Skocz do zawartości

Gniazdko działa tylko z jednym urządzeniem


Recommended Posts

Próbowałem podłączyć drugi router żeby mieć na parterze lepszy zasięg wifi i do niego podpiąć internet tv + telewizor kablem osobno, 3 godziny walczyłem z tym, konfigurowałem wg różnych tutków i nic nie pomagało. Okazało się, że chyba źle założyłem że gniazdko jest w 100% sprawne, bo działało i nadal działa podpięty do niego Internet TV. Jak podepnę pod to gniazdko laptopa to się nie może połączyć z siecią(powinienem tak od razu sprawdzić wiem), trwa cały czas identyfikacja sieci. Router na razie wpiąłem do gniazdka na piętrze i działa, więc router sprawny.

 

Nie pomagało restartowanie głównego routera. Czy cos można jeszcze próbować, kabel był testowany testerem, może gniazdko być tak uszkodzone że działa wybiórczo? Jak to sprawdzić?

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Testowałeś testerem takim z allegro za 20 PLN czy profesjonalnym mierzącym zgodność z daną normą? Te z allegro można o kant du*y rozbić. Też miałem przypadki gdzie ledy się na zielono świeciły a lanu nie było.  

 

Może być trefne gniazdko lub problem z kablem który jest gdzieś zalamany. Sprawdzić możesz porządnym testerem.

 

Jaki masz router ? Może router łączy się po 100Mbps a laptop po 1Gb. Do 100 mega potrzeba 4 żył a do gigabitowego łączą 8.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, czy laptop w ogóle zestawia link z routerem? Bo może link się zestawia, ale to "internet TV" to jest jakiś dekoder STB wpięty do dedykowanego portu (inne VLANy) na głównym routerze, i dlatego "internet TV" działa a laptop się nie łączy z internetem.

 

Link to post
Share on other sites

po ethernecie tak, ale na 8245Q2 może być dedykowany jeden z portów na vlan do TV, czyli na tym porcie będą działać tylko "dekodery do TV", nie ma na nim "internetu".

Sprawdź do którego portu w Huawei jest wpięte to "internet TV" i wepnij się laptopem bezpośrednio w ten port i sprawdź czy działa na nim internet.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...