R70x i zostałem z R70x.

 

Będę posiłkował się poniższymi wykresami. Wykres R70x właściwie już na pierwszy rzut oka jest dobry :D

 

Dodam, że nigdy jakoś K701/702 mnie do siebie nie przekonały przez brak uniwersalności i lekką fakturę dźwięku bez dociążenia. Najbardziej mi się podobały AKG K7XX z Dropa, bo tam ciepełka im dodano i bas się pojawił.

K612Pro też miały ciut lepsze dociążenie od K702. Jednak to nadal typowe techniczne granie AKG, na dłuższe odsłuchy trochę mnie męczyły.

 

Jeśli chodzi o strojenie to dla mnie R70x wygrywają bezapelacyjnie. Jest to spowodowane bardzo przyjemnym zejściem basu (poniżej 200Hz w AD700X tego brakuje), jak na otwarte słuchawki i dobre wypełnienie średnicy. Góra też jest bogata, ale mimo to nie ma tam żadnych ostrości rodem z Beyerów, słuchawki po prostu są bardzo przyjemne w odbiorze. Bardzo neutralnie zestrojone, a przez to bardzo uniwersalne. Będą bardziej basowe niż K702 i AD700X, ale tego basu tam po prostu potrzeba. Jaśniejsze i bardziej szczegółowe niż AD700X do tego ciemniejsze i bardziej dociążone od K702. Jedyne co ja z nimi zrobiłem to wymieniłem nausznice na welurowe HM5, wtedy nie miałem żadnych problemów z komfortem i mogłem godzinami siedzieć w nich. Fabryczne nausznice troszkę małą mają średnicę i są dość niskie, ogólnie nie ma tragedii, ale według mnie wymiana tych nausznic od razu daje przełożenie w wygodzie.

eQHnNBx.png

cg3lg1V.png

RmofK0k.png

YWngVcQ.png

Link to post
Share on other sites

Dziękuję że poświęciłeś czas żeby mi to szczegółowo opisać.
Wyglada na to ze r70x to jest to czego szukam
K702 i ad700x mam od wczoraj spakowane do odsylki. Zamówię wspomniane sluchawki i zobacze czy mi podejda, przynajmniej będę miał jakieś porównanie do polowe tanszych.

Co do źródła dźwięku to nie mam pieniędzy żeby kupić cos sensowniejszego ale nie wykluczam tego w przyszłości.

Jestem laikiem i nie umiem czytać wykresow więc tu się nie wypowiem

Link to post
Share on other sites

AE-5 to bardzo dobra karta, nie musisz się martwić.

Pierwszy wykres, linia niebieska to R70x, a czerwona AD700X. Widać że w częstotliwościach poniżej 200Hz (odpowiadających za bas) niebieski wykres jest powyżej czerwonego, to znaczy, że te pasmo będzie bardziej zaakcentowane (głośniejsze). Resztę pasm odczytujesz analogicznie, to tak jakby equalizer słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór .Na tych słuchawkach da się już troszkę wyczuć trójwymiarowy dźwięk, co prawda tutaj potrzeba będzie już odpowiedniego wzmacniacza ale i na tym Creative efekty przestrzenne będą w miarę porządne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie ale wy mu proponujecie do grania w gry słuchawki czystej klasy audiofilskiej. Jeżeli twoim priorytetem jest granie w gry FPS kup po prostu Beyery DT990 Pro 250Ohm. Kasa w kieszeni a sprawdza się naprawdę dobrze. Grają V-ką, dość ostra góra daje dobry wgląd w detal i bas(ten średni) też dobrze zaznaczony. Zystują po uklepaniu się padów, ewentualnie można uspokoić pik 8K lekkim EQ za pomocą oprogramowania w twojej karcie. Scenicznie są naprawdę dobre już z należytą holografią. Nie jest to jeszcze poziom Hifiman Sundara. Ale stricte do gier i tak bym wybrał je nad Sundara. 

Link to post
Share on other sites



kup po prostu Beyery DT990 Pro 250Ohm. Kasa w kieszeni a sprawdza się naprawdę dobrze.


Nie ma problemu, rozwazam kazda opcje ale te nie maja odpinanego kabla o czym już wspominalem. Lubię rozbudowywac sprzet i chcialbym miec mozliwosc latwej wymiany kabla na lepszy w przyszłości
Link to post
Share on other sites

Poza brakiem odpinanego kabla, eksploatacja słuchawek jest banalna. Każda część zamienna jest dostępna na rynku. Ewentualnie jak chcesz odpinany kabel można pomyśleć o Sennheiser HD599 SE. 

 

Nie zrozum mnie źle R70x to genialne słuchawki. Ale szkoda ich kupować jeżeli głównym targetem są gry. Przykładowo ja między DT990 a DT1990 nie słyszałem znacznej poprawy względem pozycjonowania. Tonalność owszem inna, ale samo pozycjonowanie na baaardzo zbliżonym poziomie. A kosztują 1/3 DT1990. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites



Przykładowo ja między DT990 a DT1990 nie słyszałem znacznej poprawy względem pozycjonowania. Tonalność owszem inna, ale samo pozycjonowanie na baaardzo zbliżonym poziomie. A kosztują 1/3 DT1990. 


Możliwe że w moim przypadku będzie podobnie ale musze na wlasne uszy to usłyszeć

Zamówiłem r70x oraz k712 pro, dzis odbiore je po pracy z paczkomatu i jutro dam znac jak wrazenia w porownaniu do k702 i ad700x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...