Skocz do zawartości

Pomoc z kartą graficzną i kupno nowej,potrzebna szybka pomoc


Recommended Posts

1 godzinę temu, jakub1t napisał:

Posłuchaj zbiku90 , miałem kartę podobną do twojej , hd7950 czyli to samo co r9 280 tylko inna nazwa (starsza generacja)  . Miałem też gtx970 te karty dzieli przepaść w osiągach i kulturze pracy , a nawet bym powiedział żywotności .  

Ale to nie moja karta, ja mam rx 570 teraz :D Ale miałem gtx 970 msi i dobrze wspominam bo kręciła się do 1500 mhz. Jak za te pieniądze teraz to ciężko o coś lepszego.

 

Godzinę temu, krzysiulos napisał:

Wygląda super,starczylby na dlugie lata w teorii?

4-rdzeniowy procesor, płyta b460 z wolnym ramem, zasilacz 500W pewnie Vero, dysk ssd sata, systemu brak. No tak średnio bym powiedział, przestarzały to on już jest na starcie. No ale ceny są jakie są, to chyba najgorszy w historii moment do kupowania PC pod gierki (przez ceny GPU głównie). Xbox Series X masz poniżej 3k pln a sprzętowo miażdży powyższy zestaw pod każdym względem. Obstawiam że w niektórych grach Series S za 1300zł będzie szybszy od tego PC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytałem się w sklepie komputerowym i niestety GTX nie wejdzie w mojego kompa bo w obudowie jest jakaś zrabana poprzeczka i z uwagi ze ma 14 cm szerokosci a moj Radeon mial 13 wiec nie wejdzie mimo ze jest krotszy.. znacie jakieś chociaz 3gb karty co maja 28 cm dlugosci maksymalnie i 13 szerokości albo mniej?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Czytaj opisy bo za 500zł to ludzie teraz wystawiają uszkodzone padła z 4gb vram.

Ależ one mają 4gb przecież :P 

Tak czy siak fakt, trzeba dobrze sprawdzać. Ale jak to na allegro to jest ochrona kupujących, 500zł max jw. Z bólem 550.

Na olxach często wystawiają po 400-450, ale tam ochrona jest dużo gorsza.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

1050ti miała premiere w 2016, większość jest jednak nowsza. Więc jest to dość młoda karta w porównaniu z tym 280X z 2012 roku i dużo bardziej prądożernym.

Za 700 to już bym szukał 970 GTX, niezależnie od jego wieku.

Ba, masz tu też okazję https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-11136773156

Też dość niestara karta i jeszcze wydajniejsza.

Link to post
Share on other sites

nie no gtx mi nie wejdzie, nie ma szans ;) bardziej własnie wymiarowo coś jak 1050 TI przy czym moze miec 27 cm dlugosci jakby co ,ale okolo 13 cm szerokości albo mniej
tego Zotaca warto brać jakby co? jak jest z jego chłodzeniem, ciszą? bo widze ze mimo 3gb ma spore taktowania ;)?

Edytowane przez krzysiulos
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, korzychxp napisał:

ale tam ochrona jest dużo gorsza.

 

Na OLXie jest teraz dobry program ochronny, oni trzymają wpłatę w depozycie i wydają sprzedającemu dopiero jak kupujący odbierze przesyłkę i potwierdzi ze jest ok. Na Allegro ochrona jest praktycznie tylko jak towaru nie będzie, bo jak będzie uszkodzony, albo z wadą, a sprzedający się wyprze to odeślą do sądu i tyle ochrony.

 

Ogólnie używki tylko z gwarancją kupować.

Link to post
Share on other sites

Ten program OLX to bujda. Wczoraj dostałem wiadomość, że oni rozpatrują tylko np. to jakbyś dostał pustą paczkę. Nie odpowiadają jak dostaniesz coś uszkodzonego.
Więc fikcja.

"Ogólnie używki tylko z gwarancją kupować."

Jak ktoś się boi to tak. Większość jednak jest ok, tym bardziej jak to nie są 10 letnie rzeczy. Ja np na nie wiem, może 200 zakupów z 2 razy miałem jedynie problem.

 

  

3 minuty temu, krzysiulos napisał:

nie no gtx mi nie wejdzie, nie ma szans ;) bardziej własnie wymiarowo coś jak 1050 TI przy czym moze miec 27 cm dlugosci jakby co ,ale okolo 13 cm szerokości albo mniej
tego Zotaca warto brać jakby co? jak jest z jego chłodzeniem, ciszą? bo widze ze mimo 3gb ma spore taktowania ;)?

 

1060tki nie wymagają potężnych chłodzeń, więc będzie ok. To taki średniak.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

no tak,ale zeby gwarancja była to musiałaby być w miarę nowa czy chodzi ci o gwarancję rozruchową?

widze ,ze ogolnie jest krótsza i wąższa jezeli dobrze napisano na xkomie wymiary. Ogólnie polecałbyś takie coś - bo to i tak lepsze od mojego radeona?
Na razie koleś ma urlop,ale zapytałem o to jak długo ja miał itd. więc czekam na odpowiedzi

I czy ona by poszła na wspominanej mojej płycie głównej? wiem ze pisaliście coś o tym PCI.E x16 czy coś :) ale wole dwa razy zapytać niż sie wpierdzielić w minę :)

Edytowane przez krzysiulos
Link to post
Share on other sites

Ostatnio obejrzałem ten odcinek Foresta:

 

 

No i masakra jak mozna wtopić z używką.

Jeden z komentarzy pod filmem:

"Miałem przypadek podobny dokładnie jak u Ciebie znajomy kupił gtx 970 podziałała może z 2 miesiace. Znajomy odpalil pewnego dnia kompa i uruchomił mu się w dziwnej rozdzielczości 640x480 i nie szlo zmienić. Po podgrzaniu GPU wypłynęło sporo czarnego topnika. Okazało się że padło gpu trzeba uważać co sie kupuje lepiej dopłacić. I kupic nowe jak mówi forest"

 

Ja swojego czasu kupowałem tylko używki i nigdy wtopy nie miałem, ale ceny nie były tak wyśrubowane jak teraz. Warto przynajmniej patrzeć na plomby, czy karta nie była rozkręcana. Chociaż to tez nie oznacza od razu bubla, bo właściciel mógł pastę wymienić tylko...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...