Skocz do zawartości

Ram do Ryzen 3700x


Recommended Posts

Hej,

potrzebuję dołożyć do swojego zestawu kilka GB ram:

mój obecny zestaw to:

Samsung Evo Plus 970 256gb,

gtx 1660

aorus elite x570,

ryzen 7 3700X

ballistix sport lt 16gb 3000mhz cl15

Aours elite X570

 

Zastanawiam się nad jeszcze jedną 16tką, pomożecie coś wybrać?

ewentualnie myślę jeszcze, czy nie postawić na 2x16gb, tylko czy wtedy zostawić te sporty, czy zostać przy jednych kościach,

nie wiem jak będą ze sobą współpracować, bo tych balistixów już chyba nigdzie nie dostanę.

RAM nie może być za wysoki, bo chłodzenie mam Be Quiet Dark Rock 4.

Będę bardzo wdzięczny, bo totalnie nie mam bladego pojęcia co kupić.

budżet w jakim chciałbym się zamknąć to: max 1000 zł, jednak sam nie wiem czy iść 2x16 czy 2x8

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Doprecyzujmy, masz teraz jedną kość 16gb? 

 

Masz dwa wyjścia - Jeśli nie potrzebujesz 32GB ram (a tego nie wiem bo nie napisałeś do czego używasz tego sprzętu) to sprzedać twoją kość i zakupić 2x8gb, albo próbować dorwać taką samą a jeśli się nie uda to kupić kość o takiej samej budowie jak ballistix i zamówić ją z możliwością zwrotu jakby jednak nie chciała współpracować w dualu z twoją. Daj jeszcze dokładny numer tej kości którą masz, to jest BLS16G4D30AESB?

 

Link to post
Share on other sites

Nie, mam 2 kości 2x8gb,

niestety w tym momencie nie mam możliwości podejrzenia jaki tam mam numer.

co do ilości ram, chodzi po prostu o to, żeby było na zaś...

Wolę mieć zapas, jak coś na styk.

głownie obróbka zdjęć, jakiś projekt  itp

dlatego właśnie myślałem, żeby po prostu wymienić całkowicie kości na 2x16

i jeśli okaże się, że współpracują z moimi, to tak zostawię, jeśli nie to to zostaną tylko 2x16

żeby sprecyzować, RAM w większości wykorzystywany będzie do pracy, sporadycznie do gier

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, pendzel_3 napisał:

okej, to teraz rozjaśniłeś.

W takim razie nie powinno być problemów, na twoim miejscu kupiłbym po taniości następny set 2x8gb zbliżony parametrami, ale tak jak pisałem wyżej, z możliwością zwrotu.

a mógłbyś coś zaproponować? bo jak pisałem, nie mam bladego pojęcia czego szukać.

wyczytałem tylko, że mój rysiek nie pociągnie więcej, jak 3200Mhz

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, bajcy napisał:

że mój rysiek nie pociągnie więcej, jak 3200Mhz

To już jest kwestia indywidualnego egzemplarza, ale jeśli zostawiasz te ballisticki to nie ma co kombinować Tym bardziej jeśli nie masz zamiaru bawić się w OC...

 

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-ddr4-16-gb-3000-11033235146?utm_feed=90190e4d-45ae-495b-ba03-6344a9346f1d&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

Tu masz wymiary to sobie sprawdź czy Ci nic kolidowało nie będzie, ale nie powinno.

Crucial-Ballistix-3000-MHz-DDR4-DRAM-Des

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, pendzel_3 napisał:

To już jest kwestia indywidualnego egzemplarza, ale jeśli zostawiasz te ballisticki to nie ma co kombinować Tym bardziej jeśli nie masz zamiaru bawić się w OC...

 

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-ddr4-16-gb-3000-11033235146?utm_feed=90190e4d-45ae-495b-ba03-6344a9346f1d&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

 

Tu masz wymiary to sobie sprawdź czy Ci nic kolidowało nie będzie, ale nie powinno.

 

Super, bardzo dziękuję za szybką pomoc.

Kości kupione i temat uważam za zamknięty.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...