Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077 i5 10400 rx 6700 xt gaming x


Recommended Posts

Wyłączyłem, wzrost fps wzrósł do liczby umożliwiającą rozgrywkę mam tak od 52 do ponad 70 fps, to dobry wynik na 1440p ?

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-6700-xt-gaming-x-review,14.html nie czarujmy się moje kości to 4gb po 4 gb 2666 Mhz.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, joker5513 napisał:

Szczególnie na radeonie ..... :sciana:

Operatorzy z "TeamRed" czekają™ na FSRR w Cyberze, ale mogą się nie doczekać. 

 

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6700-xt-vs-nvidia-geforce-rtx-3070-porownanie-sredniego-big-navi-i-ampere-ktory-szybszy?page=0,7

 

~50 fps na rx 6700 XT to ok wynik w 1440p

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.09.2021 o 12:29, Rebelmind napisał:

Operatorzy z "TeamRed" czekają™ na FSRR w Cyberze, ale mogą się nie doczekać. 

 

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6700-xt-vs-nvidia-geforce-rtx-3070-porownanie-sredniego-big-navi-i-ampere-ktory-szybszy?page=0,7

 

~50 fps na rx 6700 XT to ok wynik w 1440p

 

No niektórzy to już mają FSR na CP2077 (i nie tylko)... ale do tego potrzeba linuksa.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że legit. Valve pracuje nad steamdeckiem, który będzie na linuksie, i w "gitowych" wersjach protona FSR działa (w sensie można uruchomić) dla każdej gry w bibliotece Steam (poza crapami, które używają jakichś zabezpieczeń anticheat nielubiących się z linuksem - Denuvo, Easy Cheat). Wystarczy zainstalować wersję GE Protona z githuba, ustawić jako domyślną pod Steamem, w .bash_profile, albo linii komend uruchamiania gry dodać kilka zmiennych:


export RADV_PERFTEST=nggc #Vulkan NGCC Culling support - wyłączanie obliczeń dla niewidocznych elementów
export VKD3D_CONFIG=upload_hvv # łatki protona na ResBAR
export WINE_FULLSCREEN_FSR=1 #włączenie FSR
export WINE_FULLSCREEN_FSR_STRENGTH=1 #FSR sharpness

 

U mnie dodałem jeszcze dwie linijki, które włączają łatki na resizable BAR dla Protona i NGCC Culling, ale to konieczne nie jest, zwiększa trochę wydajność. Teraz po uruchomieniu w zasadzie dowolnej gry na Steamie, ustawieniu jej na Full Screen (koniecznie, nie może być "windowed") i zmniejszeniu rozdzielczości poniżej natywnej monitora automatycznie włącza się FSR, skalując do natywnej. Co do jakości się nie wypowiadam (jestem stary i ślepy ;) ), różnica w porównaniu z grami, które mają "zaszytą" obsługę FSR jest taka, że gra najpierw filtruje "gołą" ramkę obrazu i dopiero potem nanosi elementy interfejsu (minimap, napisy, dialogi itp.), a Proton obrabia już gotową ramkę "wyplutą" przez grę, przez co widać lekkie "mydełko" na napisach czy mapce. Ale dla mnie i tak bomba, bo w 3440x1440 FPS leci z 50-60 do 90-100.

Tu nagrałem na szybko filmik, jak pierwszy raz udało mi się odpalić CP2077 z FSR: https://youtu.be/vj6MfadSjoU

Tylko nie zwracajcie uwagi na jakość bo to domyślne ustawienia OBS, a jeszcze pewnie YT od siebie coś dodał. W każdym bądź razie widać skok FPS po zmianie rozdzielczości w grze.

Edytowane przez Navier
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Widzę nadal są dropy ale do 60 fps tylko. Jak na 3440x1440 to spoko, bardzo spoko. Tj na high czy ultra? I widzę 12R/24W też miejscami ładnie dociśnięte. Czyli wychodzi na to, że 6900 XT to optymalna karta do grania w Cybera w wyższych rozdzielczościach :->

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam wyboru jakości, zmienną środowiskową ustawiam fsr sharpness - to chyba jest odpowiednik. Mogę ustawić od 0 do 5, gdzie 0 to najmocniej (pewnie odpowiednik ultra), 5 najsłabiej. Ja mam ustawione 1.
Edit. A, i trzeba w opcjach gry wyłączyć "ziarno filmowe" bo się algorytmy FSR pieprzą.

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.09.2021 o 15:57, nukalol napisał:

Przechodziłem CP77 na 3070 w 3440x1440 i miałem spokojnie ok 70+ fpsów, oczywiście bez RT i z DLSS (z tego co pamiętam auto albo blanced). Ustawienia były praktycznie wymaksowane łącznie z fovem 100.

Właśnie ale mimo wszystko DLSS obniża trochę jakość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...